Skip to content

Що таке віджет?

28 de Червень de 2021

У веб-дизайні веб-віджети – це невеликі компоненти, які розширюють функціональність веб-сторінки або веб-сайту. Віджет слова популярно асоціюється з керованими системами управління вмістом, такими як WordPress, де адміністратори розміщують нові функції, що містяться у віджетах, на веб-сторінках свого блогу.

Що таке віджет?

Віджет запускає невелику частину іншого веб-сайту на іншому веб-сайті, подібному до iframe. Наприклад, у віджети Facebook може бути вбудовано поле для входу в Facebook або поле для коментарів. Веб-сайт хоста може мало або зовсім не знати, що відбувається у віджеті, залежно від того, як налаштована послуга. Віджети – це як вікно до можливостей та функціональності іншого веб-сайту, в якому ви можете змінювати видимість та контроль.

Веб-сайти, створені на замовлення, також включають віджети, за модою, використовуючи код з відкритим кодом або фреймворки, щоб забезпечити певну функціональність повністю або частково. Наприклад, функцією коментарів часто займається плагін Disqus, який підключається до функцій входу Facebook. Ці сайти можуть також додавати функції RSS або подкастів. Цю функцію можна вважати віджетом, хоча цей термін здебільшого відмовився від таких загальних термінів, як плагін та інтеграція. У будь-якому випадку віджети – це самостійні блоки коду, які розміщуються на веб-сайті, не змінюючи жодної основної функції сайту. Незважаючи на те, що віджети поступово стають менш популярними як об’єкти, що продаються, віджети все ще знаходяться у формі плагінів та розширень.

Використання веб-віджетів

Віджети надають на екрані елементи користувальницького інтерфейсу, які поєднуються з іншими платформами. Наприклад, піктограми соціальних медіа, які можна побачити навколо статей новин, є одним із видів віджетів. Вони дозволяють легко обмінюватися вмістом за допомогою невеликої вбудованої програми. Віджети можуть працювати на будь-якій веб-сторінці веб-сайту, з послідовним розміщенням та користувальницьким інтерфейсом. Підключення до платформи соціальних медіа управляється кодом у віджеті, що позбавляє веб-розробника від вивчення та розуміння того, як працюють API кожної платформи соціальних мереж. Якщо ви веб-дизайнер, ви, ймовірно, захочете знати цю інформацію. Однак більшість редакторів орієнтовані на функціональний, корисний веб-сайт, який спонукає користувачів до взаємодії та читання більше. Вони не встигають дізнатися, що таке API або як пишеться JSON. Натомість вони вставляють віджет на свій веб-сайт, і інтеграція в соціальні мережі завершена. Головною перевагою віджетів є простота використання. Початківець кодування може легко вставити набір вражаючих функцій у свій новий блог, покращивши функціональність свого веб-сайту та зручність користування, не розробляючи ці функції з нуля.

Недоліки віджетів

Веб-дизайнери також можуть бути обмежені дизайном віджета. Це завжди має місце при роботі зі сторонніми кодами. Якщо ви не повністю розумієте, що робить програмне забезпечення, існує ймовірність, що програмне забезпечення робить щось небажане. У найкращому випадку це нешкідлива неефективність. Але в гіршому варіанті віджет може виконувати шкідливий код на стороні клієнта на комп’ютерах ваших відвідувачів. Ось чому важливо використовувати лише віджети з надійного джерела або заздалегідь підтвердити, що віджети роблять лише те, що вони говорять, і не більше. Це ризик безпеки, коли зовнішній код інтегрований у будь-яке підприємство, а не особливий тягар віджетів. Модулі Node.js приносять стільки ризику.

Формат mla apa chicago Ваше посилання

Лисиця, Олександр. “Що таке віджет?” ThoughtCo, 21 червня 2021 р., Thinkco.com/what-is-a-widget-4687334.
Лисиця, Олександр. (2021, 21 червня). Що таке віджет? Отримано з https://www.thoughtco.com/what-is-a-widget-4687334
Лисиця, Олександр. “Що таке віджет?” ДумкаCo. https://www.thoughtco.com/what-is-a-widget-4687334 (дата доступу: 28 червня 2021 р.).