Saltar al contenido

Чому Framework запускає відновлювані, що налаштовуються ноутбуки

19 de abril de 2021

Ключові винос

  • Фреймворк – це модульний портативний комп’ютер, що підлягає ремонту.
  • Ви можете легко виправити це або оновити деталі самостійно, використовуючи загальні інструменти.
  • Це не потворно і не величезно, і буде доставлено влітку 2021 року.

Рамки

Новий ноутбук Framework є модульним, підлягає ремонту та модернізації, але при цьому залишається тонким, потужним та крутим. Ви навіть можете вважати це анти-MacBook. Ноутбук Framework майже абсурдно налаштовується, аж до того, з боків з’являються порти. Хочете чотири порти HDMI на одному ноутбуці? Нема проблем. Але як би це не було корисно, конфігурація є майже побічним продуктом чогось більш важливого. Ноутбук Framework можна повністю відремонтувати та повністю оновити. Вам більше не потрібно купувати цілком новий комп’ютер, лише тому, що екран тріснув, або у вас закінчилось місце для зберігання. «Оновлення може перетворити 5-річний ноутбук на більш ефективну машину, ніж те, що зараз продається», – сказала Джанет Гантер, співзасновник проекту «Перезапуск», електронною поштою tebapit.

Змістовий покажчик

Підлягає ремонту

Засновник Framework Нірав Патель також заснував Oculus і працював в Apple. До створення Framework він не був задоволений тим, як технологічна індустрія рухається постійними продажами, що виникають із нескінченного застаріння. Комп’ютер Framework призначений для збереження та використання протягом тривалого часу. Базовими характеристиками є 13,5-дюймовий екран 2256 x 1504, веб-камера 1080p, 60 кадрів в секунду (з апаратним вимикачем для параноїків) та акумулятор потужністю 55 Вт-год. «Відновлюваність повинна бути правилом, а не винятком». Ви можете додати до 4 ТБ SSD-накопичувача (за допомогою змінних карток NVMe) та до 64 Гб оперативної пам’яті. Він важить 2,86 фунта і товщиною 0,62 дюйма. Іншими словами, це не MacBook Air, але і величезна плита. Всі ці деталі підлягають ремонту, але модульність робить цей ремонт легким. Ви можете відкрити машину, не плавлячи клей за допомогою теплових пістолетів, або полювати на езотеричну викрутку. Framework також робить доступними запчастини, аж до кольорових рам для екрану. І ця можливість ремонту поєднується з налаштуванням. Окрім внутрішньої пам’яті та опцій пам’яті, ви можете вимкнути порти збоку, як маленькі блоки Lego. Ці пристрої містять усі види підключень, від стандартного USB-C, до HDMI, DisplayPort та microSD. Простір також можна використовувати для додаткового зберігання до 1 ТБ, використовуючи швидке внутрішнє підключення USB 3.2 Gen 2.

Право на ремонт

Рамка Patel з’являється в потрібний час. Відсутність ремонту коштує дорого. В недавньому звіті американської PIRG йдеться, що лише США щороку утворюють майже 7 мільйонів тонн електронних відходів. Якщо ця цифра занадто велика для розуміння, це 176 фунтів на сім’ю на рік. Якби ми змогли відремонтувати ці гаджети замість того, щоб замінити їх, США заощадили б 40 мільярдів доларів щороку.

Хоча багато людей із задоволенням час від часу закручують гвинти на предметах меблів Ikea або навіть вирішують питання сантехніки та ремонту будинків, електроніка – це щось чорне. Але сайти ремонту, такі як iFixit, пропонують посібники для виправлення всього, від ігрових консолей до камер, і якби більше компаній наслідували приклад Framework, цей ремонт був би набагато простішим. Навіть зламаний екран можна легко замінити, замість того, щоб купувати цілком новий комп’ютер і залишати старий. Законодавство також починає наздоганяти, що вкрай важливо, оскільки жодна електронна компанія навмисно не буде стримувати власні продажі, роблячи свою продукцію довше. У Франції Apple зараз повинна показати індекс ремонтопридатності своєї продукції прямо на своїх сторінках магазинів. Можливо, нікому буде все одно, купуючи найновіший iPhone, але це початок. Ремонтопридатність також є благом для виробника. Щоб знову взяти Apple за приклад, iPhone 12 можна відновити легше, ніж попередні моделі.

Ноутбук Framework

Рамки

Якщо ви випадково зламаєте скло назад, технічним спеціалістам Apple більше не доведеться розбирати весь телефон, щоб замінити його. Це означає дешевший ремонт та швидший ремонт для клієнта. Зрештою, нинішня модель постійних покупок не є стійкою. Цю модель доведеться змінити. Справа лише в тому, чи змінюється він досить швидко. Ноутбук Framework – це чудовий старт, але ремонтопридатність має бути правилом, а не винятком.