Saltar al contenido

Чому Octatrack є найдивнішим електронним музичним інструментом

7 de septiembre de 2022

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Офіційно Octatrack — це «8-трековий семплер динамічної продуктивності».
  • Немає майже жодного музичного завдання, яке Octatrack не міг би виконати.
  • Це розчарування, унікальність і повна культова класика.

Octatrack від Elektron — це 10-річний грувбокс, який важко освоїти, має застарілі аудіоефекти та не має чіткого варіанту використання. І все ж ця легендарна машина все ще продається сьогодні, залишається дуже улюбленою та є абсолютно унікальною. Octatrack походить від шведської компанії Elektron і є, мабуть, одним із найдивніших електронних музичних інструментів, які коли-небудь створювали, від дизайну до спотворення музики. Octatrack важко описати. Це покроковий секвенсор із вісьмома треками, але це також семплер, восьмидоріжний рекордер, MIDI-секвенсор і блок ефектів. Ви можете використовувати його як педаль для гітарного лупера або просто як мікшер для іншого обладнання. І саме ця величезна кількість можливостей призводить до першого міфу про Octatrack: що цьому важко навчитися. «OT однаково універсальний і унікальний. Завдяки своєму багатому набору функцій він не має собі рівних, але відсутність огорож у деяких областях робить його дещо складним компаньйоном», — сказав музикант і користувач Octatrack Hans_Olo на Lifewire на форумі. «Однак, судячи з кількості студійних відео, які я бачив, як це несподівано з’явилося за 10 років, це все ще здається найкращим вибором. [for] багато художників, що я пояснюю відсутністю будь-якої справжньої конкуренції».

Криві навчання

Щоразу, коли ви читатимете про Octatrack, ви побачите, що він має «круту криву навчання». Але це вірно, лише якщо ви ніколи раніше не користувалися покроковим секвенсором. Звичайно, це глибоко, але не важче навчитися, ніж комп’ютер чи телефон, на якому ви зараз читаєте. У певному сенсі Octatrack є як комп’ютер загального призначення. Його можна втілити практично в будь-яку музичну роль, і зазвичай ви можете знайти кілька способів досягти своєї мети. Ця складність може призвести до розчарування, але як тільки ви почнете працювати, ви зможете робити все за допомогою спеціальних кнопок або комбінацій кнопок. Подивіться деякі з цих відео, згаданих Hans_Olo, і ви побачите, що на ньому грають як на музичному інструменті.

Пробник динамічних характеристик Octotrak встановлений на дерев’яному столі та стоїть на ньому

«Є щось у можливості настільки гнучко налаштувати апаратне забезпечення, щоб воно функціонувало так, як ви конкретно хочете, що справді робить його несхожим ні на що інше», — сказав музикант Тарекіт Lifewire у гілці форуму. «Хоча, можливо, це також робить його таким складним для нових користувачів».

Що воно робить?

Подивіться на картинку вище. Цей ряд із 16 кнопок представляє 16 шістнадцятих нот у музичному такті 4/4. Вони називаються «тригерами» для тригерів, і вони можуть запускати семпл або ноту MIDI. Але вони також можуть ініціювати запис або використовуватися для відтворення зразка хроматично (з різною висотою). Або ви можете нарізати семпл і відтворити ці фрагменти за допомогою цих клавіш. Або використовуйте тригери, щоб додати ефекти до кожного окремого кроку, залежно від режиму, у якому ви перебуваєте. Потім подивіться праворуч, і ви побачите кросфейдер у стилі ді-джея. Це також може робити майже все, але суть полягає в тому, що ви можете взяти будь-який параметр з будь-якої ручки або диска та використовувати кросфейдер, щоб керувати ними всіма одночасно. Результати, як і все на Octatrack, можуть бути як непомітними, так і дикими.

Octatrack динамічна продуктивність семплер крупним планом кросфейдер

І це лише початок. Краса Octatrack — і те, що змушує музикантів повертатися до нього — це гнучкість і задоволення. Нещодавно я купив другий, після того, як продав перший кілька років тому, і досі я використовував його лише як восьмидоріжний гітарний лупер, із усіма видами ефектів, зіставлених із кросфейдером. Підключений до ножної педалі, це найбільше задоволення, яке я отримував (у музичному плані) за останні роки.

Показано його вік

У певному сенсі Octatrack — це Джордж Клуні серед грувбоксів. Він трохи підтягується та показує свій вік, але все одно виглядає чудово. Його ефект реверберації грубий, але все ще чарівний, і він зберігає вашу роботу на CF-карті. Так, карта Compact Flash.

Семплер Octatrack стоїть на боці в оточенні інших аксесуарів

Але з віком приходить досвід. Форум Elektronauts, де ми обговорювали Octatrack для цієї статті, містить знання та поради щодо Octatrack за понад десятиліття. «В наявності величезної бази користувачів і десяти років дописів на форумах, які з’ясовують, що це може зробити і як, безумовно, є плюси», — каже музикант і учасник форуму Джей Бі. часу, відповідаючи на запитання, більше, ніж я взагалі витрачаю на створення музики». Старіючий, з вадами, з яким складно ладнати, але він того вартий. Ще 10 років, Octatrack.