Saltar al contenido

Чому HDR для iOS iOS App App має значення

16 de abril de 2021

Ключові винос

  • HDR означає Високий динамічний діапазон.
  • Dolby Vision більш-менш такий самий, як HDR10, просто розумніший щодо того, що він фіксує.
  • iPhones та багато телефонів Android з OLED-екранами підтримують відтворення HDR.

Як працює HDR у додатку YouTube для iOS

Додаток YouTube для iPhone тепер підтримує HDR-відео, тож ви отримаєте темніший чорний і яскравіший білий колір під час перегляду відео на iPhone 12. Але що саме таке HDR? Чи варто про це знати? І які програми підтримують це? HDR розшифровується як Високий динамічний діапазон, але він не має нічого спільного з тими жахливими казковими фотографіями з однойменною назвою. Це спосіб уловлювати ширший діапазон світла (і темного), а потім відтворювати його. Він доступний на телевізорах HDR, але є досить новою технологією для мобільних пристроїв. Зараз він доступний у додатку YouTube для iOS, але є й інші додатки, які його також підтримують. «Якщо ви продюсер, HDR-відео може підняти вашу роботу, оскільки воно просто яскравіше і барвистіше, ніж стандартне відео», – пише EngadgetСтів Дент, описуючи проект HDR. «Переваги більш значні, ніж 4K, що забезпечує лише додаткову роздільну здатність, яку багато людей навіть не бачать».

Змістовий покажчик

Докладніше з HDR

Якщо ваш телефон або планшет має OLED-екран, він, ймовірно, підтримує HDR-відео. Це тому, що OLED має набагато кращий динамічний діапазон, ніж звичайні РК-екрани. Світлодіодні панелі мають постійно увімкнену панель, засвічену за сіткою РК-пікселів. Самі пікселі – це не що інше, як кольорові фільтри. Якщо ці пікселі вимкнені, вони блокують світло, роблячи – нібито – чорне. Але світло завжди кровоточить по краях або крізь пікселі, роблячи його менше загального чорного. OLED позбавляється від підсвічування. Кожен окремий піксель створює своє власне світло, а коли його вимкнено, він вимикається. Це означає, що чорний на OLED-екрані не тільки більше чорний, але й споживає менше енергії.

На iOS ви можете дивитись HDR-відео на iPhone X і XS, iPhone 11 Pro та всіх моделях iPhone 12. Жоден iPad не має OLED-екранів, а найновіші високоякісні Android мають OLED. Вам слід перевірити технічні характеристики виробників, щоб дізнатись.

Програми HDR

Щоб переглянути HDR-відео у програмі YouTube, просто торкніться піктограми з трьома вертикальними крапками у верхньому правому куті програми. Це відкриє налаштування потокової передачі відео, і ви зможете побачити, чи доступна версія HDR-відео. У списку може бути кілька роздільних здатностей – наприклад, 1080p60HDR – тому виберіть потрібну. Є й інші програми, які також підтримують відтворення HDR. Одним із них є додаток для редагування відео Apple, Clips, який також записує у форматі HDR. Ще один чудовий варіант – Infuse, одна з найкращих програм для перегляду відео на iOS та Apple TV. Infuse автоматично підтримує HDR-відео, як тільки ви відтворюєте його, доки ваш пристрій це підтримує.

Запис HDR Dolby Vision

Нарешті, ви також можете записати власне відео HDR. IPhone 12 може захоплювати HDR-відео за допомогою Dolby Vision, тобто діапазон яскравості захопленого відео може змінюватися. Наприклад, якщо ви знаходитесь увечері всередині, діапазон доступного світла буде проходити від найтемніших куточків вашої кімнати до все ще відносно напівтемних частин кімнати. Вийдіть на вулицю протягом дня, і діапазон змінюється, він набагато ширший. Перевага Dolby Vision полягає в тому, що він може адаптуватися до цих мінливих діапазонів залежно від сцени або за кадром, замість того, щоб усередити весь фільм.

І, звичайно, будь-яке HDR-відео, яке ви знімаєте самостійно, можна відтворити (і навіть відредагувати) у програмі Photos. Зараз HDR може здатися хитрим, особливо на телефоні, але це лише черговий приклад постійного вдосконалення фотографій та відео на наших телефонах. «Запис безпосередньо в Dolby Vision – це справді вражаюча функція, яку напевно покращать у наступних iPhone», – пише Джозеф Келлер у Я більше. Коли ви озирнетеся на свої домашні відео через кілька років, ви будете раді, що зробили найкраще якісне відео.