Saltar al contenido

Чому Apple блокує додатки, що завантажуються на M1

16 de abril de 2021

Ключові винос

  • Apple закрила лазівку, яка дозволяє користувачам завантажувати додатки iOS на свої Mac M1.
  • Блок реалізований на серверах Apple.
  • Це блокує нові інсталяції та зупиняє запуск уже встановлених програм.

Warchi / Getty Images

Apple вимкнула можливість вручну встановлювати програми iOS на вашому M1 Mac. Тепер, якщо розробник каже ні, тоді це насправді означає ні, але для цього можуть бути вагомі причини. M1 Macs може запускати будь-який додаток для iPhone або iPad – ви просто встановлюєте його з магазину Mac App Store. Підвох полягає в тому, що розробник може відмовитись і зробити свій додаток недоступним. Дотепер ви могли обійти цю межу, використовуючи сторонні інструменти для завантаження своїх законно придбаних програм. Зараз Apple закрила цю лазівку. Це добре чи погано? «Це саме така авторитарна поведінка Apple, яка натирає мене неправильно», – пише блогер музичних додатків Тім Вебб. «Їх [sic] Філософія Walled Garden відчуває себе більше в’язницею для споживачів та їх прав. Мене збентежує думка, що користувачі обмежені в тому, як вони можуть використовувати свої законно придбані програми. «» Зараз багато розробників дозволяють використовувати їх додатки iOS на Mac після періоду тестування та виправлення помилок «.

Змістовий покажчик

Сторона сервера

За замовчуванням будь-яка програма з iOS App Store також доступна для Apple Silicon Macs. Попередньо придбані програми можна завантажувати, а також купувати будь-що інше. Якщо тільки розробник не відмовляється. Існує маса вагомих причин для блокування програми iPhone або iPad із магазину Mac App Store. Можливо, він не перевірений на апаратному забезпеченні M1 Mac. Розробник, можливо, вже створив версію програми для Mac. Або, можливо, мова йде про гроші. Програми для Mac зазвичай коштують дорожче, ніж їх еквіваленти в iOS. Однак тут була лазівка. Використовуючи сторонній інструмент резервного копіювання та управління iMazing, користувачі могли завантажити пакет додатків IPA будь-якого придбаного ними додатка. Потім ви просто перетягли його в папку програм, і це буде працювати. Зараз Apple блокує цей трюк на рівні сервера, а це означає, що жодна з цих додатків з боковим завантаженням не запуститься. Зараз блок Apple поступово входить і виходить. YouTuber Девід Гаррі демонструє, що навіть раніше встановлені програми не запускаються, тоді як 9to5 Mac повідомляє, що станом на вівторок ви знову можете завантажувати та запускати програми, але додав, «ми не очікуємо, що це триватиме довго».

Конфіденційність проти дозволу

Користувачі Mac не задоволені. Хоча ви не маєте реального права встановлювати програми, які не були створені для Mac, відчуття права змушує людей думати, що якщо вони заплатять за це, вони можуть робити те, що хочуть. З іншого боку, розробники додатків були безсилі зупинити їх використання на абсолютно новій платформі, хоча вони прямо забороняли це. «Якщо ви розробили програму, яка або не працювала добре, або ви не були впевнені, що добре працюватиме на MacOS, ви хотіли б викласти її там, щоб люди мали поганий досвід роботи?» відповів користувач форуму AudioBus Wim на тему, розпочату tebapit. Тоді Apple вчинила правильно, що стосується дотримання власних правил. Але, роблячи це на стороні сервера, здається, що він заглиблюється в комп’ютери користувачів і вимикає ситуацію.

Додаток Moog Synthesizer на Mac.

Програма Moog Synthesizer для Mac.

Правда набагато менш тіньова – це здається більше схожим на те, як Apple виправляє недогляд, але, щоб бути справедливим щодо більш конспіративно налаштованих, це не виглядає добре, якщо ви не турбуєтесь перевіряти факти. Хоча надія є. Зараз багато розробників дозволяють використовувати свої програми для iOS на Mac після періоду тестування та виправлення помилок. Одним з них є дивовижний синтезатор Model 15 від Moog, і, безсумнівно, буде ще багато інших.