Saltar al contenido

Що слід врахувати, купуючи планшет

27 de abril de 2021

Планшети заповнюють розрив між портативними комп’ютерами та смартфонами щодо розміру та функціональності. Планшети чудово підходять для електронної пошти, перегляду веб-сторінок та подорожей. Багато людей також використовують планшети як портативну ігрову платформу. Ці пристрої замінюють багато завдань ноутбуків, коли не потрібна висока продуктивність. Цей посібник розглядає основні характеристики та особливості, які слід врахувати перед покупкою планшета.

Скотт Олсон / Getty Images

Змістовий покажчик

Розмір і вага

Планшети розроблені для мобільних пристроїв. Відповідно, слід враховувати розмір і вагу будь-якої потенційної покупки. У деяких випадках ви будете тримати планшет довгий час, тому ви не хочете, щоб пристрій був занадто важким або громіздким. Чим легше, тим краще. Тим не менше, це не повинно погіршувати довговічність у випадку падіння планшета. Розміри також є ключовими мірками, оскільки розмір визначає, як пристрій поміщається у ваші руки. Наприклад, надважкий, широкий планшет може бути складно тримати в портретному режимі.

Дисплей

Оскільки дисплей також є основним інтерфейсом на планшетному ПК, він відіграє важливу роль у прийнятті рішення про покупку. Серед факторів, які слід врахувати, є розмір, роздільна здатність, кут огляду, яскравість та покриття. Розмір визначає, наскільки великий планшет. Однак, пов’язано з роздільною здатністю, це визначає, наскільки легко чи складно читати текст на пристрої. Роздільна здатність має значення, якщо ви переглядаєте на пристрої носії Full HD (1080p). Для книжкової орієнтації потрібно мінімум 720 рядків (720p). Кути огляду важливі, коли пристрій переглядає декілька осіб або під непарними кутами. Яскравість – це те, що слід враховувати, якщо планшет буде часто перебувати на відкритому повітрі. Чим яскравіший екран, тим легше бачити, коли багато відблисків. Покриття повинні бути довговічними, щоб на них не було подряпин і їх легко чистити.

Програмне забезпечення

Ринок планшетів має на вибір більше операційних систем (ОС), ніж ринок смартфонів або ноутбуків. Окрім iOS та Android, є Amazon Fire OS та Microsoft Windows. Кожна ОС має переваги та недоліки. Головне – подивитися, як це буде використано для визначення, яка ОС найкраще відповідає вашим потребам.

  • Якщо ви хочете, щоб це було як традиційний ПК, Windows може бути найкращим. Однак у цього можуть бути проблеми.
  • Перегляд медіа та ігри, мабуть, найкраще обслуговує iOS, хоча iPad, як правило, дорожчий.
  • Якщо ви хочете отримати більш відкриту платформу з кращою багатозадачністю, Android може бути найкращим вибором.

Крім ОС, слід також враховувати типи та кількість програм, доступних для кожної платформи.

Підключення та мережа

Оскільки планшети є мобільними пристроями, їх здатність підключатися до Інтернету є критичною. У планшетах є два типи зв’язку: Wi-Fi та стільниковий або бездротовий. Wi-Fi є простим, оскільки це стосується доступу до локальних мереж Wi-Fi. Тут важливо, які форми Wi-Fi підтримує планшет. Будь-який планшет повинен підтримувати 802.11n. Найкращий варіант – підтримувати як діапазони 2,4 ГГц, так і 5 ГГц. Стільниковий дещо складніший. Ви повинні врахувати операторів зв’язку, покриття, тарифи контракту та чи сумісний він із мережами 3G, 4G або 5G. Bluetooth може використовуватися для локальних однорангових з’єднань між планшетами або для периферійних пристроїв, таких як клавіатура.

Термін служби батареї

Якщо ви носите планшет протягом дня, час роботи від акумулятора є важливою деталлю. Цю специфікацію важко судити для планшетів, оскільки різні програми можуть спричинити різне енергетичне навантаження. Існує два стандартних методи вимірювання часу автономної роботи. Перший – завдяки постійному перегляду веб-сторінок, тоді як другий заснований на перегляді відео. Перегляд відео має тенденцію залучати більше енергії. Якщо ви багатозадачно працюєте або граєте в ігри, очікуйте, що час автономної роботи буде меншим, ніж рекламується. Хороший час роботи повинен становити не менше восьми годин веб-перегляду та відтворення відео.

Процесори

Процесори, що використовуються в планшетах, можуть відрізнятися. Це пов’язано з тим, як розроблені та ліцензовані процесори в більшості планшетів. Більшість компаній перераховують лише тактову частоту та кількість ядер. Часто вам потрібно знати більше цього, оскільки архітектура мікросхеми може вплинути на продуктивність, час автономної роботи та розмір планшетного ПК.

Місце для зберігання

Незважаючи на те, що ви не можете переносити на планшеті стільки даних, скільки на ноутбуці, обсяг місця на планшеті є головною особливістю, яку слід враховувати. Усі планшети використовують твердотільний накопичувач через низьку потужність, малий розмір та довговічність. Недоліком є ​​обмежений простір для зберігання. Більшість планшетів мають від 8 ГБ до 64 ГБ місця, що є невеликим порівняно з ноутбуком. Якщо ви лише переглядаєте Інтернет, транслюєте відео та читаєте книги, місце для зберігання не надто критично. Якщо, навпаки, ви зберігаєте фільми високої чіткості або багато ігор, розгляньте можливість придбання моделі з більшою ємністю. Таким чином, вам не доведеться перемішувати дані між пристроями. Планшети зі слотами флеш-пам’яті можуть розширити свій простір для зберігання. Планшетний накопичувач також може бути доповнений хмарним, але це доступно лише тоді, коли планшет підключений до Інтернету.