Saltar al contenido

Що таке локальна мережа?

28 de julio de 2021

LAN означає локальну мережу. Локальна мережа – це група комп’ютерів і пристроїв, які знаходяться в певному місці. Пристрої підключаються до локальної мережі за допомогою кабелю Ethernet або через Wi-Fi. Ваш дім може мати локальну мережу. Якщо ваш ПК, планшет, смарт-телевізор та бездротовий принтер підключаються через Wi-Fi, ці підключені пристрої є частиною вашої локальної мережі. Доступ до вашої локальної мережі мають лише ті пристрої, які ви дозволили.

Змістовий покажчик

Коротка історія локальної мережі

Вперше локальні мережі були використані коледжами та університетами в 1960-х. Ці комп’ютерні мережі використовувались для каталогізації бібліотечних колекцій, планування занять, запису оцінок студентів та обміну ресурсами обладнання. Локальні мережі стали популярними серед бізнес-організацій лише після того, як Xerox PARC розробив Ethernet у 1976 році. Банк Чейз Манхеттен у Нью-Йорку став першим комерційним використанням цієї нової технології. На початку 1980-х років багато підприємств мали Інтернет-мережу (інтрамережу), що складалася з сотень комп’ютерів, які спільно використовували принтери та сховище файлів на одному сайті. Після випуску Ethernet такі компанії, як Novell та Microsoft, розробили програмні продукти для управління цими мережами Ethernet LAN. З часом ці мережеві засоби стали частиною популярних комп’ютерних операційних систем. Microsoft Windows 10 має інструменти для налаштування домашньої мережі.

Характеристики локальної мережі

Локальні мережі бувають різних розмірів. Групою пристроїв, підключених через домашнє підключення до Інтернету, є локальна мережа. У малого бізнесу є локальні мережі, які з’єднують десяток або сотню комп’ютерів із принтерами та сховищем файлів. Найбільші локальні мережі управляються сервером, який зберігає файли, обмінюється даними між пристроями та направляє файли на принтери та сканери.

Стефан Швайгофер / Піксабай
Локальна мережа відрізняється від інших типів комп’ютерних мереж (наприклад, Інтернету) тим, що пристрої, підключені до локальної мережі, знаходяться в одній будівлі, такі як будинок, школа чи офіс. Ці комп’ютери, принтери, сканери та інші пристрої підключаються до маршрутизатора за допомогою кабелю Ethernet або через бездротовий маршрутизатор і точку доступу Wi-Fi. Через телефонну лінію або радіохвилю можна підключити кілька локальних мереж.

Ілюстрація мережі Ethernet LAN

T.seppelt / Wikimedia Commons / CC від SA 4.0

Два типи локальних мереж

Існує два типи локальних мереж: клієнтська / серверна локальна мережа та однорангові локальні мережі. Клієнтські / серверні локальні мережі складаються з декількох пристроїв (клієнтів), підключених до центрального сервера. Сервер управляє сховищем файлів, доступом до принтера та мережевим трафіком. Клієнтом може бути персональний комп’ютер, планшет або інші пристрої, на яких запущені додатки. Клієнти підключаються до сервера або за допомогою кабелів, або за допомогою бездротового з’єднання.

Ілюстрація мережі LAN клієнт / сервер

Срібна зірка / Wikimedia Commons / CC на 2.5
Локальні мережі однорангової мережі не мають центрального сервера і не можуть обробляти великі робочі навантаження, такі як клієнтська / серверна локальна мережа. У одноранговій локальній мережі кожен персональний комп’ютер і пристрій однаково беруть участь у роботі мережі. Пристрої діляться ресурсами та даними через дротове або бездротове підключення до маршрутизатора. Більшість домашніх мереж є одноранговими.

Діаграма, що показує основну топологію локальної мережі

Хав’єр Е. Фахардо / Wikimedia Commons / Public Doman

Як користуватися локальною мережею вдома

Домашня локальна мережа – це чудовий спосіб створити зв’язок між кожним пристроєм у вашому домі, включаючи ПК, ноутбуки, планшети, смартфони, принтери, факсимільні апарати та ігрові пристрої. Коли ваші пристрої підключені до Wi-Fi, ви можете приватно ділитися файлами з членами сім’ї, друкувати бездротово з будь-якого пристрою та отримувати доступ до даних на інших підключених пристроях.

Приклад домашньої мережі LAN

Домашня мережа Median Associates / Cartoon Networks
Домашню локальну мережу можна також розширити, включивши системи домашньої безпеки, смарт-телевізори, засоби домашнього середовища та розумні кухонні пристрої. Коли ці системи додаються до локальної мережі, кожною системою можна керувати з будь-якого пристрою та місця в домі. Якщо у вас вдома є Wi-Fi, ви готові налаштувати бездротову домашню мережу LAN.