Saltar al contenido

Шість простих порад користувача для Windows 7, 8.1 та Windows 10

17 de julio de 2021

Windows пропонує безліч порад та підказок, які можуть зробити ваше використання системи більш ефективним. Чим більше ви дізнаєтесь, тим ближче ви ставите себе на шлях стати досвідченим користувачем. Потужний користувач – це просто той, хто користується Windows досить довго і з достатнім інтересом, щоб накопичити ментальну бібліотеку порад, підказок та кроків для вирішення проблем (наприклад, знання, як виправити бічний екран). Якщо ви завжди хотіли бути досвідченим користувачем, але не були впевнені, з чого почати, ось шість порад для початку. Інструкції в цій статті стосуються Windows 10, Windows 8 та Windows 7. З січня 2020 року Microsoft більше не підтримує Windows 7. Ми рекомендуємо оновити Windows 10, щоб і надалі отримувати оновлення безпеки та технічну підтримку.

Щаслива людина, що працює на настільному комп'ютері

Брюс Марс / пікселі

Змістовий покажчик

Скористайтеся меню «Пуск»

У всіх версіях Windows (крім Windows 8) меню «Пуск» – це місце, де ви хочете відкрити програми та отримати доступ до системних утиліт. Чи знали ви, що можете отримати доступ до багатьох важливих системних утиліт без відкриття меню «Пуск»? Клацніть правою кнопкою миші Почніть , щоб відкрити контекстне меню, що клацне правою кнопкою миші. Звідси ви можете швидко відкрити диспетчер завдань, панель управління, діалогове вікно запуску, диспетчер пристроїв, командний рядок та інші важливі функції. Існує навіть швидкий варіант вимкнення або перезавантаження ПК. Якщо ви бажаєте скористатися комбінацією клавіш, щоб відкрити приховане меню, натисніть Логотип Windows ключ+х, звідки походить назва «Start-x».

Контекстне меню кнопки «Пуск»

Величезне меню «Надіслати»

Ви коли-небудь використовуєте Відправити клацніть правою кнопкою миші пункт меню для файлів і папок? Як випливає з назви, це швидкий і простий спосіб переміщення файлів по системі до певних папок або програм. Вибір варіантів для Відправити меню обмежене – якщо ви не знаєте, як отримати Windows, щоб показати вам більше можливостей, тобто. Перш ніж клацнути правою кнопкою миші на файлі чи папці, утримуйте клавішу Shift на клавіатурі. Тепер клацніть правою кнопкою миші та наведіть курсор на Відправити варіант в контекстному меню. Величезний список з’явиться майже з усіма основними папками на вашому ПК. Ви не знайдете підпапок, таких як Документи > Моя велика папка, але якщо вам потрібно швидко надіслати фільм до папки з відео або OneDrive, файл Відправити варіант плюс Shift можна це зробити.

Розширений список

Додати більше годинників

За замовчуванням Windows показує поточний час у крайній правій частині панелі завдань. Це чудово для відстеження місцевого часу, але іноді вам потрібно відстежувати кілька часових поясів одночасно для бізнесу або для зв’язку з родиною. Додавання декількох годинників на панель завдань просто. Інструкції наведено для Windows 10, але процес подібний для інших версій Windows.

 1. Введіть «Панель управління«у вікні пошуку Windows або в меню» Пуск «пошук і вибір Панель управління в результатах.

  Панель управління в результатах пошуку

 2. Після відкриття Панелі керування переконайтеся, що Переглянути параметр у верхньому правому куті встановлений на Категорія варіант.

  Категорія на панелі керування

 3. Тепер виберіть Годинник, мова та регіон > Додайте годинник для різних часових поясів.

  Панель управління> Годинник та регіон» class=»lazyload»   id=»mntl-sc-block-image_1-0-39″ ></p>
</li>
<li>
<p>У новому вікні, що відкриється, виберіть <strong>Додаткові годинники</strong> вкладку.</p>
<p><img decoding=

 4. Тепер натисніть прапорець поруч з одним із Покажіть цей годинник варіанти.

  Показувати цей параметр годинника в Даті та Часі

 5. Далі, виберіть свій часовий пояс із випадаючого меню та вкажіть назву годинника у вікні введення тексту, позначеному Введіть відображуване ім’я.

  Приклад у розділі Введення відображуваного імені у вікні дати та часу

 6. Після цього виберіть Подати заявку, тоді гаразд.

Щоб побачити, чи з’являється новий годинник, наведіть курсор на час на панелі завдань, щоб з’явилося спливаюче вікно з декількома годинниками, або натисніть на час, щоб побачити повну версію.

Використовуйте мікшер гучності (Windows 7 і новіших версій)

Більшу частину часу, коли ви хочете зменшити гучність, ви просто натискаєте піктограму гучності в системному треї (вкрай праворуч на панелі завдань) або натискаєте спеціальну клавішу на клавіатурі. Але якщо ви відкриєте мікшер гучності, ви отримаєте набагато більше контролю над рівнями звуку у вашій системі, включаючи спеціальне налаштування для системних сповіщень. Якщо ви втомилися від усіх цих дзвінків та пінгів, які вас б’ють по барабанній перетинці, ось як ви це виправите.

 1. У Windows 8.1 та 10 клацніть правою кнопкою миші гучність і виберіть Відкрийте змішувач гучності. У Windows 7 клацніть на гучність значок а потім натисніть на Змішувач прямо під загальним регулятором гучності.

  Відкрийте змішувач гучності

 2. У Windows 8.1 та 10 знизьте налаштування, яке називається Системні звуки до більш комфортного рівня – у Windows 7 також можна викликати налаштування Звуки Windows.

  Вікно змішувача гучності

Закріпіть улюблені папки у Провіднику файлів (Windows 7 та новіших версій)

У всіх Windows 7, 8.1 і 10 папки, якими ви найчастіше користуєтесь, розміщуються в спеціальному місці у Провіднику файлів (Провідник Windows у Windows 7). У Windows 8.1 та 10 це місце називається Швидкий доступ, тоді як Windows 7 це називає улюблені. Незважаючи на це, обидва розділи знаходяться в одному місці в самій верхній частині навігаційної панелі в Провідник файлів/Провідник Windows вікно. Щоб додати папку до цього місця, можна перетягнути її прямо на розділ або клацнути правою кнопкою миші папку, яку потрібно додати, і вибрати Закріпити на швидкому доступі/Додати поточне місце розташування до Вибраного.

Змінення зображення блокування екрана (Windows 10)

Windows 10 дозволяє персоналізувати зображення блокованого екрана на ПК, а не використовувати загальні зображення, які постачає Microsoft за замовчуванням.

 1. Почніть, перейшовши до Почніть > Налаштування > Персоналізація > Екран блокування.

  Вікно блокування екрана

 2. Тепер натисніть спадне меню під Передумови і виберіть Картина.

  Зображення у фоновому меню в налаштуваннях екрана блокування

 3. Далі, під Виберіть свою картинку, клацніть на Перегляньте , щоб знайти зображення у вашій системі, яке ви хочете використовувати.

  Кнопка огляду в налаштуваннях блокування екрана

 4. Вибравши зображення, може знадобитися кілька секунд, щоб воно з’явилося у верхній частині Налаштування вікно під Попередній перегляд. Коли він з’явиться, ви можете закрити програму Налаштування.

Щоб перевірити, чи правильно ви отримали зображення, торкніться значка Логотип Windows ключ+L , щоб переглянути екран блокування.