Skip to content

Чудовий ультрабук XPS 13 від Dell перемагає Mac — поки що

21 de Вересень de 2022

Ключові висновки

  • Dell 2022 XPS 13 — справжня краса.
  • MacBook Air від Apple майже не змінився протягом багатьох років.
  • Наступний MacBook Air, ймовірно, значно покращить гру.

Тонка, легка, врівень клавіатура; невидимий трекпад; крихітні рамки екрана — XPS 13 за дизайном Dell випереджає Apple. XPS 13 — це ультрабук Dell, загальна назва комп’ютерів типу MacBook Air. Але XPS 13 2022 року не є універсальним. Рамки екрана тонкі, вирізу для камери немає. Клавіатура втоплена в корпус, а трекпад, на перший погляд, ніби зник. Він навіть має сенсорну панель, яку Dell точно не називає сенсорною панеллю. Що трапилось? «Альберт Ейнштейн якось сказав: «Все має бути зроблено якомога простіше, але не простіше», — сказав Lifewire електронною поштою автор технологій і дизайну Раян Мангіа. «Завдяки прихованому трекпаду, вбудованій клавіатурі та гладкій алюмінієвій конструкції з низьким вмістом вуглецю новий XPS 13 Plus від Dell максимально спрощує роботу, але залишається питання: чи це занадто просто?»

Шкіра глибоко

Якщо ви шукаєте ультрапортативний ноутбук для Windows, то важко сперечатися проти цього крутого нового Dell. Я маю на увазі, подивіться на це. Це краса, і вона поміститься в будь-яку сумочку чи рюкзак, непомітно. Тим часом MacBook Air від Apple виглядає на свій вік. Він може працювати на відверто дивовижній системі на чіпі (SoC) M1 від Apple, але ці чіпи знаходяться всередині старої моделі Retina 2018 року, тієї самої, яка використовувалася для розміщення чіпів Intel. Рамки екрану величезні, корпус занадто товстий, і він виглядає трохи старомодним поряд з цим Dell. “[Rivals such as Dell and Samsung] запропонуйте клієнтам майже ідентичний дизайн і тактичний досвід — будь то тонкі, як олівець, рамки, металева обробка або наддовгий час автономної роботи. Однак чіпи M1 від Apple не тільки відрізняються високою продуктивністю (і хоча вони дорогі), але й екосистема Apple підтримує емоційну та технічну прив’язаність власників налаштувань до своїх пристроїв, що призводить до майбутніх покупок», – сказав Lifewire електронною поштою візуальний дизайнер Ілля Ілфорд.

Ультрабук Dell XPS 13 у чорному та сріблястому кольорах і поруч

І в цьому суть. У той час як Dell, Samsung або будь-хто інший, хто виготовляє ноутбуки, можуть робити тонкі, гарні на вигляд корпуси, вони не можуть скопіювати внутрішність. Чіпи Apple M1 забезпечують унікальне поєднання продуктивності та енергоефективності. Найновіший MacBook Pro 2022 року, перший ноутбук Apple, повністю розроблений на основі власної системи на процесорі, перевершує навіть власний настільний Mac Pro від Apple у багатьох завданнях, ледь нагріваючись. Справа не лише в апаратному забезпеченні. Вся екосистема Apple використовує iCloud для підключення своїх пристроїв так, як не можуть користувачі ПК і Android (хоча Google намагається). Ви можете скопіювати текст або зображення, наприклад, на своєму iPhone, і легко вставити їх на свій Mac. «З наших обговорень із власниками домашніх офісів у всьому світі стало очевидно, що можливість записувати ідеї на iPad і безперешкодно підбирати їх на Mac є надзвичайно важливою», — каже Ілфорд.

Сенсорна панель та інші вдосконалення

У Dell XPS 13 також вдалося покращити принаймні одну функцію Mac. «Однією з найбільших скарг на минулі моделі MacBook була сенсорна панель. Вона сповільнювала людей під час набору тексту, і її легко було випадково торкнутися», — сказав Lifewire електронною поштою інженер Стівен Дженкінс. «Ultrabook використовує подібну ідею з його ємнісним сенсорним рядом (де знаходяться функціональні клавіші), але Dell створила відчуття, що це частина клавіатури. Він новий, гладкий і все ще функціональний».

Вид зверху вниз на клавіатуру Dell XPS 13 Ultrabook

Apple відмовилася від сенсорної панелі на своєму обладнанні, але це, напевно, добре. Що стосується всіх інших фізичних особливостей дизайну Dell, вони, ймовірно, почнуть виглядати старими, як тільки Apple випустить MacBook Air наступного покоління, що може відбутися вже цієї весни. Наразі ми бачили два комп’ютери Mac, розроблені на базі Apple Silicon — MacBook Pro та 24-дюймовий iMac. Подібно до iMac, MacBook Air надаватиме пріоритет тонкості та виглядатиме над додатковими портами, доданими до MacBook Pro, але завдяки чіпу M1 (або, можливо, M2), він буде тонким, швидким і крутим. Він також може прийняти дизайн із гострими краями та плоскими сторонами, який використовується в iPad, iPhone 12 і iPhone 13, а також MacBook Pro. Ймовірно, він отримає кольори, схожі на iMac, і, можливо, навіть неймовірний дисплей XDR від MacBook Pro. Можливо, Dell і перемогла Apple за зовнішнім виглядом із цим найновішим ноутбуком, але це може тривати недовго. Знову ж таки, кого це хвилює? Усі комп’ютери мають завжди виглядати так добре.