Saltar al contenido

Що таке закладка?

22 de julio de 2021

Якщо ви шукаєте варіант швидкого збереження посилань із вбудованими функціями для упорядкування списку збережених посилань, вам не потрібно шукати далі, ніж рядок пошуку вашого браузера. Ця маленька піктограма у формі зірки – це не лише зовнішній вигляд, це насправді функція закладок вашого браузера. Давайте подивимось, що насправді представляють закладки веб-браузера та як з них отримати максимум.

Змістовий покажчик

Що таке закладка?

Іноді їх називають «улюбленими» або «збереженими посиланнями», закладка браузера – це функція, за допомогою якої браузер дозволяє зберегти посилання на веб-сторінку, щоб ви могли знову отримати до неї доступ пізніше, не шукаючи веб-сайт знову за допомогою пошукової системи , або потрібно вручну ввести точну веб-адресу в рядку пошуку вашого браузера. Сама закладка є збереженим посиланням. Менеджер закладок у вашому браузері, як правило, являє собою ряд папок і підпапок, що дозволяють організувати велику кількість закладок. Здебільшого функцію закладок зазвичай можна ідентифікувати за допомогою піктограми у формі зірки, розташованої праворуч від основної панелі пошуку вашого браузера. Коли ви будете готові зберегти посилання на веб-сайт, який ви зараз переглядаєте, ви можете вибрати піктограму зірочки, щоб автоматично зберегти посилання в папці закладок вашого браузера. Зазвичай піктограма зірки або змінить колір, або покаже якусь анімацію, коли ви її вибрали. Крім того, ви також можете побачити спливаюче діалогове вікно, яке запропонує вам вибрати папку або підпапку, в якій потрібно зберегти посилання.

Пошук збережених закладок

Для доступу до раніше збережених закладок у більшості браузерів зазвичай є або окрема піктограма для папки із закладками та / або дозволяє вам отримати до них доступ через меню налаштувань. Наприклад, у Google Chrome ви можете отримати доступ до своїх закладок через меню налаштувань; виберіть три вертикальні крапки у верхньому правому куті браузера, а потім виділіть Закладки щоб відобразити більше опцій закладок. У Firefox, розташованому праворуч на панелі інструментів, виберіть піктограму, схожу на серію з чотирьох книг, відкладених вертикально, щоб відкрити меню зі списком Закладки як першим варіантом. І нарешті, Microsoft Edge дозволить користувачам отримати доступ до своїх збережених закладок у своєму меню налаштувань; виділіть три горизонтально орієнтовані точки, розташовані у верхньому правому куті браузера, а потім виберіть Вибране. Інший спосіб переглянути ваші закладки в Edge – вибрати падаюча зірка значок праворуч від головної панелі пошуку.

Як керувати закладками веб-браузера

Хоча спокусливо просто накопичити величезну гору закладок, не впорядковуючи їх, настійно рекомендуємо цього не робити. Більшість браузерів пропонують ряд простих у використанні додаткових функцій закладок, які допоможуть вам керувати улюбленими веб-сайтами. Наступні функції управління закладками особливо корисні для сортування, збереження та перегляду ваших закладок.

Папки та підпапки

Збираючи закладки, може бути корисним узяти собі звичку створювати папки для різних типів закладок, а потім зберігати їх у відповідних папках. Наприклад, якщо ви знаєте, що любите збирати посилання на рецепти, створіть папку в диспетчері закладок вашого браузера саме для цих посилань на рецепти, щоб вам не довелося приділяти час на пошук пізніше.

Панель закладок

Використання панелі закладок начебто поєднується з використанням папок та підпапок. Тепер, коли у вас є добре організовані папки для всіх ваших посилань, спростіть їх отримання, створивши для них значки на головній панелі інструментів вашого браузера. Увійдіть у панель закладок. Коли ви вмикаєте функцію панелі закладок у вашому браузері, вона зазвичай створює ще один рядок простору під основною панеллю інструментів вашого браузера, що дозволяє закріпити на ній посилання на папки із закладками. Це дає вам доступ до ваших улюблених закладок більш безпосередньо, замість того, щоб переглядати налаштування вашого браузера.

Синхронізація ваших закладок між браузерами

То що, якщо ви вирішите використовувати новий браузер для всіх своїх потреб перегляду веб-сторінок? Що відбувається з усіма вашими улюбленими посиланнями, які зберігаються у вашому старому браузері? Не хвилюйтеся, все ще не втрачено. Насправді, більшість браузерів дозволяють переносити ваші закладки в інші браузери за допомогою простої функції, яку зазвичай називають «синхронізацією ваших закладок». Якщо ви вирішили використовувати новий браузер і ще не видалили свій старий, можливо, варто перевірити, чи має новий браузер функцію синхронізації закладок у своїх налаштуваннях. Таким чином, якщо ви зможете синхронізувати свої старі закладки з новим браузером, вам не доведеться перебудовувати збережені посилання в новому браузері. Ви можете просто передати їх.

Чи деякі браузери краще обробляють закладки, ніж інші?

Використання закладок, хоча і не є обов’язковим, сьогодні стало надзвичайно корисною утилітою при перегляді веб-сторінок. Як і в більшості, якщо не у всіх браузерах, є певна форма функції закладок, ви дійсно не можете помилитися, використовуючи її в будь-якому з доступних сьогодні веб-браузерів. Визначення найкращого браузера насправді залежить від ваших особистих уподобань та того, як ви плануєте керувати своїми закладками. Це справді залежить від вас.