Saltar al contenido

Чому 46 держав та FTC судяться з Facebook

15 de abril de 2021

Ключові винос

  • FTC та штати подають позов проти Facebook щодо «незаконної» монопольної практики.
  • Домінування Facebook включає програми соціальних мереж, веб-сайти та рекламу, яка зазіхає на різні сектори.
  • Взаємовідносини рекламодавців із Facebook є одним із багатьох домінуючих аспектів.

Білл Кларк-Пул / Getty Images

Федеральна торгова комісія (ФТК) та майже всі штати США подали позови-подвійники з метою мінімізації домінування Facebook, розбивши здатність технологічного гіганта працювати на різних платформах. У скарзі звинувачують Facebook у тому, що він закріпився у житті мільярдів людей, поглинаючи конкурентів та поводячись загалом протиконкурентно. Алабама, Джорджія, Південна Кароліна та Південна Дакота – єдині держави, які не змогли приєднатися. Знаковий антимонопольний позов має на меті розділити Facebook, Instagram і WhatsApp, стверджуючи, що придбання Facebook останніх двох було спробою придушити конкурентів і утримати споживачів від альтернатив, орієнтованих на конфіденційність. «Протягом майже десятиліття Facebook має монопольну владу на ринку персональних соціальних мереж у Сполучених Штатах …», – йдеться у скарзі. «Facebook незаконно підтримує цю монопольну владу, застосовуючи стратегію» купи або похорони «, яка заважає конкуренції та завдає шкоди як користувачам, так і рекламодавцям».

Змістовий покажчик

Домінування Facebook

Співзасновник та генеральний директор Facebook Марк Цукерберг стверджував, що поглинання різних конкурентів у соціальних мережах дозволяє компанії створити «конкурентний рів». Як і середньовічні рови, цей метафоричний бар’єр дозволяє компанії домінувати відносно безперешкодно. Ви можете побачити цю стратегію в своєму ранньому придбанні як Instagram, так і WhatsAppm, оскільки обидва додатки ставали дедалі популярнішими. «Протягом майже десятиліття Facebook має монопольну владу на ринку персональних соціальних мереж у Сполучених Штатах …» Facebook придбала Instagram в 2011 році за 1 млрд доларів, а WhatsApp у 2014 році, за оцінками, 19 млрд доларів. За даними Statista, програми технічного гіганта дають йому доступ щонайменше до 2,7 мільярда активних користувачів щомісяця. Тільки у Facebook 1,8 мільярда людей, які щодня відвідують сайт соціальних мереж майже з усіх країн. А станом на 2020 рік компанія контролює та управляє чотирма з 10 найбільш завантажуваних мобільних програм: Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp та Instagram.

«Оскільки користувачам Facebook немає куди піти за цією важливою послугою, компанія може приймати рішення про те, як і чи відображати вміст на платформі, і може використовувати особисту інформацію, яку вона збирає від користувачів, виключно для просування своїх бізнес-інтересів, конкурентні обмеження, навіть коли такий вибір суперечить інтересам та уподобанням користувачів Facebook «, – йдеться у позові. Багато даних, які компанія збирає на різних платформах, також роблять її схильною до масштабних зловживань. У 2019 році незахищена база даних дозволила хакерам отримати доступ до приватних даних, звичок та профілів особистості 419 мільйонів користувачів. У популярному прикладі Cambridge Analytica змогла використати дані Facebook під час виборів 2016 року для проведення складних цілеспрямованих кампаній впливу.

Рекламна дилема

Поки існують інші програми для соціальних мереж, такі як TikTok, Twitter та Reddit, мало хто пропонує такий самий універсальний сервіс, як Facebook. Крім того, відносинам Facebook з рекламодавцями конкурує лише Google – жодна платформа соціальних мереж не наближається. З точки зору ринку, Facebook зірвав інновації завдяки своїй практиці, яка поставила конкурентів на межі компанії. І справа не лише в секторі соціальних медіа. «Між трьома програмами технологічного гіганта компанія має доступ щонайменше до 2,6 мільярда користувачів». Facebook – золотий гусак рекламної галузі. Разом з Google, на компанію припадало близько 85% світового доходу від цифрової реклами в 2018 році. Рекламодавці платять мільярди, щоб отримати доступ до масиву персональних даних, зібраних Facebook за допомогою своїх величезних мереж за останнє десятиліття. Це дозволяє рекламодавцям охоплювати споживачів з неперевершеною точністю. У деяких випадках неймовірна точність. «Бували випадки, коли я говорив одне або набирав комусь повідомлення, а потім, раптом, я бачу рекламу на своїй стрічці під час прокрутки незабаром після», – сказав користувач Instagram AJ Fontenot в телефонному інтерв’ю про свою загальні занепокоєння щодо платформ соціальних медіа. «Не знаю, це траплялося занадто багато разів, щоб бути випадковістю», – продовжив він. «Навіть просто розмовляючи в Інтернеті в Instagram; це дуже дивно, якщо вони насправді слухають нас через наші мікрофони або читають наші DM».

Підслуховування Facebook стало дещо міською легендою серед користувачів соціальних мереж, хоча технічний гігант обіцяє, що не слухає користувачів. «Я запускаю рекламний продукт у Facebook. Ми не використовували і ніколи не використовували ваш мікрофон для реклами. Просто неправда», – Роб Голдман, колишній віце-президент компанії з реклами, написав у Twitter в 2017 році, хоча з тих пір цей пост видалено . Постійність цієї байки говорить про зростаючу розповідь про Великого Брата навколо Силіконової долини та неспокій споживачів щодо їх технологічного виробництва. У культурі, яка все більше скептично ставиться до впливу Big Tech, цей позов не міг бути поданий у більш сприятливий час. Facebook – канарка у вугільній шахті. Якщо цей позов буде успішним, очікуйте більше жертв.