Saltar al contenido

Що означає FQDN?

24 de abril de 2021

Повне доменне ім’я або повністю кваліфіковане доменне ім’я записується з іменем хосту та доменним іменем, включаючи домен верхнього рівня, у такому порядку: [hostname].[domain].[tld]. У цьому випадку «кваліфікований» означає «вказаний», оскільки в імені вказано повне місцезнаходження домену. FQDN вказує точне розташування хоста в DNS. Якщо ім’я не вказане, воно називається частково кваліфікованим доменним ім’ям або PQDN. Унизу цієї сторінки є додаткова інформація про PQDN. Ідентифікаційне доменне ім’я також може називатися абсолютне доменне ім’я оскільки він забезпечує абсолютний шлях хоста.

Змістовий покажчик

Приклади FQDN

Повне доменне ім’я завжди пишеться у такому форматі: [hostname].[domain].[tld]. Наприклад, поштовий сервер на example.com домен може використовувати повне доменне ім’я mail.example.com. Ось деякі інші приклади повнокваліфікованих доменних імен: www.microsoft.com
en.wikipedia.org
p301srv03.timandtombreadco.us

www.microsoft.com у рядку URL-адреси веб-браузера

U

Докладніше про доменне ім’я

Повністю кваліфіковані доменні імена насправді вимагають крапки в кінці. Це означає www.microsoft.com. буде прийнятним способом введення цього доменного імені. Однак більшість систем просто передбачають період, навіть якщо ви явно не вказуєте його. Деякі веб-браузери можуть навіть дозволити вам ввести крапку в кінці URL-адреси, але це не обов’язково. Доменні імена, які не є «повністю кваліфікованими», завжди матимуть якусь неясність щодо них. Наприклад, p301srv03 не може бути повним доменним іменем, оскільки існує будь-яка кількість доменів, на яких також може бути сервер із таким іменем. p301srv03.wikipedia.com і p301srv03.microsoft.com це лише два приклади – знання лише імені хосту для вас не надто корисне. Навіть microsoft.com не є повністю кваліфікованим, оскільки ми точно не знаємо, що таке ім’я хосту, навіть якщо більшість браузерів автоматично припускають, що це www. Ці доменні імена, які не є повністю кваліфікованими, насправді називаються частково кваліфіковані доменні імена. Наступний розділ містить більше інформації про PQDN.

Частково кваліфіковане доменне ім’я (PQDN)

Іншим терміном, подібним до FQDN, є PQDN, або частково кваліфіковане доменне ім’я, яке є лише доменним ім’ям, яке не є повністю вказаним. p301srv03 приклад зверху – PQDN, оскільки, хоча ви знаєте ім’я хосту, ви не знаєте, до якого домену воно належить. Частково кваліфіковані доменні імена просто використовуються для зручності, але лише в певному контексті. Вони призначені для особливих сценаріїв, коли легше посилатися на ім’я хосту, не посилаючись на повне доменне ім’я повністю. Це можливо, оскільки в цих контекстах домен вже відомий деінде, і тому для конкретного завдання потрібно лише ім’я хосту. Наприклад, у записах DNS адміністратор може посилатися на повністю кваліфіковане доменне ім’я, наприклад en.wikipedia.org або просто скоротіть його та використовуйте ім’я хосту en. Якщо його скоротити, решта системи зрозуміє, що в цьому конкретному контексті, en справді має на увазі en.wikipedia.org.

wikipedia.org у рядку URL-адреси веб-браузера

Тим не менш, ви повинні розуміти, що FQDN і PQDN – це точно не одне і те ж. FQDN забезпечує повний абсолютний шлях хосту, тоді як PQDN дає лише відносне ім’я, яке є лише невеликою частиною повного імені домену.