Saltar al contenido

Що таке бездротовий жорсткий диск?

16 de abril de 2021

Внутрішній жорсткий диск важливий для вашого ПК або Mac. Тут зберігається операційна система, програмне забезпечення та інші файли. На додаток до внутрішнього жорсткого диска, часто корисно мати зовнішній жорсткий диск, який підключається через USB, допомагаючи створювати резервні копії файлів, якщо вихідний пристрій виходить з ладу. Якщо ви оберете бездротовий зовнішній жорсткий диск, ви отримаєте всі переваги зовнішнього жорсткого диска без необхідності підключати пристрій до робочого столу або ноутбука. Бездротові жорсткі диски зручні, універсальні та пропонують чітке налаштування. Ось погляд на те, як працюють зовнішні бездротові жорсткі диски, для чого вони використовуються, і поради щодо його придбання. Бездротові жорсткі диски працюють з комп’ютерами Windows, Mac та Linux, а також мобільними пристроями iOS та Android.

Вінсент Хейдженс / EyeEm / Getty Images

Змістовий покажчик

Що таке зовнішній бездротовий жорсткий диск?

Зовнішній бездротовий жорсткий диск схожий на звичайний зовнішній жорсткий диск. Це звичайний жорсткий диск, розміщений всередині власного корпусу, безпечно існує поза комп’ютером. Для підключення до комп’ютера чи пристрою цим накопичувачам не потрібні кабелі та фізичний модем. Усі бездротові зовнішні жорсткі диски мають кабель живлення. Деякі можуть включати додаткові кабелі для підключення до розетки USB або для підключення до маршрутизатора Wi-Fi через кабель Ethernet. Деякі бездротові зовнішні жорсткі диски створюють власну мережу, щоб вона могла працювати повністю незалежно від вашої бездротової мережі. Характеристики бездротового жорсткого диска залежать від його моделі та виробника, таких як Western Digital або Seagate. Бездротові зовнішні жорсткі диски різняться за розміром, причому деякі портативніші за інші. Подумайте про свою портативність та простір перед тим, як придбати. Хоча традиційний зовнішній жорсткий диск обмежений, оскільки вимагає підключення його до комп’ютера або іншого пристрою, бездротовий зовнішній жорсткий диск є більш гнучким. Помістіть його де завгодно у своєму домі (за умови, що він підключений до вашої мережі Wi-Fi) і отримайте доступ до нього зі всіх своїх пристроїв. Як і найкраща технологія, це те, що можна встановити і не надто думати над цим знову.

Як працює бездротовий жорсткий диск?

Частина жорсткого диска зовнішнього бездротового жорсткого диска працює так само, як і жорсткий диск усередині комп’ютера. Спосіб його зв’язку – це різниця. Бездротові жорсткі диски підключаються або безпосередньо до мережі Wi-Fi (наприклад, підключаючи його до маршрутизатора), або створюючи власну мережу для приєднання до своїх пристроїв. У багатьох випадках налаштування бездротового жорсткого диска займає лише кілька хвилин. Приєднуйтесь до інших пристроїв, як до звичайної мережі Wi-Fi, наприклад, шляхом введення пароля. Він відображається як окремий жорсткий диск на вашому ПК або Mac, тому ви можете легко переглядати файли так само, як ніби поруч із вами. Деякі новітні бездротові зовнішні жорсткі диски також мають вбудовану технологію NFC. Доторкніться до жорсткого диска смартфона або планшета, що підтримує NFC, і негайно перегляньте файли, не приєднуючись до мережі Wi-Fi.

Навіщо використовувати бездротовий зовнішній жорсткий диск?

Жорстке дротове рішення, таке як звичайний зовнішній жорсткий диск, може коштувати дешевше, ніж бездротовий зовнішній жорсткий диск, але це не означає, що воно краще. Існує багато причин, чому бездротовий зовнішній жорсткий диск може бути хорошим варіантом для вашої ситуації.

Гнучкість

Якщо у вас є ноутбук, який ви часто пересуваєте по дому, не потрібно брати із собою зовнішній жорсткий диск. Зовнішній бездротовий жорсткий диск постійно залишається підключеним, і вам не потрібно продовжувати підключати його та відключати.

Використання у всьому світі

Багато бездротових зовнішніх жорстких дисків доступні з будь-якої мережі Wi-Fi. Це означає, що ви можете знаходитись десь у світі, далеко від дому, і увійти на жорсткий диск для доступу до ключових файлів. Це як ваш власний хмарний сервіс, але, не турбуючись, компанія закриє або виточе ваші дані. Переконайтеся, що ваші налаштування безпеки оновлені та безпечні, щоб незнайомці не могли легко отримати доступ до ваших даних.

Потокові можливості

Більшість бездротових зовнішніх жорстких дисків не лише пропонують можливості роботи в мережі. Ці накопичувачі також пропонують способи передачі мультимедійних файлів через пристрої. Залежно від налаштувань вашого будинку, ви можете передавати сімейні фотографії на розумну фоторамку, передавати бібліотеку iTunes або зберігати домашні фільми та отримувати доступ до цих фільмів із будь-якого пристрою.

Нею можуть користуватися кілька комп’ютерів

Як і все інше у бездротовій мережі, безліч бездротових користувачів можуть одночасно використовувати бездротовий зовнішній жорсткий диск. Наприклад, створюйте резервні копії файлів, коли член сім’ї транслює фільм, наприклад.

Це ідеально для малого бізнесу

Багато великих підприємств використовують пристрої NAS для захисту своїх даних, але доступних для всіх комп’ютерів в офісі. Такі блоки служать центральним місцем для ваших даних, але часто є дорогими та складними. Для малого бізнесу бездротовий зовнішній жорсткий диск – хороша, недорога альтернатива, яку легко налаштувати та використовувати. Це забезпечує безпеку даних компанії, полегшуючи співпрацю.

Поради щодо купівлі бездротового жорсткого диска

Прагнучи придбати бездротовий жорсткий диск, подумайте про свої будинки чи потреби у бізнесі.

Ємність

Обов’язково придбайте зовнішній бездротовий жорсткий диск із більшою ємністю, ніж вам потрібно. Плануйте заздалегідь і обґрунтуйте, скільки місця вам може знадобитися.

Потреби

Розгляньте свою унікальну ситуацію. Вам потрібен бездротовий зовнішній жорсткий диск для музичних файлів або резервних копій важливих документів? Ваші конкретні вимоги впливають на ємність та швидкість бездротового зв’язку, які вам знадобляться.

Особливості

Хоча купувати більшу ємність завжди варто, не купуйте жорсткий диск з більшою кількістю функцій, ніж вам потрібно. Наприклад, вам не потрібні можливості потокового передавання та програми, коли ви лише регулярно створюєте резервні копії жорсткого диска свого ноутбука.

Безпека

Не забудьте правильно налаштувати функції безпеки, перш ніж почати використовувати бездротовий зовнішній жорсткий диск. Основним недоліком бездротового зовнішнього жорсткого диска є ризик доступу до нього когось іншого. При надійному паролі це рідше трапляється.