Saltar al contenido

Чому Google створює власні процесори для телефонів

15 de noviembre de 2022

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Повідомляється, що Google працює над спеціальним чіпсетом для майбутніх телефонів Made by Google.
  • Процесор, виготовлений Google, може покращити продуктивність пристрою та захистити користувачів.
  • Експерти кажуть, що Google може пройти довгий шлях, перш ніж вона зможе протистояти успіху Apple із спеціальними мікросхемами.

Повідомлення про те, що Google працює над власним чіпсетом, схожим на чіпи Bionic від Apple, знову з’являються, і експерти кажуть, що вони здивовані, що цього не сталося раніше. У новому звіті 9to5Google говориться, що майбутні телефони Google використовуватимуть новий чіп GS101 «Whitechapel», виготовлений Google. Це крок, подібний до того, що Apple вже робить, створюючи власні набори мікросхем, замість того, щоб покладатися на ті, які зроблені сторонніми розробниками, такими як Qualcomm. «Завдяки власному чіпу Google матиме більше контролю над своїми власними пристроями, а також зможе оновлювати пристрої за допомогою чіпа набагато довше, ніж зараз», — сказав Lifewire Генріх Лонг, експерт з конфіденційності з Restore Privacy. електронною поштою. «Ми всі знаємо, як довго iPhone отримують нові оновлення, і наявність персоналізованого чіпа є головним фактором цього».

Чому зараз?

Оскільки новітні процесори Qualcomm пропонують деякі видатні результати та вже з’являються в нових телефонах, таких як Xiaomi Mi 11 Ultra, Google може здатися безглуздим ризикувати випуском телефону з власним чіпсетом. Але експерти кажуть, що зміни вироблялися вже давно. «Я щиро здивований, що Google знадобилося стільки часу, щоб виготовити та впровадити власний чіпсет у свої флагманські телефони Pixel, особливо тому, що вони вже виготовили власний чіп безпеки Titan-M», — сказав Ерік Флоренс, аналітик з кібербезпеки SecurityTech. Lifewire в електронному листі. «Я вважаю, що успіх, досягнутий продажами телефонів Pixel, спонукає Google зараз інвестувати у власні технології замість того, щоб віддавати їх на аутсорсинг». Хоча жоден Pixel не досяг продажів інших популярних телефонів, як-от iPhone або лінійка Samsung Galaxy, у Pixel був найкращий рік у 2019 році. Хоча показники продажів у 2020 році були не такими вражаючими, оновлена ​​увага до покращення телефонів Pixel може дати Google можливість збільшити ці цифри до рівня до пандемії. Введення власного процесорного ядра може стати чудовим способом зробити телефони більш помітними. Успіх чіпів A-серії та M1 від Apple показав, що користувачі більш ніж готові платити за якісні нестандартні набори мікросхем, і Google також, можливо, намагається створити ажіотаж навколо цих пристроїв. Оскільки цифрова конфіденційність також є серйозною проблемою, цей крок може бути спробою запропонувати кращий захист для користувачів, які в майбутньому отримають нові Pixels.

Витримати конкуренцію

Також повідомляється, що нові чіпи GS101 будуть розроблені з використанням напівпровідників Samsung, подібних до Samsung Exynos, який наразі є одним із провідних мобільних процесорів. Якщо це правда, продуктивність чіпів Google може бути подібною до процесорів Exynos, що допомогло б першому випуску виділитися на тлі таких відомих конкурентів, як Qualcomm. Як зазначила Флоренс, Google не вперше працює з чіпами, виготовленими на замовлення. Ще в 2018 році компанія опублікувала деталі свого чіпа безпеки Titan-M, який був запущений у Pixel 3. Titan-M був розроблений, щоб забезпечити кращий захист і міг дати Google хорошу відправну точку для створення спеціального процесора. Але, незважаючи на обіцянку процесора, виготовленого Google, Рекс Фрайбергер, генеральний директор Gadget Review, каже, що перший випуск Google із власними чіпами, виготовленими на замовлення, ймовірно, не буде найсильнішим суперником у рингу. «Таким компаніям, як Apple, удосконалювали свої чіпи протягом багатьох років, проводячи публічне тестування як свого роду випробування вогнем», — сказав він. «Google може проводити власне та навіть бета-тестування, але все одно не матиме однієї десятої даних, які Apple зібрала в процесі. Також дуже ймовірно, що їх дизайн і впровадження не будуть такими ефективними, як сторонні чіпи, які вони використовували раніше». Фрайбергер також каже, що Google, ймовірно, як і раніше буде використовувати модеми 5G, виготовлені сторонніми компаніями. Однак він зазначає, що може побачити, як компанія розгалужується, щоб забезпечити більший контроль над компонентами, які використовуються в майбутніх пристроях, включаючи виробництво власної технології 5G.