Skip to content

Що означає WPS на модемі?

24 de Листопад de 2022

WPS означає Wi-Fi Protected Setup, і це простий спосіб налаштування безпечної мережі Wi-Fi між модемом, маршрутизатором та іншими пристроями з мінімальними зусиллями. Зазвичай для активації потрібно натиснути кнопку WPS на модемі.

Коли було представлено WPS?

Wi-Fi Alliance створив WPS у 2006 році, щоб спростити налаштування мережі для домашніх користувачів. Вважалося, що це допомогло новачкам уникнути необхідності занурюватися в складні параметри мережі, маючи захищену мережу, яка завжди захищає їхні дані. WPS є на багатьох різних пристроях, починаючи від маршрутизаторів, модемів, телевізорів, розумного домашнього обладнання та багато іншого. Якщо пристрій підключається до вашої мережі Wi-Fi, він, швидше за все, матиме кнопку WPS. Думайте про це як про Bluetooth, але для ваших мережевих пристроїв.

Чи всі модеми мають WPS?

Звичайний дротовий модем не матиме WPS, оскільки він йому не потрібен через те, що пристрої потрібно підключати до нього виключно як канал. Однак більшість модемів Wi-Fi матимуть кнопку WPS, оскільки вона спрощує налаштування домашньої мережі. Частково це може залежати від віку вашого модему Wi-Fi. Старі модеми Wi-Fi можуть не мати кнопки WPS, але, як правило, модеми, надані вашим провайдером останнім часом, включатимуть функцію WPS. Якщо ви не впевнені, знайдіть на своєму модемі кнопку WPS або наклейку з PIN-кодом.

Де знаходиться кнопка WPS на моєму модемі?

Як і у випадку з маршрутизаторами, кнопка WPS зазвичай дещо непомітно розташована на модемі. Часто він знаходиться на задній панелі пристрою серед портів і з’єднань, тому користувачі не можуть торкнутися його випадково. Варто уважно оглянути свій модем, перш ніж підключати його, щоб жодні кабелі не заважали вашому зору. На деяких пристроях кнопка WPS може бути розташована на передній панелі модему, тому її легше побачити, але вони все одно можуть бути досить непомітними у своєму розміщенні. Перевірте посібник, якщо вам не вдається знайти кнопку WPS на модемі.

Чи потрібно мені робити ще щось, щоб використовувати WPS?

Можливо, вам знадобиться активувати WPS. У більшості модемів WPS увімкнено за замовчуванням, але в деяких він може бути вимкнений з міркувань безпеки. Якщо кнопка не працює, перевірте налаштування модему, щоб увімкнути WPS на своєму пристрої.

Чи варто мені використовувати WPS на своєму модемі?

Є плюси і мінуси використання WPS. Ось короткий їх огляд.

 • Це просто. Замість того, щоб вводити довгі парольні фрази для підключення пристроїв, ви можете натиснути кнопку та приєднатися до мережі за лічені секунди.
 • Це швидко. Якщо ви намагаєтеся додати кілька пристроїв до своєї мережі, ви можете натиснути кнопку WPS, і ви готові використовувати все, від смартфона до смарт-телевізора чи інших пристроїв.
 • Це не на 100% безпечно. Було кілька атак грубої сили, через які WPS став відкритим для атак. Навряд чи ви станете жертвою, але це причина, чому користувачі, які піклуються про безпеку, повністю вимикають WPS.
 • Будь-хто може його активувати. Будь-хто, хто має фізичний доступ до вашого модему, може запустити WPS за лічені секунди, тому вам потрібно надійно зберігати пристрій.

FAQ

 • Як змінити WPS на модемі?

  Зміна налаштувань WPS здійснюється через налаштування модему. Як отримати доступ до цих налаштувань і що можна змінити, залежить від конкретного модему. Знайдіть свій модем в Інтернеті та зверніться до його посібника, щоб дізнатися, як WPS працює на вашому конкретному модемі.

 • Як довго я маю натискати кнопку WPS?

  Потрібно лише утримувати кнопку WPS 2-3 секунди. Якщо протягом кількох секунд нічого не відбувається, ймовірно, проблема у вашому пристрої.

 • Чи кнопка скидання така сама, як кнопка WPS?

  На деяких пристроях кнопки скидання та WPS однакові. Якщо ви не бачите окремої кнопки скидання, ви можете скинути налаштування пристрою, утримуючи кнопку WPS протягом 10 секунд.