Saltar al contenido
5G

Швидкість 5G: як зрозуміти цифри

16 de abril de 2021

5G – це наступне покоління високошвидкісного бездротового Інтернету. Він перевершує швидкість 4G на щонайменше коефіцієнт 10, і це навіть швидше, ніж більшість людей отримують від дротового широкосмугового з’єднання вдома. Хоча це може здатися вражаючим, також важко зрозуміти, що це насправді означає для вас, коли ви користуєтеся телефоном або завантажуєте щось вдома на комп’ютер. Як швидше 5G, коли справа доходить до звичайних завдань, таких як завантаження програм та потокове передавання фільмів?

Ілюстрація дуже швидкої швидкості.

Легко говорити про те, наскільки 5G змінить світ, наприклад, включення розширених VR та AR-можливостей, голографічні телефонні дзвінки, взаємопов’язані розумні міста тощо. Однак, щоб зрозуміти, якою швидкістю насправді є 5G, давайте розглянемо більш реальний світ приклади.

Змістовий покажчик

Швидкість 5G: до чого вимагають стандарти

Щоб мережа вважалася 5G, вона повинна дотримуватися певних правил, встановлених керівними органами, такими як 3GPP. Однією з цих специфікацій є швидкість завантаження та завантаження. Існує мінімальна пікова швидкість завантаження та мінімальна пікова швидкість завантаження для мережі, яку можна назвати a Мережа 5G, тобто кожна базова станція 5G повинна підтримувати швидкість принаймні так швидко:

 • 5G пікова швидкість завантаження: 20 Гбіт / с (гігабіт на секунду), або 20 480 Мбіт / с (мегабіт на секунду)
 • Пікова швидкість завантаження 5G: 10 Гбіт / с (гігабіт на секунду) або 10 240 Мбіт / с (мегабіт на секунду)

Майте на увазі, що ці швидкості однакові, вони просто використовують іншу одиницю виміру. Також пам’ятайте, що біти – це не те саме, що байти (вищезазначені виміри записуються в бітах).

Перетворення гігабіт в мегабайти та гігабайти

Оскільки в кожному байті є вісім бітів, щоб перетворити ці швидкості 5G у мегабайти (МБ) та Гігабайти (ГБ), їх потрібно розділити на вісім. Багато вимірювань проводяться в цих одиницях замість мегабітів та гігабіт, тому важливо розуміти обидва. Є ті самі швидкості 5G, але в байтах замість бітів:

 • 5G пікова швидкість завантаження: 2,5 ГБ / с (гігабайти в секунду) або 2560 МБ / с (мегабайти в секунду)
 • 5G пікова швидкість завантаження: 1,25 ГБ / с (гігабайти в секунду) або 1280 МБ / с (мегабайти в секунду)

Вимога до мінімальної затримки

5G також має мінімальну вимогу до затримки. Під затримкою розуміється проміжок часу між тим, коли стільникова вежа надсилає дані, і коли пристрій призначення (наприклад, ваш телефон) отримує дані. 5G вимагає мінімальної затримки всього 4 мс, якщо припустити, що ідеальні умови виконуються, але для деяких видів зв’язку, особливо надмірно надійних та з низькою затримкою (URLLC), може знизитися до 1 мс. Для порівняння, затримка мережі 4G може становити близько 50–100 мс, що насправді більш ніж удвічі швидше, ніж у старої мережі 3G!

Фактичні швидкості мережі 5G

Викладені вище вимірювання відображають швидкість 5G в ідеальних умовах без затримок і перешкод, і лише в тому випадку, якщо ваш пристрій єдиний використовує цю комірку 5G. Кожен стільник 5G підтримує щонайменше один мільйон пристроїв на кожен квадратний кілометр. Швидкість завантаження та завантаження розподілена порівну між усіма пристроями в одній комірці. Іншими словами, мобільні користувачі, ймовірно, не будуть відчувати максимальну швидкість завантаження / завантаження. Однак ці швидкості можна отримати, якщо ви використовуєте спеціальну систему фіксованого бездротового доступу (FWA), де вам не потрібно ділити пропускну здатність з іншими користувачами. Наприклад, британський оператор мобільних мереж Three досягнув колосальної швидкості завантаження 2 Гбіт / с у середовищі фіксованого бездротового доступу (FWA), але Three очікує, що типовий користувач зможе задіяти лише 80-100 Мбіт / с. Сказано, як швидко працює 5G, справді? Якби ви підписалися прямо зараз, на яку швидкість Інтернету ви могли б розраховувати?

Фактори, що впливають на швидкість

На жаль, відповідь не така однозначна. Фактичні швидкості 5G залежать не тільки від того, де ви знаходитесь, коли ви отримуєте доступ до мережі, але й від інших факторів, таких як апаратне забезпечення, яке ви використовуєте, від швидкості, на яку здатна мережа, від того, скільки інших користувачів спільно використовують 20+ Гбіт / с та який тип перешкод відіграється між вами та клітиною, що постачає 5G. Наприклад, завдяки Verizon, яка була однією з перших компаній, яка випустила 5G у Сполучених Штатах, ми можемо бачити, що користувач Verizon 5G Home з FWA може отримувати від 300 Мбіт / с до 1 Гбіт / с. Широкосмугова послуга 5G від Verizon не тільки гарантує таку швидкість, про це повідомляють і користувачі.

Прогнози швидкості

Окрім статистики, яку ми можемо зібрати сьогодні за допомогою мереж 5G в реальному часі, – це припущення операторів. Наприклад, T-Mobile каже, що 450 Мбіт / с – це середня швидкість, яку може розраховувати користувач; очікується, що до 2024 року це зросте до 4 Гбіт / с. Деякі компанії виміряли багато швидша швидкість 5G. Японський NTT DOCOMO досяг 25 Гбіт / с під час випробування 5G за участю транспортного засобу, що рухався. Однак важливо пам’ятати про всі фактори, що впливають на швидкість 5G. Перебування в приміщенні може іноді різко зменшити швидкість, а пересування в машині або навіть прогулянка вулицею може зупинити максимальну швидкість.

Що для вас означає бездротова швидкість 5G

Як ми вже згадували вище, без прикладів може бути важко уявити, що ви можете робити в мережі 5G проти мережі 4G або будь-якому іншому повільному з’єднанні. Розгляньте це: Ви завантажуєте фільм розміром 3 ГБ, використовуючи мережі 5G, 4G, 4G LTE та 3G. Ось скільки часу може знадобитися для завантаження фільму на різні типи мобільних мереж (з використанням реалістичної швидкості, а не пікової швидкості):

 • 3G: 1 годину, 8 хвилин1
 • 4G: 40 хвилин2
 • 4G LTE: 27 хвилин3
 • Гігабітний LTE: 61 секунда4
 • 5G: 35 секунд5

Пам’ятайте, що ці цифри є лише середніми. Якби ваше з’єднання 5G досягало швидкості 20 Гбіт / с, той самий фільм міг би бути збережений у мить лише за одну секунду.

Наскільки швидким є 5G – насправді?

Ось кілька інших прикладів того, скільки часу потрібно для завантаження файлів різного розміру в мережі 5G, припускаючи різну швидкість:

 • 1 Гбіт / с: Дві секунди, щоб завантажити зображення у розмірі 75 JPG (загалом 300 МБ)
 • 5 Гбіт / с: Вісім секунд для завантаження двох повних сезонів Офіс (близько 5 ГБ) через Netflix
 • 15 Гбіт / с: Хвилинка для завантаження архіву даних вашої резервної копії в Інтернеті на 105 ГБ
 • 20 Гбіт / с: Завантаження менше двох хвилин Аватар: Спеціальне видання (276 ГБ)

Звичайно, всі Ваша діяльність в Інтернеті швидша на 5G, але перегляд справді великих файлів, як у прикладах вище, дійсно показує, наскільки неймовірно швидкими можуть бути речі в 5G.

1) Якщо в середньому 3G-з’єднання становило 6 Мбіт / с (0,75 МБ / с), завантаження файлу обсягом 3 ГБ (3072 МБ) займе більше години (3072 / 0,75 / 60).

2) При середній швидкості завантаження 10 Мб / с (1,25 Мб / с), фільм обсягом 3 Гб (3072 Мб) можна повністю завантажити трохи більше ніж за 40 хвилин (3072 / 1,25 / 60).

3) Враховуючи середню швидкість завантаження для 4G LTE 15 Мб / с (1,87 Мб / с), ти можеш завантажити 3 Гб файл (3072 Мб) трохи більше 27 хвилин (3072 / 1,87 / 60).

4) При швидкості завантаження 400 МБ / с (50 МБ / с) для завантаження файлу 3 ГБ (3072 МБ) знадобиться трохи більше хвилини (3072/50).

5) Припускаючи швидкість завантаження 700 Мбіт / с (87,5 МБ / с), файл розміром 3 ГБ (3072 МБ) можна завантажити всього за 35 секунд (3072 / 87,5).