Saltar al contenido

Що означає SNMP?

27 de abril de 2021

SNMP означає простий протокол управління мережею. Це протокол клієнт-сервер, який адміністратори мережі використовують для збору інформації про мережеві комутатори, принтери, телефони та інші пристрої, підключені до мережі (також відомі як агенти SNMP). SNMP не ввімкнено за замовчуванням у Windows 10. Microsoft рекомендує адміністраторам замість цього використовувати загальну інформаційну модель (CIM).

Змістовий покажчик

Що означає SNMP у мережі?

SNMP – це протокол клієнт-сервер. Це означає, що адміністраторам мережі потрібно встановити та налаштувати сервер SNMP, відомий як менеджер, який постійно збирає детальну інформацію про пристрої SNMP у мережі. Сервери SNMP збирають та зберігають інформацію про всіх агентів SNMP. Цей протокол управління мережею дозволяє легко збирати інформацію про ці пристрої в режимі реального часу, не створюючи надмірного мережевого трафіку. Агенти SNMP – це пристрої, підключені до мережі, які підтримують моніторинг мережі SNMP. Типові агенти SNMP включають:

 • Комп’ютери
 • Принтери
 • Мережеві комутатори
 • Точки бездротового доступу
 • Телефони VoIP
 • Годинники часу IP

ІТ-аналітик дивиться на два екрани комп’ютерів.

Hero Images / Getty Images

Як працює SNMP

Кожен агент SNMP, залежно від виробника, має перелік об’єктів, які адміністратори мережі можуть збирати інформацію про використання команд SNMP для доступу до інформації. Дані впорядковані у структуру дерева на сервері SNMP наступним чином:

 • База управлінської інформації (MIB): Це група верхнього рівня, яка забезпечує організацію певних типів пристроїв (наприклад, принтерів або комп’ютерів).
 • Вузол: Усередині кожного MIB є окремі вузли, що представляють окремі пристрої в мережі.
 • Ідентифікатор об’єкта (OID): Це конкретна адреса, яку адміністратори мережі використовують для доступу до окремих вузлів всередині MIB. OID дозволяє адміністраторам видавати команди на запит інформації про вузол.

Єдина вимога для моніторингу пристрою з сервером SNMP полягає в тому, що пристрій сумісний з протоколом SNMP. На багатьох пристроях, таких як VoIP-телефони та принтери, зазвичай за замовчуванням увімкнено SNMP. На інших пристроях, таких як комп’ютери з Windows 10, його потрібно вмикати вручну. Інструкції щодо ввімкнення SNMP див. У посібнику пристрою.

Що таке SNMP-пастка?

Основна перевага протоколу SNMP полягає в тому, що він споживає невелику пропускну здатність мережі. Це робиться завдяки тому, що відомо як пастка. У типовій системі клієнт-сервер сервер може опитувати або запитувати інформацію з багатьох пристроїв у мережі щоразу, коли йому потрібно оновити центральну базу даних. Однак, оскільки більшість мереж мають велику кількість пристроїв, що забезпечують великий обсяг інформації, для сервера не буде практичним постійне опитування всіх цих пристроїв. Це сильно погіршить роботу мережі. Натомість кожен SNMP-пристрій у мережі автоматично фіксує інформацію та передає її менеджеру SNMP без запиту. Ось як зазвичай відбувається спілкування в моделі клієнт-сервер SNMP:

 • Агенти SNMP захоплюють події та надсилають небажані оновлення менеджеру SNMP.
 • Менеджери SNMP можуть автоматично реагувати на події лову за допомогою автоматичних запитів про подальшу інформацію про додаткову інформацію.
 • Мережеві адміністратори можуть використовувати менеджер SNMP для ручного опитування пристроїв для пошуку та усунення несправностей.

Цей підхід дозволяє здійснювати моніторинг та управління великим обсягом інформації без негативного впливу на мережу. Щоб увімкнути пастку SNMP у Windows 10, відкрийте Налаштування і перейти до Програми та функції > Необов’язкові функції > Додайте функцію, то шукайте Простий протокол управління мережею (SNMP).

Основні команди SNMP

Як тільки сервер SNMP налаштований і агенти присутні в мережі, мережеві адміністратори вибирають з набору команд як частину свого набору інструментів моніторингу мережі. Нижче наведено деякі найбільш часто використовувані команди SNMP:

 • ОТРИМАТИ: Отримати одне або кілька відстежуваних значень.
 • ОТРИМАТИ ДАЛІ: Отримати значення наступного OID у дереві MIB пристрою.
 • ОТРИМАТИ БАК: Витягніть велику колекцію значень даних.
 • ВСТАНОВИТИ: Присвоїти значення змінній на пристрої.

Існують також специфічні для пристрою команди SNMP, залежно від пристрою, який контролюється. Наприклад, під час моніторингу комутатора мережі адміністратори мають доступ до таких команд:

 • Налаштування терміналу: Переведіть командний рядок у режим глобальної конфігурації.
 • Показати Running-Config: Надайте список, що підтверджує всі записи конфігурації.
 • Скопіюйте Running-Config Startup-Config: Збережіть поточну конфігурацію, щоб забезпечити використання тієї ж конфігурації при перезапуску комутатора.

Виробники пристроїв надають документацію щодо бібліотеки доступних команд SNMP та способу їх використання, тому перевірте посібник користувача на веб-сайті виробника.