Saltar al contenido

Чому угода TikTok щодо ліцензованих музичних питань

20 de abril de 2021

Ключові винос

  • Нова угода TikTok з Universal Music Group надасть користувачам доступ до більшої кількості пісень, не турбуючись про повідомлення про авторські права.
  • Зараз TikTok має угоди з трьома основними музичними лейблами.
  • Експерти вважають, що це хороший крок для користувачів, який дає більше можливостей як TikTokers, так і художникам.

Гарольд М. Ламберт / Getty Images

Візьміть телефон і підготуйтеся до вибору вашої улюбленої музики завдяки новій угоді між TikTok та Universal Music Group. TikTok розширює кількість музики, доступної своїм користувачам згідно з цією угодою, яка, за заявою соціальних медіа, допоможе творцям вмісту використовувати ліцензовану музику і навіть може призвести до більш «амбіційних експериментів, інновацій та співпраці» в майбутньому. Це розумний крок як для TikTok, так і для UMG, хоча експерти вважають, що творці контенту є справжніми переможцями. «Це добре для користувачів TikTok», – сказав Адам Чейз, президент Music Minds tebapit в електронному листі. «Ця угода дозволить користувачам використовувати пісні UMG без обмежень. Раніше існували жорсткі обмеження щодо того, як довго ви могли б насправді користуватися [copyrighted music], і ви все одно можете застрягти з повідомленням про авторські права, незважаючи на те, що дотримуєтесь обмежень «.

Змістовий покажчик

Діаграма Toppers

Причина, як такі угоди відбуваються, полягає в тому, наскільки великий вплив додаток для обміну відео має на музичну індустрію. У червні 2019 р. Дзвінок поспілкувався з Суеко Дитятком, репером, який роками намагався вирватися і стати вірусом, щоб перетворити свою любов до музики та хіп-хопу на кар’єру. Лише за два місяці до цього життя Суеко змінилося назавжди, коли він побачив, як швидко репер Lil Nas X вискочив на перші місця в чарті зі своєю піснею «Old Town Road», яка знайшла аудиторію в додатку через різні виклики та танці популярних TikTokers . Відповідно до Дзвінок, це був момент, коли лампочка спалахнула, і Суеко звернувся до свого друга, який на той момент мав сотні тисяч підписників на TikTok, і попросив його включити свою пісню «Швидко» в одне зі своїх відео. Результатом стало понад 3,2 мільйона відео TikTok із піснею та понад 16 мільйонів відтворень пісні на Spotify.

Sueco – не єдиний виконавець, який досягнув успіху завдяки спільному характеру відео TikTok. Інші, такі як Benee, також бачили, як їхні пісні підірвались, а «Supalonely» прозвучало у відео таких популярних TikTokers, як Чарлі Д’Амеліо. З того часу справа продовжувала різко зростати, і пісня закінчилася 2020 р. Як 88-а в Hot 100 Billboard. За даними TikTok щомісяця активних користувачів по всьому світу, за даними DataReportal. Побачення успіху цих виконавців, просунутих платформою та її творцями вмісту, – саме тому такі угоди є настільки важливими.

Розумні рухи

TikTok створив унікальну позицію, завдяки своїй масовій аудиторії, здатній швидко популяризувати музику. Додаток для соціальних мереж, заснований на обміні короткими відео, також підписав угоду з Sony Music Entertainment у листопаді 2020 року, тобто ця угода з UMG – лише останній показник того, наскільки TikTok став важливим для музичної індустрії. Угода TikTok з цими лейблами допоможе творцям контенту уникнути підводних каменів, які спіткали інших на таких сайтах, як YouTube та Twitch, де користувачів останніх вразили повідомлення про авторські права із багаторічних кліпів. «Це добре для користувачів TikTok. Ця угода дозволить користувачам використовувати пісні UMG без обмежень». «Я думаю, що всі ці сайти проходять стадію, коли вони можуть якось уникнути більш ніж своїх попередників», – сказав Секу Кемпбелл, партнер у філадельфійському офісі юридичної фірми Culhane Meadows. tebapit в електронному листі. «Але врешті-решт, як тільки великі власники прав беруть до відома, вони часто придумують дуже подібні структури, щоб забезпечити власникам прав належну компенсацію та мати належний контроль за їх роботою». У випадку з TikTok, коімпанія випереджає випуск і працює над тим, щоб забезпечити своїм користувачам – і виконавцям, чия музика використовується – все, що їм потрібно для успіху.