Saltar al contenido

Що означає остання покупка Apple для готівки

10 de abril de 2021

Ключові винос

  • Apple купує Mobeewave, компанію, яка дозволяє приймати кредитні картки, просто натискаючи їх на вашому iPhone.
  • Виплати готівкою значно зменшилися з часу COVID-19.
  • Платежі за допомогою iPhone можуть бути найбільш корисними для приватних осіб та трейдерів, які ще не приймають картки.

Яблуко

Apple придбала компанію Mobeewave, яка перетворює телефони на термінали кредитних карток. Це означає, що в майбутньому ви зможете приймати платежі за допомогою кредитної картки за допомогою iPhone, просто торкнувшись картки на звороті. Не потрібні пристрої для зчитування магнітних смуг або інші зовнішні коробки; просто додаток. Ця технологія вже доступна для телефонів Samsung, але Apple може підняти її на новий рівень. Кожен власник iPhone у світі також має ідентифікатор Apple, і більшість із них має спосіб оплати, прив’язаний до цього ідентифікатора. Подібно до того, як ви можете використовувати Apple Pay зараз, торкнувшись iPhone на терміналі в магазині для оплати товарів, ви можете зробити навпаки і торкнутися, щоб отримувати платежі. Це може змінити спосіб, як ми платимо один одному.

Змістовий покажчик

Яку різницю це робить?

У багатьох країнах кредитна картка вже є способом оплати більшості людей за замовчуванням. І майже скрізь за межами США термінали карт NFC є типовими. Це термінали, які бездротово зчитують мікросхему, вбудовану в карту. Майже ніхто не використовує пристрої для зчитування магнітних смужок, щоб перебирати картки. Вони залишаються лише для застарілої сумісності, і вони набагато менш безпечні. У Великобританії, де безконтактні платежі вже є нормою, готівка майже мертва. «Я не пам’ятаю, коли востаннє використовував готівку», – сказав британський письменник Люк Дормел у коментарі tebapit. «Це рухається більше у напрямку безконтактних платежів». Навіть ходячи в паб, або купуючи шоколад у барі чи безалкогольний напій у магазині на розі, більшість людей для оплати використовують кредитну картку або свій телефон, каже він.

У свою чергу, це робить готівку ще менш зручною, коли вона вам потрібна. Налаштування Apple / Mobeewave може відкрити цілі нові ринки для дрібних торговців. Уявіть, що ви можете оплатити кредитною карткою на спливаючому блошиному ринку, коли ви перебуваєте у відпустці. Ви навіть можете знайти вживані меблі у вашому місцевому Craigslist і скористатися кредитною карткою, щоб заплатити продавцю, коли ви берете його.

Як це буде працювати?

Минулого року Mobeewave співпрацює з Samsung для пілотної програми в Канаді. Краса системи полягає в тому, що вона працює за існуючими технологіями. Кредитні картки повинні містити чіп, і майже всі сучасні кредитні картки вже мають. Це мікросхема, яка робить можливими безконтактні платежі на АЗС, кав’ярні чи касі супермаркету. Потім телефон, що приймає, повинен містити зчитувач мікросхем NFC. IPhone 6 і новіші підтримують оплату в магазинах за допомогою Apple Pay, але вам знадобиться принаймні iPhone 7 читати Чіпи NFC. Імовірно, тоді, якщо у вас iPhone 7, ви зможете приймати карткові платежі. У існуючій програмі Mobeewave ви просто вводите суму, яку потрібно сплатити, а потім клієнт натискає свою кредитну картку на ваш iPhone (або просто махає нею поруч). Це воно. Можливо, їм доведеться ввести PIN-код, залежно від налаштування кредитної картки.

Ви навіть зможете платити безпосередньо з одного телефону на інший. Клієнт використовував би функцію Apple Pay Apple iPhone замість фізичної кредитної картки і торкався її на iPhone продавця.

Готівка та COVID-19

Пандемія COVID-19 спричинила серйозне падіння готівкових платежів. У Німеччині готівка залишається за замовчуванням, і до кількох років тому навіть деякі великі мережі супермаркетів приймали лише дебетові картки EC (електронна готівка), а не кредитні картки. Це змінилося. Я відвідав двох власників місцевих кафе, щоб запитати, як ця технологія може вплинути на них. «З моменту зараження короною (вірус) 80-90% клієнтів платять за допомогою кредитної картки», – сказав Ферхан Гюллу, власник кафе Elf у Берліні, tebapit. Щоб задовольнити цей попит, кафе підписалося на стандартний пакет торгівців кредитними картками у своєму банку. «Це дорого, але потрібно», – сказав він. До цього вони пробували сторонній пристрій приймати картки, але це було ненадійно. Гюллу говорить, що не бажає додавати більше мобільних технологій. Тоді система Apple / Mobeewave може виявитися найбільш корисною для приватних осіб, а не для бізнесу – навіть для малого бізнесу. І в багатьох випадках у будь-якому випадку може бути пізно. Евелін Чабай, співвласник ще одного берлінського кафе та ресторану Lola Was Here, повідомила нам, що їх новий бізнес-рахунок включає Visa. На запитання, чи не перейде вона на можливий новий варіант Apple, вона стиснула зап’ястя, ніби в наручниках. «Зараз я зв’язана,» сказала вона.