Saltar al contenido

Що таке код CAPTCHA?

24 de julio de 2021

Якщо ви коли-небудь пробували зареєструватися на веб-сайті чи коментувати щоденник і вас просили ввести якихось божевільних персонажів, ви знаєте, як іноді може бути неприємно розібратися, як відрізнити малу літеру від цифра 1 або велика буква O з числа 0. Ці божевільні літерні та цифрові коди називаються CAPTCHA, і вони по суті є тестом на відповідь людини. Це слово фактично є абревіатурою від: Повністю автоматизований загальнодоступний тест Тьюрінга, щоб розказати «Комп’ютери та люди».

Змістовий покажчик

Чому веб-сайти використовують CAPTCHA

tebapit
Причини того, чому веб-сайти впроваджують коди CAPTCHA в свої процеси реєстрації, полягають у спамі. Ці божевільні персонажі – це спосіб перевірити, чи той, хто реєструється чи намагається коментувати, є справжньою живою людиною, на відміну від комп’ютерної програми, яка намагається спамувати сайт. Так, це та сама причина, чому у більшості з нас є електронна пошта, яка блокує спам. На сьогодні деякі веб-сайти використовують інші форми тестів на відповідь людини. Наприклад, вас можуть попросити встановити прапорець, щоб підтвердити, що ви людина. Або вас можуть попросити визначити певну кількість об’єктів на зображенні. Спам – це сучасний еквівалент небажаної пошти. Але якби розпорядники спамеру були головними, сміттєва пошта не була б просто у вашій поштовій скриньці або прив’язана до вашої ручки. Це засмітить ваш двір, поховає машину, припарковану на під’їзді, обштукатурить кожну сторону вашого будинку і покриє ваш дах. І хоча неприємно, коли нас постійно просять вводити заплутані літери із зображення, це варто того в довгостроковій перспективі. Той, хто коли-небудь створив власний веб-сайт або блог, лише за кілька тижнів після виходу в Інтернет зрозуміє, що таке спам, – навіть якщо цей веб-сайт або блог майже не має трафіку. Ці спамери швидко знаходять невеликі веб-сайти та блоги та націлюють їх, оскільки вони часто не мають достатньої безпеки для їх захисту. Якщо у вас виникають проблеми з читанням символів у коді CAPTCHA, знайдіть поруч із ним кнопку кругової стрілки. Натиснувши це, ви зможете оновити код до нового.

CAPTCHA Security захищає веб-сайти

Якби власник веб-сайту чи блогу не використовував проти нього якийсь тип захисту, такий як CAPTCHA, вони отримували б десятки реєстрантів чи коментарів на спам щодня. І це лише для невеликих веб-сайтів та особистих блогів, які не дуже популярні. Ви можете лише уявити, що отримають найпопулярніші веб-сайти. Отже, наступного разу, коли ви зіткнетеся з одним із цих зображень і отримаєте трохи розчарування, намагаючись відрізнити Q від O, просто пам’ятайте, що не викидайте розчарувань на веб-сайті. Зосередьтеся на спамерах, оскільки саме вони є причиною того, що нам доводиться косити очі на нашому екрані майже щоразу, коли ми хочемо зареєструватися на новому веб-сайті.