Saltar al contenido

Що таке зовнішній жорсткий диск?

15 de abril de 2021

Зовнішній диск – це просто жорсткий диск (HDD) або твердотільний накопичувач (SSD), підключений до комп’ютера зовні, а не всередині. Деякі зовнішні накопичувачі отримують живлення через кабель передачі даних, який, звичайно, надходить від самого комп’ютера, тоді як іншим може знадобитися підключення до стіни змінного струму для самостійного отримання живлення. Один із способів думати про зовнішній жорсткий диск – це як про звичайний, внутрішній витягнутий жорсткий диск, покритий власним захисним кожухом та підключений до зовнішньої сторони комп’ютера.

Зовнішній жорсткий диск Western Digital 2 ТБ USB 3.0.
© Western Digital

Змістовий покажчик

Про зовнішні жорсткі диски

Внутрішні жорсткі диски можна навіть перетворити на зовнішні жорсткі диски за допомогою так званого a корпус жорсткого диска. Зовнішні жорсткі диски мають різну ємність, але всі вони підключаються до комп’ютера через USB, FireWire, eSATA або бездротовим способом. Іноді називають зовнішні жорсткі диски портативний жорсткі диски. Флешка є одним із поширених і дуже портативних типів зовнішніх жорстких дисків.

Чому ви використовуєте зовнішній диск?

Зовнішні жорсткі диски є портативними, простими у використанні і можуть забезпечити великий обсяг пам’яті, коли вам це потрібно. Ви можете зберігати фактичний пристрій у будь-якому місці, де вам подобається, і носити з собою велику кількість файлів, куди б ви не пішли. Ще однією перевагою власника зовнішнього накопичувача є те, що ви можете переносити їх з комп’ютера на комп’ютер, що робить їх чудовими для спільного використання великих файлів. Через їх велику ємність (часто в терабайтах) зовнішні жорсткі диски часто використовуються для зберігання резервних копій файлів. Зазвичай використовується програма резервного копіювання для резервного копіювання таких речей, як музика, відео чи колекція зображень, на зовнішній диск для безпечного зберігання, окремо від оригіналів на випадок, якщо вони випадково змінені або видалені. Навіть якщо вони не використовуються для резервного копіювання, зовнішні жорсткі диски забезпечують простий спосіб розширити наявний обсяг пам’яті без відкриття комп’ютера, що особливо важко, якщо ви користуєтеся ноутбуком. Якщо ваш комп’ютер завжди видає вам попередження про низький простір на диску або млявий, оскільки він докладає всіх зусиль, щоб продовжувати працювати на невеликих частинках вільного місця, що залишився, можливо, час придбати зовнішній жорсткий диск, щоб ви могли скопіювати деякі файли до нього і звільнити пам’ять на основному жорсткому диску. Зовнішній жорсткий диск також може бути використаний для забезпечення додаткового сховища для всієї мережі (хоча внутрішні жорсткі диски, як правило, частіше зустрічаються в цих сценаріях). До таких типів мережевих пристроїв зберігання даних можуть отримати доступ численні користувачі одночасно і часто слугують способом обміну файлами в мережі, щоб уникнути надсилання електронної пошти чи завантаження даних в Інтернет.

Внутрішні диски та зовнішні диски

Внутрішні жорсткі диски підключені безпосередньо до материнської плати, тоді як зовнішні накопичувачі спочатку проходять через зовнішню сторону корпусу комп’ютера і тоді безпосередньо на материнській платі. Це значно полегшує встановлення зовнішнього жорсткого диска та його використання за лічені хвилини. Операційні системи та файли встановлення програмного забезпечення зазвичай встановлюються на внутрішні диски, тоді як зовнішні жорсткі диски використовуються для несистемних файлів, таких як фотографії, відео, документи та файли таких типів. Внутрішні жорсткі диски отримують живлення від джерела живлення всередині комп’ютера. Зовнішні жорсткі диски живляться або через кабель даних, або через спеціальне живлення змінного струму. Дані можна зрушити набагато простіше, якщо їх зберігати на зовнішньому жорсткому диску, оскільки вони, як правило, знаходяться на столі або столі, що робить їх дуже легкими для збору та викрадення. Це відрізняється від внутрішнього жорсткого диска, де потрібно взяти весь комп’ютер або вийняти жорсткий диск зсередини, перш ніж хтось зможе отримати фізичний доступ до ваших файлів. Зовнішні жорсткі диски також зазвичай переміщаються більше, ніж внутрішні, що призводить до їх легшого виходу з ладу через механічні пошкодження. Накопичувачі на основі твердотільних накопичувачів, як і флешки, менш схильні до такого роду пошкоджень. Дізнайтеся, як зробити внутрішній жорсткий диск зовнішнім, якщо вам потрібно «перетворити» свій внутрішній жорсткий диск у зовнішній жорсткий диск.

Як користуватися зовнішнім жорстким диском

Використовувати зовнішній жорсткий диск так само просто, як підключити один кінець кабелю даних до диска, а також відповідний кінець на комп’ютері, як порт USB у випадку зовнішніх накопичувачів на основі USB. Якщо потрібен кабель живлення, його потрібно буде підключити до розетки. Зазвичай на більшості комп’ютерів проходить лише кілька хвилин, перш ніж вміст зовнішнього накопичувача з’явиться на екрані, після чого ви можете розпочати переміщення файлів на диск і з нього. Що стосується програмного боку, ви можете використовувати зовнішній жорсткий диск майже точно так само, як і внутрішній. Єдина різниця полягає в тому, як ви отримуєте доступ до накопичувача у вашій операційній системі. Оскільки в більшості комп’ютерних систем є лише один жорсткий диск, який служить основним, «головним» диском, не заплутано перейти прямо на жорсткий диск, щоб зберегти файли, скопіювати файли з однієї папки в іншу, видалити дані тощо Однак зовнішній жорсткий диск виглядає як другий жорсткий диск, і тому доступ до нього відбувається дещо по-іншому. Наприклад, у Windows зовнішні накопичувачі перелічені поряд з іншими пристроями у Провіднику Windows та керуванні дисками.

Поширені завдання зовнішнього жорсткого диска

Перейдіть за цими посиланнями, якщо вам потрібна допомога у виконанні будь-якого з цих завдань із зовнішнім пристроєм зберігання даних:

  • Перевірте зовнішній жорсткий диск
  • Змініть букву зовнішнього жорсткого диска
  • Відформатуйте зовнішній жорсткий диск
  • Протріть зовнішній жорсткий диск
  • Розділіть зовнішній жорсткий диск

Купівля зовнішнього жорсткого диска

Як і внутрішні жорсткі диски, зовнішні жорсткі диски бувають усіх форм і розмірів, тому вони також доступні за різними цінами. Знання, який зовнішній жорсткий диск купувати, може швидко заплутати, якщо все, що ви бачите – це прямокутники з, здавалося б, випадковими номерами ГБ і ТБ. Спочатку потрібно визначити, для чого ви будете використовувати жорсткий диск. Це стосується як середовища, в якому ви будете його використовувати, так і речей, які ви в нього покладете. Деякі зовнішні жорсткі диски створені для людей, які можуть упустити диск або пролити на нього щось, а інші призначені більше для того, щоб сидіти на столі, всередині та подалі від негоди. Якщо вам потрібен універсальний зовнішній жорсткий диск, знайдіть той, який рекламується як міцний або водонепроникний. Подумайте ще про те, скільки місця для зберігання вам знадобиться. Якщо ви будете зберігати на ньому багато відео високої чіткості, вам потрібно отримати щось набагато більше ємності, ніж зовнішній накопичувач, який просто буде використовуватися для накопичення документів для школи. Ось загальна рекомендація, якої ви можете слідувати, залежно від того, що ви будете зберігати на зовнішньому жорсткому диску, щоб знати, скільки місця вам може знадобитися:

  • Документи: Менше 80 ГБ
  • Музика: 80–120 ГБ
  • Програмне забезпечення: 120–320 ГБ
  • Відео: Від 320 ГБ до 1 ТБ
  • Відео 4K або HD: 1–2 ТБ або більше

Звичайно, вибір правильного зовнішнього жорсткого диска дуже сильно залежить від того, що ти буде використовувати його для. Хоча у однієї людини може бути музична колекція обсягом менше 100 ГБ, зараз у вас може бути 600 ГБ, і не планується зупиняти завантаження нових файлів. Можливо, ви навіть хочете використовувати той самий диск для нової колекції домашніх фільмів або як сховище для своїх віртуальних машин. Ви повинні пам’ятати, навіщо вам потрібен додатковий простір і що ви можете покласти на диск у майбутньому. Напевно, розумно піти далі і отримати жорсткий диск, який перевищує той, який вам потрібен зараз. Отже, як ви знаєте, який зовнішній жорсткий диск вам потрібно придбати, якщо ви не впевнені, що на нього збираєтесь поставити? Почніть з інструменту аналізатора дискового простору, щоб просканувати ваш поточний жорсткий диск, щоб побачити, скільки місця займають файли, які ви плануєте перенести на новий жорсткий диск, а потім подвойте це число, щоб бути безпечним. Наприклад, якщо ви виявите, що ваша величезна музична колекція об’ємом 600 ГБ використовуватиме ваш новий диск, припустимо, що це 1200 ГБ, і придбайте собі зовнішній жорсткий диск розміром 1–1,5 ТБ. Якщо ви вважаєте, що вам потрібно всього 200 ГБ пам’яті для ваших фільмів, придбайте диск, який вміщує 500 ГБ. Подібним чином, хоча вам може не знадобитися відразу ж жорсткий диск USB 3.x, особливо якщо ваш поточний комп’ютер навіть не підтримує цей стандарт USB, було б непогано придбати собі такий, якщо ви плануєте оновити комп’ютер найближчим часом. Попередня підготовка позбавить вас від необхідності переходити на зовнішній жорсткий диск 3.0, щоб скористатися цією швидкістю.