Saltar al contenido

Що таке багатозадачність у смартфонах?

2 de mayo de 2021

Багатозадачна операційна система може одночасно запускати більше однієї програми або програми. Для цього ОС повинна старанно керувати тим, як обробляються інструкції та процеси в мікропроцесорі, і як їх дані зберігаються в основній пам’яті. На смартфонах Android та iPhone є багатозадачність, але це працює не так само, як на комп’ютерах.

Змістовий покажчик

Багатозадачність у смартфонах

Тут справа йде дещо інакше. Програми у смартфонах (посилання в основному на iOS та Android), які, як кажуть, працюють у фоновому режимі, не завжди відображають багатозадачність. Насправді вони можуть перебувати у трьох станах: бігучому, підвішеному (сплячому) та закритому. Так, деякі програми просто закриті через певні проблеми. Ви, мабуть, не отримаєте натяку на це і виявите факт лише тоді, коли захочете відновити роботу програми знову, оскільки саме операційній системі вдається виконувати багатозадачність, не даючи вам великого контролю. Коли програма знаходиться у запущеному стані, вона знаходиться на передньому плані, і ви маєте з цим справу. Коли програма запущена, вона працює більш-менш як програми на комп’ютерах, тобто її вказівки виконуються процесором, і вона займає місце в пам’яті. Якщо це мережевий додаток, він може отримувати та надсилати дані. Здебільшого програми на смартфонах перебувають у призупиненому (сплячому) стані. Це означає, що вони заморожені там, де ви залишили – програма більше не виконується в процесорі, а місце, яке вона займає в пам’яті, відновлюється, якщо через дефіцит інших програм бракує місця в пам’яті. У цьому випадку дані, які вона зберігає в пам’яті, тимчасово зберігаються на вторинному сховищі (SD-карта або розширена пам’ять телефону – це було б аналогічно жорсткому диску на комп’ютері). Потім, коли ви відновлюєте програму, вона приносить вам саме те місце, де ви зупинилися, переплановуючи її інструкції для виконання процесором і повертаючи дані про сплячий режим із вторинного сховища в основну пам’ять.

Багатозадачність та час автономної роботи

Сплячий додаток не споживає ні потужності процесора, ні пам’яті, ні підключення – він не працює. Таким чином, він не споживає додаткового заряду акумулятора. Ось чому більшість програм для смартфонів приймають сплячий режим, коли їх просять працювати у фоновому режимі; вони економить заряд акумулятора. Однак програми, які потребують постійного з’єднання, такі як програми VoIP, слід утримувати в робочому стані, роблячи батарею жертвою. Це пов’язано з тим, що якщо вони будуть відправлені в режим сну, зв’язок буде відмовлено, дзвінки будуть відхилені, а абоненти будуть повідомлені про те, що викликана особа недоступна, як приклад. Отже, деякі програми повинні працювати у фоновому режимі, виконуючи справжню багатозадачність, як-от музичні програми, додатки, пов’язані з розташуванням, додатки, пов’язані з мережею, додатки сповіщень push-повідомлень і особливо програми VoIP.

Багатозадачність у iPhone та iPad

Це почалося в iOS з версії 4. Ви можете залишити запущений додаток і переключитися на фоновий додаток, повернувшись на головний екран. Тут зауважте, що це відрізняється від закриття програми. Якщо ви хочете продовжити роботу з програмою у фоновому режимі, ви можете скористатися програмою перемикання програм, двічі натиснувши кнопку головного екрана. Це призведе до фокусування на масиві піктограм внизу екрана, розмиття або сірість решти вмісту екрана. Піктограми, які з’являються, є «відкритими». Потім можна провести пальцем, щоб прокрутити весь список і вибрати будь-який із них. iOS також використовує push-сповіщення, яке, по суті, є механізмом, який приймає введення сигналів із серверів для запуску програм, що працюють у фоновому режимі. Програми, які слухають push-сповіщення, не можуть повністю перейти в режим сну, але вони повинні залишатися в робочому стані, прослуховуючи вхідні повідомлення. Ви можете «вбивати» програми у фоновому режимі, довго натискаючи.

Багатозадачність в Android

Наведена нижче інформація має застосовуватися незалежно від того, хто створив ваш телефон Android. У версіях Android до Ice Cream Sandwich 4.0 натискання кнопки головного виводить запущений додаток на другий план, а тривале натискання кнопки головного відображає список нещодавно використаних програм. Ice Cream Sandwich 4.0 трохи змінює ситуацію. Існує відомий нещодавній список додатків, який створює враження управління програмами, що насправді не так, але приємно. Не всі програми з недавнього списку працюють – деякі сплять, а деякі вже мертві. Натискання та вибір однієї програми у списку може перейти з уже запущеного стану, або вивести її з режиму сну, або завантажити програму заново.

Програми, призначені для багатозадачності

Зараз, коли смартфони підтримують багатозадачність, щонайменше, деякі програми також розроблені для роботи, особливо в багатозадачному середовищі. Прикладом може служити Skype для iOS, який має нові можливості обробки сповіщень та збереження активності у фоновому режимі при ефективному використанні заряду акумулятора. Skype – це програма VoIP, яка дозволяє голосові та відеодзвінки, і тому вона повинна залишатися активною завжди, щоб покращити взаємодію з користувачем, як і ваш мобільний телефон постійно слухатиме сигнали вхідних дзвінків та текстових повідомлень. Деякі користувачі хочуть відключити багатозадачність на своїх пристроях, можливо, тому, що вони виявляють, що програми, що працюють у фоновому режимі, сповільнюють роботу своїх машин та витрачають заряд акумулятора. Це можливо, але операційні системи насправді не дають простих варіантів для цього. Вам потрібно використовувати способи, зібрані на задній вулиці. Для iOS може навіть знадобитися джейлбрейк телефону.