Saltar al contenido

Шифрування WhatsApp: що це таке і як ним користуватися

16 de abril de 2021

У наш час є багато причин турбуватися про конфіденційність. Доброю новиною є те, що WhatsApp має наскрізне шифрування, щоб захистити повідомлення та телефонні дзвінки. Примітка до версії: Протестовано на Android 10,9 та iOS 13,12 з WhatsApp версій 2.20.27 /2.20.21 відповідно.

Змістовий покажчик

Пояснення наскрізного шифрування WhatsApp

Відповідно до сторінки поширених запитань щодо WhatsApp, “коли наскрізне зашифроване, ваші повідомлення, фотографії, відео, голосові повідомлення, документи, оновлення стану та дзвінки захищаються від потрапляння в чужі руки”. Тільки ви та особа, з якою ви спілкуєтесь, можете читати тексти, переглядати документи або чути ваш голос. Навіть WhatsApp не може прослухати. Завдяки наскрізному шифруванню обидві сторони мають вбудований у програмне забезпечення замок і ключ, який одночасно блокується та розблокується на обох кінцях і не зводить сторонніх поглядів.

Хтось входить у WhatsApp на своєму телефоні.

@dzaqiakbar через Twenty20
WhatsApp стверджує, що кожен окремий чат має унікальний замок і ключ для захисту речей. Вам не потрібно будь-яке спеціалізоване обладнання або програмне забезпечення, і вам не потрібно нічого вмикати, це вбудовано прямо. Однак вони надають одне застереження. При підключенні до компанії за допомогою наскрізного шифрування будь-хто в межах цієї компанії може мати можливість поділитися зв’язком та переглянути повідомлення. Крім того, якщо бізнес укладає свої комунікації з іншою компанією, цей постачальник може бачити, зберігати та отримувати доступ до повідомлень, надісланих через їх систему. Яким чином це буде вирішено, залежить від власної політики конфіденційності компанії.

Як працює наскрізне шифрування WhatsApp

WhatsApp використовує протокол сигналів, розроблений Open Whisper Systems. Цей тип шифрування використовує замок і ключ на обох кінцях, тому лише дві підключені особи можуть отримати доступ до даних. Як це працює? Коли хтось відкриває WhatsApp, створюється відкритий та приватний ключ. Все це відбувається за кадром на вашому телефоні. Приватний ключ зберігається у бібліотеці даних WhatsApp, а відкритий ключ надсилається разом із повідомленням одержувачу. Відкритий ключ шифрує повідомлення, поки воно не досягне запланованої мети. З іншого боку, коли людина отримує повідомлення, його приватний ключ розблоковує його. Жодна третя сторона не може перехопити ці повідомлення, оскільки ключі зберігаються в самому телефоні. Навіть якщо хакер порушить зв’язок, у них не буде ключів для його розблокування.

Як користуватися наскрізним шифруванням WhatsApp

Щоб використовувати наскрізне шифрування WhatsApp, встановіть WhatsApp і починайте його використовувати. Немає спеціальних налаштувань, про які потрібно турбуватися, і не потрібно вживати жодних дій. Однак, якщо під час сеансу текстового повідомлення ви хочете підтвердити, що ваше з’єднання зашифровано наскрізним способом:

  1. Відкрийте чат.

  2. Торкніться імені людини, з якою ви зв’язані, щоб відкрити Контактна інформація екран.

  3. Торкніться Шифрування , щоб переглянути QR-код та 60-значний номер.

  4. Якщо ви фізично поруч із людиною, ви можете порівняти 60-значні коди, щоб переконатися, що вони збігаються. Або ви можете відсканувати QR-код. Якщо захищено, ви побачите зелену галочку. Тепер ви можете бути впевнені, що ніхто не слухає ваші дзвінки та повідомлення.

  5. Якщо ви та інша особа не поруч, можете поділитися 60-значним кодом, щоб переконатися, що вони збігаються. Для цього натисніть Поділитися з кнопки Перевірте код безпеки екран, а потім ви можете надіслати його за допомогою SMS або електронної пошти.

    Наскрізне шифрування WhatsApp на Android.