Saltar al contenido

Що означають SSL та SSH?

28 de abril de 2021

SSL і SSH є обома протоколами безпеки, призначеними для збереження конфіденційності особистої інформації під час передачі даних, забезпечуючи при цьому безпечне спілкування через Інтернет. Ось погляд на те, що означає кожен термін, чим вони схожі та чим відрізняються. TLS (Transport Layer Security) – це оновлена ​​та більш безпечна версія SSL. Термін SSL досі використовується як посилання на сертифікати безпеки, проте через його впізнаваність.

Змістовий покажчик

Що таке SSL?

SSL означає Secure Sockets Layer. Він встановлює математичне шифрування, щоб запобігти підслуховуванню читати ваші тексти та приватний вміст на веб-сайті. Це стандартна технологія для безпечного підключення до Інтернету, що захищає будь-які конфіденційні дані, що передаються між двома системами. SSL зазвичай використовує щось, що називається портом 443, для підключення комп’ютера до захищеного сервера в Інтернеті. SSL часто використовується для надсилання кудись на бізнес-сервер даних кредитних карток, податкових та банківських даних, а також приватної електронної пошти та особистої інформації. Якщо ви маєте з’єднання SSL, у вашому веб-браузері буде префікс адреси HTTPS перед URL-адресою замість загального префіксу HTTP. Ви використовуєте SSL щоразу, коли купуєте продукт у Amazon, подаєте податки в Інтернеті, переказуєте кошти між банківськими рахунками, входите в Gmail або Outlook, рахунки електронної пошти, надсилаєте гроші через PayPal, купуєте квитки в Інтернеті та багато інших транзакцій, які вимагають безпеки. Компаніям, які працюють в Інтернеті, швидше за все, потрібен сертифікат SSL, щоб забезпечити безпечніше та безпечніше веб-середовище для своїх клієнтів.

Що таке SSH?

SSH означає Secure Shell. Це стосується конкретно шифрування для програмістів та адміністраторів мережі. SSH використовує порт 22 для підключення комп’ютера до іншого комп’ютера в Інтернеті. Адміністратори мережі використовуватимуть цю техніку, щоб вони могли віддалено входити на сервер в іншому місці. Якщо адміністратору електронної пошти потрібно перезавантажити сервер електронної пошти компанії з дому, він використовуватиме SSH. Якщо адміністратору мережі потрібно скинути пароль вашого офісу, перебуваючи в іншому офісі, він буде використовувати SSH. Інші приклади включають адміністратора бази даних, який встановлює оновлене програмне забезпечення, щоб ви могли витягувати звіти з фінансів компанії, або адміністратора веб-сервера, який запускає веб-сайт компанії, щоб опублікувати ваш новий допис у блозі. Мережеві адміністратори часто використовують SSH для завдань, з якими звичайний користувач Інтернету зазвичай ніколи не стикається.

Подібність між SSL та SSH

І SSL, і SSH – це спеціальні технології шифрування та протоколу, які використовуються для з’єднання двох комп’ютерів. SSL і SSH блокують підслуховувачі, шифруючи (шифруючи) з’єднання та скремблюючи передані дані, так що це безглуздо для будь-кого за межами двох комп’ютерів. І SSL, і SSH призначені для створення конфіденційних з’єднань через Інтернет. За дуже невеликими винятками, хакер не зможе прорватися до з’єднання SSL або SSH, але технологія шифрування настільки надійна, наскільки дозволяє поточне програмування. Коли ви намагаєтесь передати фінансову інформацію або внутрішню ділову документацію, вкрай доцільно використовувати лише з’єднання типу SSL або SSH. Обидва типи протоколів мають на меті створити надійне, безпечне з’єднання. Без цих протоколів безпеки ми не змогли б вести бізнес в Інтернеті так, як звикли сьогодні.