Saltar al contenido

Чому Netflix оновив мобільне аудіо

12 de abril de 2021

Ключові винос

  • Netflix додав звук «студійної якості» до свого додатка для Android.
  • Фільми та телешоу будуть легше слухати в галасливих умовах.
  • Мобільне потокове передавання стає найрадикальнішою новою технологією.

Хтось дивиться Netflix на планшеті з увімкненим телевізором у фоновому режимі.

CardMapr / Unsplash

З фільмами чудове відео – це приємно, але чудове аудіо – дуже важливо. Блочне відео з чітким звуком можна переглядати, але неперевершене відео у форматі HD із грізною, приглушеною мовою неможливо витримати. Netflix щойно оновив звук у своєму додатку для Android до «студійної якості», покращивши звуковий кодек, що полегшує чуття в шумному середовищі та зупиняє ситуацію, коли псується стільниковий зв’язок. З огляду на це, який звуковий досвід ми отримуємо від інших потокових служб? «Dolby Atmos – неймовірний кодек. Netflix має певний вміст, але вам потрібно мати план Ultra HD і шукати його. Це також залежить від пристрою», – сказав Семюел Кордері, експерт із технологій співпраці, tebapit через Twitter. «Дісней + має певний вміст Atmos, як Amazon Prime та Apple TV, але вам потрібно перевірити бібліотеки та шукати логотип».

Змістовий покажчик

Листовий суп

Оновлення Netflix для Android додає «Розширений HE-AAC з MPEG-D DRC (xHE-AAC)». Це, здається, повністю спрямоване на покращення мобільного звукового досвіду, шляхом «покращення розбірливості в галасливих умовах» та адаптації до змінних стільникових з’єднань. За словами Netflix, це буде «звуковим захопленням для учасників, які транслюють на цих пристроях». Однією з помітних складових цього нового кодека є управління гучністю, яке вирівнює ситуацію для легшого прослуховування. Наприклад, діалогове вікно бойовика стане голоснішим, тому вам не доведеться прокручувати гучність, щоб його почути. Тоді рівень гучності вибухів буде ближчим до діалогового вікна. Це форма стиснення звуку, лише (сподіваємось) виконана таким чином, щоб не звучати штучно або дозволяти тихим фоновим звукам поступово підкрадатись до реву, як це може статися в погано розірваних фільмах. «Замість того, щоб намагатися боротися за якість свого звуку, Apple та Netflix пристосовують його, щоб краще відповідати мобільним пристроям». У чудовому технічному дописі в блозі аудіоінженери Netflix Філл Вільямс та Віджай Гонді говорять, що це навіть може зробити діалог чутним через колонки смартфонів у галасливих умовах. Отже, ті діти, які дивляться фільми у ранковій поїздці на метро, ​​ось-ось стануть ще більш надокучливими.

Інший

Служби потокового передавання музики часто рекламують їх якість звуку, і Tidal навіть базує всю свою причину на високоточній потоковій передачі. Послуги телепередач і потокових фільмів можуть викликати суєту, коли вони переходять на щось на зразок 4K-відео, але на аудіо вони залишаються тихими. Минулого року Тед Гослін із Yamaha дослідив якість звуку та відео різних потокових сервісів і, якщо нічого іншого, виявив, наскільки швидко рухається цей сегмент. Ще в лютому 2020 року 5.1-канальне об’ємне звучання пропонували всі чотири перевірені служби Госліна: Netflix, Hulu, Amazon і HBO. З них Amazon і Netflix використовували об’ємний звук Dolby Atmos, тоді як Hulu та HBO використовували схему стиснення звуку Dolby Digital Plus.

Хтось дивиться фільми на смартфоні в аеропорту, в навушниках.

izusek / Getty Images

Це стає ще більш заплутаним. Dolby Atmos – це технологія об’ємного звучання, яка дозволяє розміщувати звук у тривимірному просторі, додаючи висоту напрямленим каналам у звичайному об’ємному звуці. Ви знайдете це в кінотеатрах та в домашніх кінотеатрах, але домашня версія не однакова. Він розібраний, незважаючи на те, що він має те саме ім’я. На щастя, такі компанії, як Netflix та Apple, роблять речі простішими для розуміння.

Спеціальне аудіо

Netflix щойно оголосив, що зараз у нього понад 200 мільйонів підписників. 2020 рік став чудовим роком для потокового відео, завдяки пандемії перебування вдома. Але це все ще наполягає на мобільному. Цей новий аудіоформат – це один крок, орієнтований на мобільні пристрої. Іншим є додавання в Африці більш дешевих та доступних лише мобільних планів. Тим часом Apple – це все для мобільних пристроїв. Його аудіотехніка майже повністю застосовується до мобільних пристроїв, і оскільки вони створюють апаратне та програмне забезпечення для всіх них, вони можуть бути інтегровані до інколи вражаючої міри. Просторовий звук – одна з таких хитрощів, і вона важко виконати комусь іншому. Просторове звучання не покращує якість звуку у фільмах та телешоу. Це робить так, щоб звучало так, ніби звук надходить із вашого iPhone або iPad, навіть коли ви рухаєтесь.

Четверо друзів дивляться фільм на смартфоні, сидячи на відкритому повітрі на бетонних сходах.

xavierarnau / Getty Images

Уявіть, як ви дивитесь фільм по телевізору. Коли ви повертаєте голову вліво, звук з динаміка телевізора тепер потрапляє у ваше право вухо, оскільки телевізор тепер знаходиться праворуч від вашої голови. Зробіть те саме з навушниками, і звук рухається з навушники. Але не з просторовим звуком. Незалежно від того, куди ви рухаєтесь у кімнаті, здається, що звук надходить з iPhone або iPad. Ця хитрість поширюється і на досить захоплюючий об’ємний звук. Отже, замість того, щоб намагатися боротися за якість свого звуку, Apple та Netflix пристосовують його, щоб краще відповідати мобільним. Як і належить персонажам цих компаній, пропозиція Netflix практична і прагматична, тоді як пропозиція Apple – сліпуча і досить класна. Плюс, це вже вирішило проблему галасливого фонового звуку завдяки своєму AirPods Pro, який шумозаглушує 250 доларів. У будь-якому випадку, мобільне потокове передавання стає досить чудовим.