Saltar al contenido

Чому Індія хоче створити власну ОС для телефону

24 de junio de 2022

Ключові речі на винос

  • Індія хоче створити власну власну мобільну операційну систему.
  • Покладатися на технології інших країн для критичної інфраструктури є ризиком для безпеки.
  • Створити нову мобільну ОС важко; змусити людей змінитися може бути ще важче.

Уряд Індії планує створити «корінну» операційну систему (ОС), яка б конкурувала з iOS та Android. Наразі є лише дві альтернативи для операційних систем телефонів, обидві з яких контролюються американськими компаніями в Каліфорнії (iOS і Android).

Індія хоче отримати третій, домашній вибір, і вона також планує збільшити свою промисловість виробництва електроніки з 75 мільярдів доларів на рік до 300 мільярдів доларів, що може включати телефони індійського виробництва для внутрішнього ринку. Державний міністр з питань електроніки та інформаційних технологій Індії Раджів Чандрасекар оголосив про бажання змішати речі. «З міркувань національної безпеки такі країни, як Індія, наприклад, повинні мати власну ОС, а також безпечні мікросхеми для чутливих додатків.

Я вважаю, що індійський уряд почав інвестувати в індустрію програмної інженерії, щоб з’явитися з власною ОС для використання державними службовцями, банками та фінансовими установами, космічними агентствами та іншими критично важливими агентствами, які є вразливими до фінансованого державою злому», — сказала письменниця з технологій Вікторія Мендоза tebapit електронною поштою.

Змістовий покажчик

Безпека

Уряд США вже мав справу з подібними проблемами. Нещодавно він заборонив китайським технологічним компаніям Huawei і ZTE надавати мережеве обладнання. Цей захід важливий для мобільних мереж 5G, які в іншому випадку працювали б на апаратному забезпеченні, потенційно підконтрольному уряду Китаю. «З міркувань національної безпеки такі країни, як Індія, наприклад, повинні мати власну ОС, а також безпечні мікросхеми для чутливих додатків».

Подивившись на це таким чином, легко зрозуміти, чому Індія та, можливо, інші країни віддадуть перевагу використанню вітчизняної операційної системи для телефонів і потенційно також створюють апаратне забезпечення для її запуску. Apple вже розширює виробництво в Індії, і досвід, отриманий там, допоможе в планах Індії.

Не так легко

Наразі бажання індійського уряду є саме такими. Згідно зі статтею в India’s Economic Times, уряд планує створити політику, яка спрямовуватиме створення «корінної операційної системи». Важко отримати набагато більш хвилясті руки, ніж це. Але навіть якщо Індії вдасться створити життєздатну операційну систему та обладнання для її роботи, все одно існують значні перешкоди. По-перше, він повинен буде переконати користувачів не використовувати iPhone та телефони Android.

Враховуючи, що наше життя майже нерозривно пов’язане з нашими мобільними комп’ютерами, це вже надзвичайно складне завдання. Мають бути додатки, які з’являться лише в тому випадку, якщо платформа є привабливою, і достатньо людей використовує її, щоб зробити розробку цих програм вигідною.

Це класична проблема курки та яєць. «Проблема наявності державної та окремої ОС полягає в тому, що багатьом розробникам додатків, а також компаніям доведеться створювати окремі програми та програмне забезпечення, сумісні з ОС, ініційованою урядом», – каже Мендоса.

Людина тримає чорний iPhone на відстані витягнутої руки з логотипом Netflix на екрані.

Android та iPhone уникли цього значною мірою, будучи там на початку. Можливо, Apple створила сучасну екосистему мобільних додатків за допомогою App Store, але чи могла б вона зробити це зараз, якщо вона з’явилася в грі так пізно? Навіть Microsoft не змогла проникнути в мобільні пристрої зі своїм Windows Phone.

Хоча, можливо, допомогло б не назвати це «Windows». Теоретично Індія могла б зробити свій власний телефон обов’язковим, заборонивши альтернативи, але до того, як програми будуть готові, все одно залишиться пробіл. І пам’ятайте, що поточна мобільна екосистема Індії вже працює на тих самих програмах і сервісах, які ми всі використовуємо. Наприклад, вимкнення платіжних платформ і платформ обміну повідомленнями може бути економічно катастрофічним.

«Однак, на мій погляд, індійський уряд не може змусити своїх людей припинити використовувати телефони під керуванням Android та iOS, але вони можуть виступати за використання телефонів, що працюють на індійській ОС, даючи їм можливість вибрати більш безпечну систему. це захищатиме інтереси держави та народу», – каже Мендоса.

Тож, хоча створювати технології, які використовуються у вашій країні, і контролювати їхню технологію бажано і — якщо все буде якнайкраще — вигідно, це дуже складне завдання. Але це не означає, що вони не повинні намагатися.

А хто знає? Можливо, телефони та ОС в Індії настільки хороші, що люди за межами країни вирішують перейти на них. Принаймні, це додало б трохи різноманітності та конкуренції до потужної та дещо відмираючої дуополії, яку ми маємо зараз.