Saltar al contenido

Що таке адаптивний круїз-контроль і як він працює?

17 de julio de 2021

Адаптивний круїз-контроль – це відповідь на найбільшу проблему, від якої страждає круїз-контроль з моменту його введення. Хоча круїз-контроль може допомогти вам підтримувати постійну швидкість на шосе і навіть збільшити економію палива, він ні до чого в дорожньому русі. Адаптивний круїз-контроль виправляє це шляхом автоматичного регулювання швидкості вашого автомобіля відповідно до потоку руху.

Змістовий покажчик

Що таке адаптивний круїз-контроль?

Також адаптований круїз-контроль, який також називають такими термінами, як автономний круїз-контроль та радіолокаційний круїз-контроль, є, по суті, природною еволюцією застарілих систем круїз-контролю, доповнених додатковими технологіями для забезпечення більш безпечного та менш напруженого досвіду водіння. Ці системи здатні автоматично регулювати швидкість транспортного засобу, щоб відповідати швидкості автомобіля або вантажівки перед ним. Це дозволяє автомобілям, оснащеним адаптивним круїз-контролем, реагувати на дії інших водіїв, не вимагаючи додаткового введення. Водієві транспортного засобу, оснащеного адаптивним круїз-контролем, потрібно лише встановити бажану швидкість, а потім переконатися, що його транспортний засіб залишається на своїй смузі руху. Коли адаптивний круїз-контроль виявляє, що транспортний засіб, що попереду, загальмував, він може автоматично регулювати газ і гальма, якщо це необхідно. Коли швидкість руху збільшується, ці автоматичні системи також можуть прискорюватися.

Вид з повітряного потоку на міждержавному шосе

Як працює адаптивний круїз-контроль?

Круїз-контроль – це відносно проста система, яка дозволяє водію регулювати положення дросельної заслінки без використання педалі газу. Він існує вже дуже давно, і це часто допомагає поліпшити економію палива на швидкості на шосе. Основна проблема круїз-контролю завжди полягала в тому, що водії, які використовують ці системи, повинні постійно пильнувати дії інших водіїв. Більшість систем круїз-контролю відключаються, якщо водій натискає гальмо, але вони не здатні здійснювати автоматичне регулювання швидкості автомобіля. Адаптивний круїз-контроль за своїм дизайном схожий на більш традиційні системи, але в грі є кілька додаткових компонентів. Замість того, щоб покладатися виключно на введення водія, адаптивні системи круїз-контролю використовують камери, лазерні датчики або радар. Ці датчики здатні визначати присутність та швидкість руху інших транспортних засобів, і ця інформація використовується для підтримки безпечної відстані. Якщо адаптивний круїз-контроль виявляє перешкоди на проїжджій частині або провідний транспортний засіб сповільнюється, система здатна скоротити газ, зменшити передачу і навіть активувати гальмо.

Як мені використовувати адаптивний круїз-контроль?

Якщо ви користувались регулярним круїз-контролем, то ви мали б досить добре уявляти, як користуватися адаптивним круїз-контролем. Насправді, деякі автомобілі з адаптивним круїз-контролем надають вам можливість працювати в стандартному режимі круїз-контролю, якщо це те, що вам комфортно. Конкретне управління залежить від конкретного автомобіля, але загальний процес передбачає встановлення бажаної крейсерської швидкості, а потім включення круїз-контролю. У випадках, коли застарілою системою круїз-контролю є режим за замовчуванням, вам доведеться спеціально увімкнути адаптивну систему. Оскільки адаптивний круїз-контроль використовує камери, радіолокаційні та лазерні датчики для моніторингу швидкості та положення автомобіля перед вами, ви можете зосередитися на підтримці положення смуги руху та перевірці інших небезпек. Ви все одно повинні бути пильними, оскільки адаптивний круїз-контроль – це не те ж саме, що автопілот чи машина без водія, але він частково знімає тиск. Якщо ваш автомобіль оснащений частково адаптивною системою круїз-контролю, ви виявите, що вам також доведеться стежити за пробками та іншими небезпеками. Ці частково адаптивні системи зазвичай вимикаються після того, як ваш автомобіль уповільнює рух до певної швидкості, тому вони не здатні повністю зупинити вас. Повністю адаптивні системи здатні функціонувати в режимі зупинки та руху.

Чи справді адаптивний круїз-контроль робить вас безпечнішими?

Адаптивний круїз-контроль може допомогти зменшити ймовірність та тяжкість зіткнень ззаду, але ці системи все ще відносно обмежені. Відволікаються водії, швидше за все, не зможуть вчасно відрегулювати свої налаштування круїз-контролю, щоб уникнути зіткнень, тому адаптивний круїз-контроль може бути величезною перевагою в таких ситуаціях. Однак адаптивний круїз-контроль може насправді спричинити зниження рівня безпеки, якщо водій не знає про обмеження системи. Згідно з дослідженням, проведеним AAA, тривожна кількість водіїв не знає, що їхні частково адаптивні системи круїз-контролю не здатні повністю зупинити свої машини. Інші водії не знали, що адаптивний круїз-контроль не працює належним чином на звивистих дорогах, оскільки він може забирати транспортні засоби на інших смугах. Якщо ви повністю усвідомлюєте всі ці обмеження, адаптивний круїз-контроль зробить вас безпечнішими.

Які автомобілі поставляються з адаптивним круїз-контролем?

Перший автомобіль з адаптивним круїз-контролем був поставлений в 1995 році, але технологія справді злетіла. Більшість найбільших автовиробників пропонують певний тип адаптивного круїз-контролю, і нечисленні притримки принаймні мають щось на кресленні. Однак доступність повністю адаптивного круїз-контролю дещо обмежена. BMW був одним з перших автовиробників, який запропонував повністю адаптивний круїз-контроль, що є типом круїз-контролю, який здатний повністю зупинити транспортний засіб. Це велика справа, тому що це дозволяє використовувати систему для зупинки та руху транспорту. Інші типи адаптивного круїз-контролю вимагають від водія ручного управління на низьких швидкостях. Повністю адаптивний круїз-контроль BMW доступний на різних моделях, включаючи 7, 5 і 6 серій, починаючи з 2007 року. Mercedes, Volkswagen, GM та ще кілька людей також запровадили власні повністю адаптивні круїз-системи . У багатьох випадках варіант адаптивного круїз-контролю обмежився лише кількома моделями. Класичним прикладом є GM, який спочатку обмежив вибір своїм елітним значком Cadillac. Потім, починаючи з 2014 модельного року, повністю адаптивна система також була доступна для Chevy Impala, а інші моделі отримали систему після цього.

Які типи адаптивного круїз-контролю доступні?

Адаптивні та автономні системи круїз-контролю можуть бути розбиті на лазерні та радіолокаційні системи, а також їх можна диференціювати залежно від кількості вводу, необхідного водієві. Лазерні автономні системи круїз-контролю використовують лазер, встановлений спереду, для відстеження положення та швидкості інших автомобілів. Через обмеження використання лазера ці системи часто мають проблеми з виявленням забруднених або невідбиваючих транспортних засобів, а погана погода також може негативно вплинути на здатність лазерної системи відстежувати інші транспортні засоби. Радіолокаційні системи іноді називають радіолокаційним круїз-контролем, і вони використовують один або кілька радіолокаційних датчиків замість лазера. Вони, як правило, працюють в широкому діапазоні погодних умов і, як правило, здатні відстежувати інші транспортні засоби незалежно від відбивної здатності. Деякі системи адаптивного круїз-контролю також інтегровані з технологіями попередження аварій, такими як адаптивне гальмування, та іншими системами попередження про з’їзд з смуги руху.

Що відбувається, коли адаптивний круїз-контроль не вдається?

Потенційний збій – головна причина того, що вам потрібно зберігати пильність. Якщо ваша система виходить з ладу під час її використання, вам доведеться вручну регулювати швидкість. Автомобіль все одно буде безпечним для керування, але ви не зможете покладатися на адаптивну систему для автоматичного збереження наступної відстані. Також життєво важливо розуміти, що деякі системи можуть вийти з ладу, навіть якщо вони, здається, працюють нормально. Якщо ваш адаптивний круїз-контроль використовує лазерний датчик, то вам слід пам’ятати про те, що він може погано відстежувати інші транспортні засоби за несприятливої ​​погоди. Лазерні датчики також не можуть відстежувати транспортні засоби, якщо вони особливо брудні або використовують невідбиваючу фарбу. Радіолокаційний адаптивний круїз-контроль, як правило, здатний відстежувати транспортні засоби незалежно від фарби або погодних умов, але жодна з цих систем не є безпомилковою.

Куди йде адаптивний круїз-контроль у майбутньому?

Сьогодні адаптивні системи круїз-контролю здатні функціонувати без будь-якого стороннього входу. Вони просто використовують датчик для виявлення положення та швидкості руху інших транспортних засобів та внесення необхідних регулювань. Ця технологія також є інструментальною складовою самокерованих автомобілів. У майбутньому ми могли бачити спільні адаптивні системи круїз-контролю, які використовують інформацію з інших транспортних засобів та передають інформацію до інших транспортних засобів. Реалізація системи цього типу передбачала б передачу одним транспортним засобом даних про швидкість до транспортного засобу, який знаходився позаду, який, у свою чергу, передавав би дані про швидкість до транспортного засобу, що знаходився позаду, тощо. Перевага цього виду вдосконаленого адаптивного круїз-контролю полягає в тому, що він не покладається на зовнішні вимірювання та датчики, які можуть вийти з ладу в деяких ситуаціях, таких як поточні системи. Однак реалізація цього типу системи вимагала б величезної співпраці між автовиробниками та законодавцями і не працювала б без загального прийняття технології.