Saltar al contenido

Що потрібно знати про кольорову модель CMYK

26 de julio de 2021

Колірна модель CMYK – названа на честь чотирьох базових кольорів моделі: блакитного, пурпурового, жовтого та чорного – домінує у світі комерційного друку та у багатьох кольорових принтерах для домашнього офісу.

Змістовий покажчик

Як RGB веде до CMYK

Щоб зрозуміти кольорову модель CMYK, почнемо з огляду кольору RGB. Колірна модель RGB складається з червоного, зеленого та синього кольорів. Він використовується на моніторі вашого комп’ютера і саме в ньому ви будете переглядати свої проекти, поки він ще на екрані. RGB зберігається для проектів, які призначені залишатися на екрані (наприклад, веб-сайти, документи в Інтернеті та інші веб-графіки).

tebapit / Марина Лі
Однак ці кольори можна переглядати лише із природним або продукованим світлом, наприклад на моніторі комп’ютера, а не на друкованій сторінці. Тут виникає CMYK. Коли два кольори RGB змішуються однаково, вони створюють кольори моделі CMYK, які відомі як субтрактивні первинні.

  • Зелений та синій створюють блакитний колір.
  • Червоний і синій створюють пурпуровий колір.
  • Червоний і зелений створюють жовтий.
  • Чорний додається до моделі, оскільки його неможливо створити за допомогою 3 субтрактивних праймеріз (у поєднанні вони створюють темно-коричневий). K, або «клавіша», означає чорний.

CMYK у процесі друку

У процесі чотирьох кольорового друку використовуються чотири друкарські форми; один для блакитного, один для пурпурового, один для жовтого і один для чорного. Коли кольори поєднуються на папері (вони насправді друкуються як маленькі крапки), людське око бачить остаточне складене зображення.

CMYK в графічному дизайні

Графічні дизайнери повинні працювати на екрані у форматі RGB, хоча їх остаточний друкований зразок буде в CMYK. Цифрові файли слід перетворити на CMYK перед тим, як надсилати їх на комерційні принтери, якщо друкарня не вимагає чогось іншого. Кольори RGB та CMYK близькі, але не зовсім ідентичні. Тому використовуйте зразки під час проектування, якщо важливо точно відповідати кольорам. Наприклад, логотип компанії та фірмовий матеріал можуть використовувати дуже специфічний колір, такий як John Deere Green. Це дуже впізнаваний колір, і найтонші зміни в ньому будуть впізнавані навіть для пересічного споживача. Зразки надають дизайнеру та клієнтові друкований приклад того, як колір буде виглядати на папері. Потім у Photoshop (або подібній програмі) можна вибрати вибраний колір зразка для забезпечення бажаних результатів. Незважаючи на те, що екранний колір не точно відповідатиме зразку, ви знаєте, як виглядатиме ваш остаточний колір. Ви також можете отримати доказ (приклад друкованого зразка) з принтера перед запуском усього завдання. Цей крок може затримати виробництво, але забезпечить точну відповідність кольорів.

Навіщо працювати в RGB і конвертувати в CMYK?

То чому б вам просто не працювати в CMYK, розробляючи виріб, призначений для друку? Ви, звичайно, можете, але вам доведеться покладатися на ці зразки, а не на те, що ви бачите на екрані, оскільки ваш монітор здатний відображати зображення лише в RGB. Крім того, деякі програми, включаючи Photoshop, обмежують вміння зображень CMYK. Цей бар’єр обумовлений тим, що програма призначена для фотозйомки, яка використовує RGB. Такі програми, як InDesign та Illustrator (обидві програми Adobe також) за замовчуванням CMYK, оскільки вони оптимізовані для дизайнерів друку. З цих причин графічні дизайнери часто використовують Photoshop для фотографічних елементів, а потім імпортують ці зображення у спеціальну програму дизайну для макетів.