Saltar al contenido

Шрифти, які слід використовувати на День Святого Патріка

20 de julio de 2021

Походження Дня св. Патріка датується Ірландією та святом св. Патріка близько 430 р. Н. Е. Писання за часів св. Патріка в основному були написані унційським шрифтом, що є шрифтом лише з великої літери, що походить від римського скоропису. Ви можете отримати ірландський зовнішній вигляд для своїх проектів на День Святого Патріка, використовуючи будь-який шрифт, класифікований як кельтський. Ці шрифти варіюються від середньовічних та готичних до гельських та каролінгських. Шрифти, що називаються «ірландський», «гельський» або «кельтський», можуть не бути історично точними до часів Св. Патріка, але вони все одно передають суть. Кельтський шрифт – це широка категорія для будь-якого стилю шрифту, пов’язаного з письмами кельтів та Ірландії. Деякі кельтські шрифти – це каліграфічні або прості шрифти без зарубок, прикрашені кельтськими вузлами або іншими ірландськими символами. Символи дингбату з кельтською або ірландською тематикою часто є частиною цієї категорії.

Змістовий покажчик

Бібліотеки шрифтів

Безкоштовні бібліотеки шрифтів із кельтськими стилями включають:

  • dafont.com (uncial, каролінгський, гельський та інші безкоштовні шрифти, натхненні кельтською мовою)
  • 1001 безкоштовні шрифти кельтські шрифти (шрифти Windows і Mac у традиційному та сучасному uncial, островному та декоративному кельтському стилях)
  • Фонт Шрифти до дня Святого Патріка (без зарубок та декоративних шрифтів, прикрашених трилисниками, конюшинами з чотирма листками та іншими типовими зображеннями до дня Святого Патріка)
  • ffonts.net Готичні шрифти (інфографічні, універсальні та інші шрифти зі старим рукописним стилем)
  • Eagle Fonts Gaelic-Ogham-Irish Fonts (uncial та островні шрифти)

Ви можете придбати велику різноманітність кельтських шрифтів у My Fonts, Linotype та Fonts.com. Ознайомтесь і з опціями інформування.

Шрифти в кельтському стилі

Ірландські на вигляд шрифти, якими ви можете скористатися, включають uncial, островний, каролінійський, blackletter та гельський.

Uncial та Half-Uncial шрифти

whitemay / Getty Images
Заснований на стилі письма третього століття, uncial – це мажускула, або «весь капітал». Букви роз’єднані та закруглені кривими штрихами. Uncial та напівунціальні сценарії розроблялися приблизно в той же час і виглядають подібними. Пізніші стилі мали більше розквіту та декоративних букв. У різних регіонах склалися різні стилі унціального письма. Не всі uncials є ірландцями; деякі виглядають зовсім не так, як інші.

Безкоштовні Uncial шрифти

Доступні кілька безкоштовних uncial-шрифтів, в тому числі JGJ Uncial Джеффрі Глена Джексона. Його великі літери є більшою формою малих літер, і деякі розділові знаки включені.

Uncial Шрифти для придбання

Одним з найбільших постачальників шрифтів, Linotype, є Omnia Roman від К. Hoefer. Цей шрифт із великим капіталом пропонує кілька альтернативних форм.

Ізолярні шрифти

Спочатку розроблений із напівунціальних сценаріїв, цей середньовічний шрифт поширився від Ірландії до Європи. Його клиноподібні підйомники – це літерні частини, що проходять повз тіло букви, як верхній стовпчик «d» або «t». Ці шрифти можуть мати «i» та «j» без крапок. Островний «G» нагадує «Z» з хвостом.

Безкоштовні ізоляційні шрифти

Спробуйте Kells SD від Steve Deffeyes, який базується на літерах з рукопису Книги Келлів, датованих 384. р. Н. Е. Шрифт має великі та малі літери, включаючи острівні «G» та «g,» без крапок «i» та «j , «цифри, розділові знаки, символи та наголошені символи. Rane Insular від Rane Knudsen заснований на почерку Кнудсена в поєднанні з ірландським островним письмом. Набір шрифтів включає великі та малі літери, цифри та деякі розділові знаки.

Ізолярні шрифти для придбання

My Fonts пропонує 799 Insular від Gilles Le Corre. Цей набір шрифтів натхненний латинським шрифтом кельтських монастирів Ірландії. Цей злегка нерегулярний шрифт включає великі та малі літери з острівними «G», «без крапок» i, «цифрами та розділовими знаками.

Каролінські шрифти

Каролінгський (з часів правління Карла Великого) – стиль написання сценарію, який розпочався в материковій Європі і пройшов шлях до Ірландії та Англії. Він використовувався до кінця XI століття. Каролінгська писемність має однакові за розміром округлі букви. Він має безліч особливих особливостей, але є більш розбірливим.

Безкоштовні каролінгські шрифти

Два безкоштовні шрифти каролінгського типу доступні на сайті dafont.com: Carolingia від William Boyd, що містить великі та малі літери, цифри та розділові знаки; та St. Charles від Omega Font Labs. Сент-Чарльз – це шрифт, створений на основі каролінгського сценарію, з надто довгими обведеннями, цифрами, деякими розділовими знаками та однаковими великими та малими літерами. Він поставляється в шести стилях, включаючи контур та жирний.

Каролінгські шрифти для придбання

Для сучасного взгляду на каролінгський сценарій зверніться до Кароліни Готфріда Потта з «Мої шрифти».

Шрифти Blackletter

Німецькі початкові літери 14 століття

whitemay / Getty Images
Blackletter, також відомий як готична писемність, давньоанглійська мова або текстура, заснований на письмах з письма в Європі з 12 по 17 століття. На відміну від округлих букв унціальних та каролінгських сценаріїв, чорний лист має різкі, прямі, іноді колосові штрихи. Деякі стилі «чорних листів» тісно пов’язані з німецькою мовою. Сьогодні інфографіка використовується, щоб викликати старомодне відчуття рукопису.

Безкоштовні шрифти Blackletter

Безкоштовні шрифти для інформування включають Cloister Black від Dieter Steffmann, який містить великі та малі літери, цифри, розділові знаки, символи та символи з наголосом. Minim від Пола Ллойда пропонує регулярні та контурні версії, великі та малі літери, цифри та деякі розділові знаки.

Шрифти Blackletter для придбання

Blackmoor від Девіда Квея можна придбати у компанії Identifont. Це трохи засмучений, давньоанглійський середньовічний шрифт.

Гельські шрифти

Похідна з островних сценаріїв Ірландії, гельська була розроблена спеціально для написання ірландської (Gaeilge). Це популярний вибір на День Святого Патріка будь-якою мовою. Не всі шрифти в гельському стилі включають гельські літери, необхідні для кельтської родини мов.

Безкоштовні ірландські гельські шрифти

«Gaeilge» Пітера Ремпеля та «Celtic Gaelige» Сьюзен К. Залуський доступні безкоштовно на сайті dafont.com. Геліє має великі та малі літери, включаючи безкрапні «i», відмінні острівцеподібні «G», цифри, розділові знаки, символи, наголошені символи та деякі приголосні з крапкою вище. Celtic Gaelige має однакові великі та малі літери (за винятком розміру), включаючи відмінні, острівцеподібні цифри «G», цифри, розділові знаки, символи, «d» із крапкою вгорі та «f» із крапкою вгорі. Cló Gaelach (Twomey) доступний безкоштовно від Eagle Fonts. Набір шрифтів включає в основному однакові великі та малі літери (за винятком розміру) з острівцевим «g» та деякими наголошеними символами.

Купити ірландські гельські шрифти

EF Ossian Gaelic від Norbert Reiners можна придбати у магазині шрифтів. Набір шрифтів включає великі та малі літери, включаючи острівні «G», «без крапок» i «та інші спеціальні гельські символи, цифри, розділові знаки та символи. Colmcille від Colm та Dara O’Lochlainn можна придбати у Linotype. Це шрифт тексту, натхненний гельською мовою.