Saltar al contenido

Чотири типи штучного інтелекту

12 de abril de 2021

Штучний інтелект, або ШІ, дедалі більше стає частиною нашого повсякденного життя, навіть якщо ми не завжди про це знаємо. Оскільки він уже тут і лише стане більш критичним у майбутньому, дуже важливо зрозуміти чотири типи штучного інтелекту, наскільки вони різняться та які з них використовуються сьогодні.

Змістовий покажчик

Огляд штучного інтелекту

Штучний інтелект вимірюється порівняно з функціями людського розуму. Справжній, повністю повний ШІ може повторювати і, можливо, розширювати функції людського мозку. Він був би самосвідомим, мав свідомість і спогади, міг би дізнаватися і робити прогнози щодо ймовірних майбутніх подій – і робив би це самостійно, без втручання людини чи втручання програмістів.

Чотири типи ШІ: реактивні машини

Перший і найосновніший вид ШІ – це реактивні машини. Ці машини мають інтелект, який існує майже повністю в даний момент (з’їжте свої серця, медитатори!). Програмісти будують реактивні машини навколо складних наборів правил. На додаток до цих правил, вони можуть включати нейронні мережі, які дозволяють їм вчитися та адаптуватися в даний момент. Однак дуже важливо, що цей тип ШІ не може формувати спогади або діяти на основі минулого досвіду. Оскільки вони не можуть створювати спогади, вони не можуть приймати минулі випадки, навіть ті, що трапились з ними, і використовувати їх для прийняття нових рішень. Таким чином, вони обмежуються сценаріями та інформацією, що охоплюються їх наборами правил. Через це обмеження можна обдурити реактивні машини, переможивши їх, змусивши їх діяти поза обмеженим набором правил. У реактивних машин також немає концепції майбутнього. Вони можуть використовувати свої правила, щоб робити екстраполяції щодо того, що може бути далі, але тільки в межах, встановлених їх наборами правил. Оскільки вони не можуть змінити свої майбутні дії на основі минулих випадків, реактивні машини не можуть навчитися.

  • Приклади: IBM Deep Blue (грає в шахи), IBM Watson (виграв у Jeopardy), Google AlphaGo (грає Go), рекомендаційні механізми, подібні до тих, що знаходяться в потокових відео та аудіо-сервісах

Чотири типи ШІ: Обмежена пам’ять

Цей більш просунутий тип штучного інтелекту має можливості реактивних машин, але додає концепцію минулого. Хоча ШІ з обмеженою пам’яттю не формують пам’яті, вони знають про недавнє минуле і можуть використовувати отримані в той час дані для впливу на свої рішення. Тут найкращим прикладом є самокеровані машини. Вони постійно відстежують навколишні умови – що роблять інші транспортні засоби, де знаходяться предмети, як рухаються пішоходи тощо – і зберігають цю інформацію в тимчасовому стані, щоб впливати на їх дії. Як ви можете собі уявити, обмежені пам’яті ШІ обробляють величезні обсяги даних і дуже швидко приймають рішення. Цей рівень ШІ називається «Обмежена пам’ять», оскільки цей минулий досвід не зберігається постійно, і він не може використовувати їх для подальшого навчання. Натомість цей минулий досвід зберігається на короткий час, поки він практичний, а потім відкидається.

  • Приклади: Самохідні машини

Чотири типи ШІ: теорія розуму

За допомогою теорії розуму ШІ ми наближаємось до науково-фантастичного ідеалу штучного інтелекту. Цей рівень ШІ включає всі аспекти реактивних машин та обмеженої пам’яті. Але це додає вирішальне і складне розуміння: що живі предмети (люди, тварини тощо) навколо них мають річ, яка називається «розумом».

Як тільки ШІ зрозуміє, що інші істоти мають розум, він тоді може зрозуміти, що йому слід вчитися та коригувати свої рішення на основі цих розумів. Потім він розуміє, що розум породжує думки та емоції (навіть якщо він по-справжньому не розуміє, що це за речі), і що думки та емоції впливатимуть на поведінку. ШІ повинен використовувати ці фактори в рамках прийняття рішень.

  • Приклади: Не існує відомих прикладів теорії розумового інтелекту (хоча деякі роботи, які намагаються зрозуміти та імітувати напрямок цього типу)

Чотири типи ШІ: Самосвідоме

Самосвідомий ШІ – це останній і найскладніший, і зрілий рівень ШІ. Це справді самосвідомий інтелект. Будь-який ШІ з наукової фантастики потрапляє до цієї категорії. Це сутність із справжньою свідомістю. Він усвідомлює своє існування та свої внутрішні стани (і потенційно емоції), може формувати спогади про минуле та робити прогнози. Він усвідомлює інші свідомості і може враховувати їх при прийнятті рішень. Що найважливіше, він може вчитися і ставати розумнішим на основі свого досвіду. Самосвідомий ШІ вимагав би надзвичайно гнучкої логіки програмування, здатності самостійно оновлювати свою логіку та терпимості до непослідовності, оскільки людська поведінка не завжди може бути чітко передбачуваною або жорстко зразковою.

  • Приклади: На сьогоднішній день AI, що усвідомлює себе, не існує, і, ймовірно, через багато років до його досягнення

Порівняно чотири типи ШІ

Чотири ключові типи ШІ та їх ключові характеристики наведені нижче для зручності та порівняння.

<colgroup » span=»1″> <colgroup » span=»1″> <colgroup » span=»1″> <colgroup » span=»1″> <colgroup » span=»1″> <colgroup » span=»1″> <colgroup » span=»1″>

Тип ШІ Слідує

Правила

Може навчитися Має спогади Знає, що існують інші розуми Усвідомлюючи емоції Справжній ШІ
Реактивні машини
Обмежена пам’ять обмежена
Теорія розуму
Самосвідоме

Чи варто нам турбуватися про ШІ?

Той, хто добре знайомий з науковою фантастикою про ШІ, знає, що люди часто підуть не так, як тільки машина досягне свідомості (привіт, Skynet). Тож, чи слід нас турбувати про ШІ? На це запитання немає однозначної відповіді, але радимо бути вдумливим і обережним щодо того, як ми створюємо та використовуємо повністю усвідомлений ШІ. Існує сценарій кінцевого дня, коли ШІ заміняє людей – чи означає це зайняття людських робіт і залишення людей без роботи чи доходів чи темніший сюжет у стилі Термінатора. Є також етичні занепокоєння: Чи прийнятно створювати свідомість, яка може мислити і відчувати, а потім змусити її робити наші доручення? Деякі етики вивчають ШІ і пишуть про ці питання. У міру того, як ШІ стає все більш досконалим та широко розповсюдженим, нам потрібно буде переконатися, що ми їх слухаємо, а наші закони та уряди адаптуються до унікальних викликів та можливостей, створених ШІ. Більше від tebapit

Ваші права на конфіденційність

tebapit та наші сторонні партнери використовують файли cookie та обробляють особисті дані, такі як унікальні ідентифікатори, на основі вашої згоди зберігати та / або отримувати доступ до інформації на пристрої, показувати персоналізовану рекламу та для вимірювання вмісту, аналізу аудиторії та розробки продукту. Щоб змінити або скасувати вибір вашої згоди на tebapit.com, включаючи ваше право на заперечення, де використовується законний інтерес, натисніть нижче. Ви можете будь-коли оновити свої налаштування за посиланням «Конфіденційність ЄС» внизу будь-якої сторінки. Цей вибір буде повідомлений нашим партнерам у всьому світі і не впливатиме на дані веб-перегляду. Список партнерів (постачальників)

Ми та наші партнери обробляємо дані для:

Активно скануйте характеристики пристрою для ідентифікації. Використовуйте точні дані геолокації. Зберігайте та / або отримуйте доступ до інформації на пристрої. Виберіть персоналізований вміст. Створіть персоналізований профіль вмісту. Вимірюйте ефективність реклами. Виберіть основні оголошення. Створіть профіль персоналізованої реклами. Виберіть персоналізовану рекламу. Застосовуйте дослідження ринку, щоб генерувати уявлення про аудиторію. Виміряйте продуктивність вмісту. Розробляти та вдосконалювати продукти. Список партнерів (постачальників)