Saltar al contenido

Чому Linux на Mac M1 захоплює

24 de abril de 2021

Ключові винос

  • Компанія з віртуалізації Corellium отримала Linux, що працює на Mac M1.
  • Ви можете встановити його на свій MacBook Pro або Air, але вам знадобиться зовнішня USB-клавіатура та миша.
  • Незабаром користувачі Mac зможуть віртуалізувати Linux.

Linux відображається на екрані Mac.

Сай Кіран Анагані / Unsplash

Linux тепер працює на Mac M1 від Apple. Компанія з віртуалізації Corellium, на яку в даний час подає позов Apple, перенесла операційну систему з відкритим кодом на Apple Silicon Macs. Бізнес Corellium – це віртуалізація. Це дозволяє запускати віртуалізацію iOS, Android та Linux на процесорах ARM, таких як процесор, що використовується в Apple Silicon. Тож не дивно, що йому так швидко вдалося перенести Linux на Mac M1. Але що для вас означає Linux на Mac? «Коли Apple вирішила дозволити встановлювати власні ядра на Mac з процесором M1, ми були дуже раді спробувати створити ще один порт Linux, щоб глибше зрозуміти апаратну платформу», – говорить Corellium у дописі в блозі, опублікованому на її веб-сайті. «Оскільки ми створювали модель процесора для нашого продукту дослідження безпеки, ми паралельно працювали над портом Linux». «Обладнання для Mac справді добре. Навіть Лінус Торвальдс [the inventor of Linux] хоче «.

Змістовий покажчик

Linux на Mac

Linux – це операційна система, така як macOS, Windows, Android тощо. Його можна використовувати як настільну платформу, але ви набагато частіше знайдете його в телефоні, вбудованому в електронні пристрої або навіть у суперкомп’ютерах. Оскільки це відкритий код, його можна налаштувати. Телефони Android працюють на Linux, як і системи NASA. Якщо у вас розумний холодильник, шанси на те, що це Linux. Тоді Linux було доопрацьовано для роботи майже на чому завгодно з комп’ютерним чіпом всередині. І тепер цей список включає M1 Mac. M1 Mac підтримує завантаження з операційних систем, що не належать до macOS, але непросто було запустити та запустити Linux. Apple любить створювати на замовлення своє апаратне та програмне забезпечення, і це ускладнювало навіть такі прості завдання, як підключення до USB-клавіатури та миші. Початковий порт працював на Mac mini, але Corellium з тих пір запустив його на MacBooks. «Сьогодні ми додали управління тактовою частотою процесора (покращення швидкості на 30%) і підтримку MacBook Air і pro», – сказав Кріс Вейд, головний директор з питань технологій Corellium, у Twitter.

Якщо ви хочете спробувати його на ноутбуці, вам слід дотримуватися вказівок Corellium. «Для завантаження все ще потрібна зовнішня клавіатура, миша та USB», – написав Вейд у Twitter. «Але ми працюємо над додаванням підтримки для них».

Що це означає?

Більшість з нас ніколи не буде робити нічого, крім запуску macOS на наших нових Apple Silicon Macs, і це нормально. Але перенесення Linux зручно з кількох причин. Одне з них полягає в тому, що це означає, що ви можете віртуалізувати Linux на своєму комп’ютері. В даний час для порту Corellium потрібно завантажуватись безпосередньо в Linux. Віртуалізація – це опція, яка дозволяє запускати екземпляр Linux у вікні на вашому Mac, як і будь-який інший додаток. Екземпляр Linux всередині цього вікна працює безпосередньо на апаратному забезпеченні Mac, але це набагато зручніше для користувачів. Однак як би ви не запускали його, Linux на Mac дозволяє людям купувати ці дивовижні, потужні машини та використовувати їх для своєї роботи. Вчені та дослідники часто використовують домашні інструменти або інструменти Linux з відкритим кодом, і незабаром вони зможуть використовувати їх на безшумному ноутбуці з цілоденним часом автономної роботи, відсутністю вентиляторів та невеликим теплом. «Ми були дуже раді спробувати створити ще один порт Linux, щоб глибше зрозуміти апаратну платформу». Вони також могли отримати доступ до власних чіпів, які Apple вкладає у свої пристрої. Tensorflow, платформа машинного навчання з відкритим кодом, вже використовує технологію машинного навчання «Core ML» від Apple на Mac M1. Користувачі Linux можуть перепрофілювати спеціальне обладнання Apple для власних потреб. Крім того, є проблема. «Користувачі Linux люблять доводити, що Linux може працювати на чому завгодно», – сказав технічний автор і користувач Linux Кріс Уорд tebapit за допомогою прямого повідомлення. «Обладнання для Mac справді добре», – говорить Уорд. «Навіть Лінус Торвальдс [the inventor of Linux] «Apple також виграє тут, тому що продасть більше Mac. Не божевільно думати, що серверні компанії можуть обладнати свої центри обробки даних міні-комп’ютерами під управлінням Linux, щоб скористатися перевагами своїх потужних, крутих процесорів. Для типових Користувачі Mac, це може не мати жодної різниці. Але для людей, які піклуються, це справді дуже велика справа. І це хороша новина.