Saltar al contenido

Чому Інтернет вразливий до збоїв

10 de mayo de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Глобальний збій Інтернету протягом тижня 14 червня був пов’язаний з проблемами з ланцюжками серверів.
  • Експерти кажуть, що зростаюча залежність від серверів, які називаються мережами розподілу вмісту, може зробити Інтернет більш вразливим до проблем.
  • Щоб вирішити проблеми з програмним забезпеченням для Інтернету, деякі провайдери звертаються до систем машинного навчання.

Інтернет розроблений, щоб бути надійним, але він не завжди доступний, коли вам це потрібно. Протягом тижня, починаючи з 14 червня, хвиля короткочасних збоїв в Інтернеті вразила веб-сайти та додатки десятків фінансових установ, авіакомпаній та інших компаній. Експерти кажуть, що це підкреслює вразливість Інтернету до відключень і його зростаючу залежність від ланцюга серверів під назвою Content Розподільчі мережі (CDN), які відповідають за збої. За останні роки мережі CDN стають дедалі популярнішими, сказав Олаф Колкман, керівник некомерційної організації Internet Society, яка виступає за відкритий Інтернет, в електронному інтерв’ю. «Але великим недоліком є ​​те, що якщо щось піде не так у системі центральної конфігурації CDN або виникне проблема з кібербезпекою, багато вмісту вийде з ладу», — додав Колкман.

Зручно, але проблематично?

Більшість веб-сайтів, які постраждали від збою в Інтернеті, обслуговує компанія Fastly, яка є одним із найбільших у світі провайдерів CDN. Інший CDN, Akamai, заявив, що близько 500 його клієнтів постраждали від помилки програмного забезпечення. «Багато з приблизно 500 клієнтів, які користувалися цією послугою, були автоматично перенаправлені, що відновило роботу протягом декількох хвилин», — йдеться в заяві компанії на її веб-сайті. «Переважна більшість клієнтів, що залишилися, вручну змінили маршрут незабаром після цього». CDN отримують більше трафіку, оскільки вони дозволяють локально розповсюджувати дані замість того, щоб надсилати їх через підводні кабелі. «Тож, якщо ви розміщуєте популярний контент, дешевше встановити сервер у кількох 100 містах, щоб усі ці користувачі Інтернету могли отримувати вміст поблизу, замість того, щоб платити за транспортування контенту, який повинен подорожувати на великі відстані», — сказав Колкман. . CDN також пропонують високу швидкість з’єднання та стійкість до кібератак, пояснив Колкман. «Однак CDN — це розподілена інфраструктура, яка керується однією організацією, тобто помилка або атака на серверну інфраструктуру, яка налаштовує ці CDN, може вплинути на всі точки розподілу», — додала вона. «І оскільки ці мережі CDN зазвичай мають багато клієнтів, буде багато вмісту, який «зникає» або недоступний — це саме те, що сталося під час нещодавнього збою Fastly».

Багато вразливостей в Інтернеті

CDN — не єдина причина вразливості Інтернету. Атаолла Етемаді, голова веб-хостингової компанії DivisionX, пояснив в інтерв’ю електронною поштою, що основна структура мережі піддається збоям. Це тому, що Інтернет контролюється програмним забезпеченням, характеристики якого є у вільному доступі, зазначив він. «З іншого боку, це чудово, оскільки пристрої можуть «розмовляти» однією мовою», — сказав він. «З іншого боку, це означає, що якщо є помилка або проблема, це може вплинути на мільйони, якщо не мільярди пристроїв. Завжди було добре відомо, що Інтернет є найбільш ворожим середовищем для коду».

дитина працює з великою купою заплутаних інтернет-кабелів на своєму столі

Інженерам часто доводиться витрачати тяжкі години на пошуки журналів і панелей приладів, щоб знайти основні причини збоїв. Щоб вирішити проблеми з програмним забезпеченням для Інтернету, деякі провайдери звертаються до систем машинного навчання. Zebrium, наприклад, пропонує програмне забезпечення, яке вчиться автоматично виявляти проблеми. Збої часто відбуваються не через серйозні поширені проблеми, а скоріше через якийсь тонкий збій програмного забезпечення, сказав Гевін Коен, віце-президент Zebrium, в електронному інтерв’ю. «Кожне середовище різне, і там [are] майже нескінченна кількість можливих варіантів збою, — додав Коен. — Коли проблема все-таки виникає, важливо, щоб компанія якнайшвидше розійшлася з нею. Замість того, щоб люди виправляли неполадки вручну, машинне навчання може зробити це майже миттєво та більш надійно». Етемаді не вірить, що ми коли-небудь зможемо повністю запобігти збоям в Інтернеті. «Інтернет складається з програмного забезпечення, і програмне забезпечення має помилки. «, – сказав він. «Програмне забезпечення можна зламати. Ви можете лише планувати та пом’якшувати його».