Saltar al contenido

Що таке ефективні пікселі?

10 de junio de 2021

Якщо ви подивитесь на технічні характеристики будь-якої цифрової камери, ви помітите два переліки для кількості пікселів: ефективний та фактичний (або загальний). Чому існує два числа і що вони означають? Відповідь на це запитання є складним і набуває досить технічного характеру, тому давайте розглянемо кожне з них.

Використання дзеркальної камери.
Іда Яросова / Getty Images

Змістовий покажчик

Що таке ефективні пікселі?

Датчики зображення цифрової камери складаються з великої кількості крихітних датчиків, які збирають фотони. Потім фотодіод перетворює фотони в електричний заряд. Кожен піксель асоціюється з одним фотодіодом. Ефективні пікселі – це пікселі, які фіксують дані зображення. Вони є ефективний і за визначенням, ефективний означає «успішне досягнення бажаного ефекту або передбачуваного результату». Це пікселі, які виконують роботу із зйомки зображення. Звичайний датчик, наприклад, 12-мегапіксельної камери, має майже однакову кількість ефективних пікселів (11,9 Мп). Отже, ефективні пікселі стосуються площі датчика, яку охоплюють робочі пікселі. Іноді можна використовувати не всі пікселі датчика – як, наприклад, коли об’єктив не може покрити весь діапазон датчиків.

Що таке фактичні пікселі?

Що таке CMOS-датчик зображення?

TRyPhoto / Getty Images
Фактична чи загальна кількість пікселів датчика камери включає 0,1 відсотка пікселів, що залишились після підрахунку ефективних пікселів. Вони використовуються для визначення країв зображення та надання кольорової інформації. Ці залишки пікселів вирівнюються по краю датчика зображення і захищені від отримання світла, але все ще використовуються як контрольна точка, яка може допомогти зменшити шум. Вони отримують сигнал, який повідомляє датчику, скільки темного струму накопичилося під час експозиції, і камера компенсує це, регулюючи значення ефективних пікселів. Для вас це означає, що тривала експозиція, наприклад, зроблена вночі, повинна зменшити кількість шуму в глибоких чорних областях зображення. Під час відкритого затвора камери спостерігалося більше теплової активності, що призвело до активації цих крайових пікселів, повідомляючи датчику камери, що може бути більше тіньових зон.

Що таке інтерпольовані пікселі?

Деякі камери інтерполюють кількість пікселів датчика. Наприклад, 6-мегапіксельна камера може створювати 12-мегапіксельні зображення. У цьому випадку камера додає нові пікселі поряд із 6 мегапікселями, які вона захопила, щоб створити 12 мегапікселів інформації. Розмір файлу збільшується, і це насправді призводить до кращого зображення, ніж якщо б ви виконували інтерполяцію в програмі для редагування зображень, оскільки інтерполяція виконується раніше Стиснення JPG. Однак інтерполяція не може створювати дані, які не були зафіксовані спочатку. Різниця в якості з інтерполяцією у камері незначна, але не нульова.