Saltar al contenido

Що далі для Mac у 2021 році?

16 de abril de 2021

Ключові винос

  • Apple планує перевести всі свої Mac на чіпи Apple Silicon протягом двох років.
  • Поточний iMac очікує на оновлення – його дизайн датується 2008 роком.
  • Цього року Pro Macs може отримати версію чіпа M1 із гарячою штангою.

Яблуко

З новими чіпами, новим iMac та новими ноутбуками 2021 рік може стати найбільшим роком для Mac з 1984 року. Наприкінці минулого року Apple вклала свій чіп M1 у MacBook, в результаті чого Mac, які мають неймовірний час автономної роботи, працюють швидше, ніж більшість інших комп’ютерів, і ніколи не зігрівайтесь. І це лише початок. Що можна очікувати від Mac у 2021 році? «Я думаю, ми спочатку отримаємо iMac навесні», – заявив розробник Mac та iOS Джеймс Томсон tebapit через Twitter. «Я хотів би мати 13/14-дюймовий MacBook Pro з чотирма портами та більше пам’яті / потужності графічного процесора.»

Змістовий покажчик

М2 або М1Х?

Ще влітку 2020 року Apple виклала свої плани щодо переходу Apple Silicon: дворічний процес, в якому вся лінійка Mac перейде від процесорів Intel до самостійно розроблених чіпів Apple. Це оптимізовані для Mac варіанти мікросхем серії A, знайдені в iPhone та iPad. Одним з ключових моментів є те, що iPhone і iPad також використовують різні варіанти. Коли Apple поставила процесор A12 на iPhone Xs і Xr у 2018 році, вона створила більш потужний варіант A12X для нового iPad Pro. Цей X додав більше ядер графічного процесора та процесора, і вже був досить швидким, щоб конкурувати з більшістю ноутбуків, навіть у 2018 році. Новий M1 вражає, але він використовується лише в Mac початкового рівня – MacBook Air, маленькому MacBook Pro , і дешевший Mac Mini. Насправді Apple все ще продає високоякісний Intel Mac Mini. Більшим «професійним» машинам знадобиться більше соку.

Професіонали MacBook

Зокрема, 16-дюймовий MacBook Pro і очікуваний 14-дюймовий MacBook Pro потребуватимуть більше опцій оперативної пам’яті (M1 перевищує 16 ГБ). Вони також отримають вигоду від більшої кількості процесорних і графічних процесорів. Насправді M1 вже досить швидкий для цих машин, але удачі продати $ 3K + MacBook Pro, коли Air 999 доларів використовує той самий чіп. «Я хотів би бачити, як з’являються деякі професійні речі, але я підозрюю, що це буде пізніше восени», – говорить Томсон.

M1 MacBook Pro трохи відкритий

Яблуко

Ми припускаємо, що чіп у цих професійних машинах буде M1X або подібний, більш потужний варіант, розроблений для живлення, а не для оптимізації часу автономної роботи. Цілком можливо, що його можна було б назвати M2, але Apple зберігає додаткові номери для оновлення всієї лінійки чіпів. Знову ж таки, все, що стосується М1, нове, то хто може здогадатися? Можливо, лінійка Pro отримає новий фізичний дизайн, на відміну від Air та 13-дюймового MacBook Pro, які майже не відрізняються від версій Intel.

iMac Magic

Поточний дизайн iMac існує з 2008 року, а переробка, щоб звузити його краї, відбулася через кілька років. Це показує свій вік. На екрані все ще є величезні рамки вгорі та з боків, а ще більший «підборіддя» внизу. Очікуйте, що вони зникнуть, як і на iPhone та iPad, Pro Display XDR від Apple та на всіх інших сторонніх моніторах, зроблених за останні кілька років.

Можливо, новий iMac стане простим оновленням із дизайном, схожим на iPad – квадратними краями, надтонкими, а можливо, з регульованою обертовою підставкою, як Pro Display XDR. А може, це піде в абсолютно новому візуальному напрямку. Ці мікросхеми Apple Silicon настільки ефективні, що iMac може бути настільки ж тонким, як iPhone, і при цьому зберігати всю необхідну потужність. Ми також очікуємо, що FaceID буде додано до iMac, оскільки Touch ID не є практичним, якщо ви не покладете його на клавіатуру Bluetooth. І якщо Apple по-справжньому здивує, то, можливо, ви зможете використовувати свій олівець Apple, щоб перетворити iMac на гігантський робочий стіл.

Mac Pro? Не так швидко

Коли Apple заявила, що переводить всю лінійку Mac на Apple Silicon, це означала всю лінійку, включаючи Mac Pro. Однак, якщо він дотримується дворічного графіку, то, можливо, ми не побачимо Pro до 2022 року. Це означало б, що він міг використовувати мікросхеми наступного покоління серії M і бути ще потужнішим. Також ходять чутки про менший Mac Pro, але знову ж таки, нинішній корпус Pro є зовсім недавнім дизайном, і всередині такого комп’ютера є набагато більше, ніж просто CPU та інші чіпи. Маки на базі M1 вже вражають більшість користувачів, а комп’ютери Pro збираються отримати ще більше професіоналів. Очікуйте, що це буде захоплюючий рік для користувачів Mac.