Saltar al contenido

Що для вас означає нова програма відновлення Mac від Apple

19 de abril de 2021

Ключові винос

  • Американські ремонтні майстерні Mac тепер можуть отримати офіційну підтримку Apple.
  • Ви можете легко зробити багато ремонтів і модернізацій самостійно.
  • Ремонт, санкціонований компанією Apple, дорожчий за звичайний ремонт, навіть якщо він проводиться в одному магазині.

Всередині старішого комп’ютера Mac

tebapit / Чарлі Соррел

Більш розкута позиція Apple щодо незалежних ремонтних майстерень може виглядати так, ніби вона пом’якшується щодо ремонту та модернізації користувачів, але це може бути просто Apple, яка намагається уникнути нагляду уряду. Раніше ви мали виправляти свої Mac за допомогою Apple або уповноважених постачальників послуг. Тепер ви можете відремонтувати свій зламаний Mac у незалежній майстерні, використовуючи офіційні деталі та техніки Apple. Незалежні ремонтні майстерні завжди були третім варіантом, але лише зараз вони можуть працювати з дозволу Apple. «Я думаю, що мова йде про підготовку до законодавства», – сказав Кайл Віенс, засновник сайту керівництва з ремонту iFixit, tebapit за допомогою електронної розмови. «Вони бачать» Право на ремонт «на горизонті і хочуть бути готовими до цього».

Змістовий покажчик

Яку різницю має IRP?

Програма незалежного ремонту (IRP) доступна для ремонту iPhone з минулого року; тепер він доступний для настільних і портативних комп’ютерів Apple. Будь-який незалежний розробник вже може відремонтувати ваш Mac, але деякі ремонти майже неможливі без інструментів та матеріалів Apple. Ви можете просто продовжувати використовувати надійну місцеву ремонтну майстерню, незалежно від того, сертифікована вона Apple чи ні, для більш базового ремонту. І насправді, це може бути кращим або, принаймні, дешевшим варіантом. “З Т2 [security chip] на сучасних Mac деякі ремонти неможливі без їх калібрувального програмного забезпечення », – говорить Wiens. «Чесно кажучи, IRP не дуже поширений, і ціни, які Apple стягує за деталі, настільки високі, що більшість місць, які це роблять, пропонують клієнтам обидва варіанти». iFixit публікує посібники з ремонту за допомогою натовпу та виступає за право на ремонт – рух, що спонукає виробників публікувати посібники з ремонту та розробляти свою продукцію, щоб полегшити ремонт будинку. Рух вимагає використання звичайних гвинтів замість спеціальних гвинтів безпеки, щоб утримувати ноутбуки разом, наприклад, і використання гвинтів замість клею та припою, щоб зробити можливим розбирання та заміну деталей.

Отже, чи означає це, що Apple зробить доступними посібники з ремонту для Mac? Або полегшити проникнення в кишки? Можливо, ні. “[Apple] опублікував посібник із обслуговування iMac 2019 для широкого загалу, але більше його не публікував «, – говорить Wiens.»[It] повинен — це дуже зручна справа для споживачів. Apple повинна робити правильно, як споживачі, так і планета, публікуючи всі їхні посібники з обслуговування ». А як щодо витоків посібників із сертифікованих IRP майстерень? Навряд чи. «Найбільша проблема IRP – це контрактні обмеження та NDA, які вони накладають на ремонтні майстерні», – каже Wiens.

Саморобний ремонт

Завдяки таким сайтам, як iFixit, вам не потрібен офіційний посібник з ремонту, щоб виправити власний Mac. Старі моделі більш ремонтопридатні просто тому, що їх легше відкривати, а дискретні деталі прикручуються або закріплюються на місці. Наприклад, якщо у вас є старіший iMac, це просто видалити екран за допомогою присоски та викрутки. Потрапивши всередину, ви можете замінити жорсткий диск, поміняти SSD на застарілий DVD-привід, а також замінити вентилятори та інші деталі. Більш пізні версії Mac вимагають спеціальних інструментів і додаткового терпіння, коли ви ретельно вишкрібаєте клей, але все одно можна виконати багато ремонтів та модернізацій за допомогою покрокового керівництва з ремонту.

Якщо ви все-таки берете свій Mac або iPhone на ремонт, то спочатку слід виконати деякі запобіжні заходи:

  • Створіть резервну копію даних за допомогою Time Machine, iCloud Backup або іншими методами. Ви можете легко відновити цю резервну копію на своєму пристрої.
  • Протріть пристрій. Mac, оснащений iPhone, iPad і T2, можна надійно скинути, просто ввівши свій пароль. Це заважає ремонтнику отримати доступ до ваших особистих даних.
  • Ніколи, ніколи не давайте ремонтнику ваш пароль Apple ID. Це надає їм доступ до всіх ваших підключених пристроїв, а також до ваших даних.

Якщо ви витерли пристрій перед ремонтом, а потім відновили з резервної копії, вам не доведеться турбуватися про наявність на вашому комп’ютері шкідливих програм.

Майбутнє ремонту

Є кілька причин, чому така компанія, як Apple, не хоче дозволити ремонт і модернізацію домашнього користувача. Одне з них полягає в тому, що Apple пристрастилася до таємниці і може розглядати свої ремонтні документи як секрет компанії. Інша ситуація полягає в тому, що ремонтопридатність є ворогом малого і тонкого. Знімний акумулятор марнує простір у iPhone або Mac. Якщо ви ліпите акумулятор, щоб ідеально вписатися в дивний зазор, наприклад, ви можете зробити пристрій тоншим, наприклад. Apple досить добре переробляє та використовує менше ресурсів під час виробництва та розповсюдження, але, схоже, не дозволяє іншим людям робити те саме.

Вид збоку MacBook Air 2018 року

Яблуко

«Я вважаю, що правильно сказати, що активність #RightToRepair підштовхнула Apple до змін», – пише в Twitter керівник Групи досліджень громадських інтересів США Натан Проктор, «але я думаю, що ми віддаємо занадто велике значення тому, що Apple робить з розширена програма незалежної ремонтної майстерні «. Навіть якщо це послаблення правил ремонту є лише попереджувальною відповіддю на законодавство про право на ремонт, воно вітається. Самостійний ремонт не всім підходить, і можливість виправити старий Mac майже настільки ж необхідна, як отримання нових шин для вашої машини.