Saltar al contenido

Чому Flash, мабуть, зник назавжди

8 de abril de 2021

Ключові винос

  • Flash був запущений як програма для малювання в 1993 році.
  • Стів Джобс майже не забив труну своїм есе «Думки про спалах» 2010 року.
  • Не впадайте у відчай. Є ще багато способів швидко розрядити акумулятор ноутбука.

Westend61 / Getty Images

Adobe нарешті покинула Flash, програмну платформу, яка запускала ігри, додатки та рекламу у вашому браузері, одночасно розряджаючи акумулятор вашого ноутбука. Для любителів Flash хороша новина полягає в тому, що ви все одно можете сплатити податки для свого комп’ютера та забити його акумулятор, просто встановивши браузер Google Chrome. Для ненависників Flash спад зайняв настільки багато часу – почався з iPhone в 2007 році – що здається грубим святкувати в цей момент. В 2015 році Adobe офіційно покинула Flash, а 31 грудня 2020 року вона померла. Але чому це тривало так довго? Чи було в цьому щось хороше? Якщо ви розробник, то так. «Спочатку я це ненавидів», – сказав давній розробник Flash Геррит Дейкстра tebapit за допомогою прямого повідомлення. «Тоді [Adobe] придбав Macromedia, і вони додали сценарії до Flash. Цей ActionScript був настільки мінімальним, але, як я вчора чув у своєму документальному фільмі Пітера Габріеля, «креативи хитрі, говорять їм, що вони не можуть, і вони все одно знаходять спосіб обійти це». »

Змістовий покажчик

Що таке Flash?

На практиці Flash був програмною платформою, яка дозволяла розробникам писати програми для запуску всередині плагіна браузера. Це означало, що поки ви встановили плагін Flash, ви можете запускати будь-яку з цих програм. Неважливо, використовували ви Safari, Internet Explorer, Firefox чи Chrome. У наші дні, якщо ваша компанія не запускає власне програмне забезпечення на базі Chrome, ви натрапите на дуже мало несумісних веб-переглядачів – можливо, веб-сайт вашого банку не працює належним чином у Safari, наприклад. Але тоді Flash був способом забезпечити, щоб досвід був однаковий скрізь. Проблема полягала в досвіді. Flash дозволяє грати в ігри, запускати програми та розробляти цілі веб-сайти, а також анімації та інтерактивність, які в іншому випадку були неможливі. Він також використовувався для відтворення відео (YouTube був побудований на Flash перед переходом на власне відтворення відео), а також для показу нав’язливої ​​реклами. І весь час це швидше розряджало акумулятор вашого ноутбука.

Flash також не був рідним досвідом. На Mac він не виглядав і не поводився нічим подібним до іншого програмного забезпечення Mac. У цьому сенсі Flash був попередником Electron, програмної платформи на базі браузера для запуску міжплатформенних програм (таких як Slack та Notion), яка також відома своїм невдалим використанням комп’ютерних ресурсів. І це ключ до успіху Flash. Користувачам все одно, як речі працюють. Нам просто потрібні наші інтерактивні сайти, наше відео та всі інші речі, до яких ми звикли в Інтернеті. З іншого боку, розробники люблять Electron та Flash.

Розробники Flash

Для початку Flash було легко. І це було набагато більше схоже на гру, ніж на роботу. «Flash дозволив вам почати з візуальних зображень і додати в них код експериментально, щоб анімувати його», – говорить Дейкстра. Розробник Akashic Seer розповів tebapit через пряме повідомлення, що «[it] було приголомшливо, коли можна було створювати персонажів і анімувати їх «. Потім, коли Adobe додавала все більше і більше сценаріїв, Flash став потужною платформою, на яку звернули увагу» серйозні кодери «. Дійкстра пояснив, що вони» пішли разом з цим [I] проблема була в тому, що, оскільки Flash стає більш складним і зручним для кодерів, стає непростішим і менш цікавим у використанні. Водночас ця потужність робить Flash незамінним. А потім вийшов iPhone.

Думки про Flash

У квітні 2010 року Стів Джобс опублікував «Думки про Flash» – відкритий лист, який пояснював, чому Apple не дозволила Flash на iPhone, iPad і iPod touch. Причини включали безпеку, вплив на час автономної роботи (що має вирішальне значення для мобільного пристрою), відсутність сумісності із дотиками та той факт, що Flash не був «повною мережею». Цікаво, що «найважливішою причиною» заборони Flash, на думку Джобса, було те, що Flash фактично створив ще один спосіб завантажувати програми на пристрої iOS – ті, які не контролюються Apple. Кут Джобса полягав у тому, що ці крос-платформні програми повільно застосовуватимуть нові технології. І він мав сенс. З есе:

Adobe болісно повільно застосовує вдосконалення платформ Apple. Наприклад, хоча Mac OS X постачається вже майже 10 років, Adobe щойно прийняла його повністю (Какао) два тижні тому, коли вони поставили CS5. Adobe стала останнім великим стороннім розробником, який повністю прийняв Mac OS X.

Це передбачає поточний погляд Apple на App Store, і хоча цього разу він відмовляється дозволити розробникам програмного забезпечення, таким як Epic, Google та Microsoft, включати магазини додатків до своїх додатків для iOS, мотивація та ж: контроль.

Кінець спалаху

Flash, спочатку програма для векторного малювання 1993 року під назвою SmartSketch, була придбана Macromedia в 1996 році, а потім придбана Adobe, коли вона придбала Macromedia в 2005 році. У 2015 році Adobe сказала людям припинити використання Flash, а в 2017 році оголосила офіційний життя «Flash, яка відбулася 31 грудня 2020 року. Не те, щоб хтось насправді вже його використовував.

Знімок екрану сторінки та інформації про кінець життя Adobe Flash

Ви все ще можете запустити непарний сайт, який каже, що для продовження потрібен плагін Flash, але, мабуть, слід просто перейти до панелі вкладок і натиснути кнопку закрити. Здається, це правильно зробити.