Saltar al contenido

Що таке маршрутизатор Wi-Fi?

22 de junio de 2023

Маршрутизатори Wi-Fi є одними з найпоширеніших мережевих пристроїв, які використовуються в будинках і офісах. Технічно вам не потрібен маршрутизатор Wi-Fi для доступу до Інтернету, але маршрутизатор Wi-Fi необхідний, якщо ви хочете зробити це бездротовим способом.

Змістовий покажчик

Що насправді робить маршрутизатор Wi-Fi?

Щоб зрозуміти, що таке маршрутизатор Wi-Fi, важливо зрозуміти, що таке традиційний маршрутизатор без Wi-Fi. Простіше кажучи, маршрутизатор — це мережевий пристрій, який підключає ваші домашні чи офісні пристрої до Інтернету. Коли ваш постачальник послуг Інтернету (ISP) забезпечує підключення до Інтернету до вашого дому чи офісу, він встановлює модем. У більшості випадків ви не підключаєте до модему комп’ютер, ігрову консоль, телевізійну приставку або інший пристрій із доступом до Інтернету (ви може, але більшість людей цього не робить). Замість цього ви підключаєте модем до маршрутизатора та підключаєте інші пристрої до маршрутизатора (деякі пристрої поєднують модем і маршрутизатор в одній коробці). Маршрутизатор ділиться інтернет-з’єднанням від модему з усіма підключеними до нього пристроями. Вони також пропонують такі важливі функції безпеки, як брандмауери. Усе це стосується як традиційних дротових, так і Wi-Fi-роутерів. Різниця між цими двома пристроями полягає в тому, що звичайний маршрутизатор працює лише тоді, коли пристрій підключено до нього за допомогою мережевого кабелю Ethernet. З іншого боку, маршрутизатори Wi-Fi дозволяють підключатися до Інтернету через Wi-Fi (ви також можете підключити мережеві кабелі до маршрутизаторів Wi-Fi, якщо хочете). Подумайте про маршрутизатор Wi-Fi як про радіо. Коли ви підключаєте маршрутизатор Wi-Fi до модему, модем надсилає Інтернет-з’єднання на маршрутизатор Wi-Fi, який потім транслює сигнал Wi-Fi.

Чи потрібен мені просто маршрутизатор для Wi-Fi?

Щоб мати Wi-Fi у вашому домі чи офісі, вам знадобиться кілька речей:

 • Діючий місячний план у провайдера, наприклад кабельної чи телефонної компанії.
 • Модем, наданий провайдером (встановлений, активований і підключений до мережі провайдера).
 • Wi-Fi роутер. Вам не потрібен традиційний маршрутизатор і маршрутизатор Wi-Fi. Маршрутизатор Wi-Fi надає всі функції звичайного маршрутизатора та додає можливості бездротового зв’язку.
 • Маршрутизатор Wi-Fi підключено до модему та налаштовано для створення бездротової мережі.

Коли у вас є все це, ви матимете сигнал Wi-Fi, до якого зможе підключитися будь-який сумісний пристрій і вийти в Інтернет.

Яка різниця між маршрутизатором і Wi-Fi?

Як згадувалося вище, найважливіша відмінність між традиційним маршрутизатором і маршрутизатором Wi-Fi полягає в тому, що ви можете отримати доступ до стандартного маршрутизатора, лише підключивши до нього кабель. Навпаки, маршрутизатор Wi-Fi дозволяє бездротове підключення (певні моделі можуть мати деякі функції, які додатково відрізняють два типи маршрутизаторів). Інші відмінності між двома типами пристроїв:

 • швидкість: Зазвичай ви отримуєте вищу швидкість за допомогою фізичного підключення до маршрутизатора за допомогою Ethernet, ніж бездротового підключення до маршрутизатора Wi-Fi.
 • Надійність/перешкоди сигналу: Сигналам Wi-Fi можуть перешкоджати будь-які речі, зокрема інші пристрої, матеріали, які використовуються для будівництва будинків чи офісів, а також інші мережі Wi-Fi поблизу. Перешкоди можуть спричинити зниження швидкості. Однак зазвичай це не проблема.
 • мобільність: Якщо вам потрібен доступ до Інтернету з кількох фіксованих місць удома (або на роботі), Wi-Fi — найкращий варіант. За допомогою традиційного маршрутизатора ви можете пройти лише так далеко, як ваш кабель Ethernet.
 • Обмін: Набагато простіше, щоб гості виходили в Інтернет через Wi-Fi, ніж через фізичне з’єднання. Все, що вам потрібно зробити, це поділитися паролем Wi-Fi, а не прокладати мережевий кабель від маршрутизатора до їхнього пристрою (а не всі пристрої (наприклад, смартфони) мають порти Ethernet).

Чи є щомісячна плата за маршрутизатор Wi-Fi?

Чи є щомісячна плата за ваш маршрутизатор Wi-Fi, залежить від того, як ви її отримуєте. У більшості випадків люди купують маршрутизатор Wi-Fi, який їм більше подобається, і платять за пристрій один раз. Це варіант, який ми рекомендуємо в переважній більшості випадків. Якщо ви отримуєте маршрутизатор Wi-Fi від провайдера, ви, ймовірно, будете платити щомісячну плату за його оренду так само, як платите за модем. Ви також можете придбати свій модем. Деякі провайдери надають модеми з функціями Wi-Fi. У більшості випадків ми рекомендуємо використовувати окремий модем і маршрутизатор Wi-Fi. Використання двох пристроїв зазвичай забезпечує кращу продуктивність мережі, дозволяє вибрати найкращий для вас маршрутизатор Wi-Fi і дозволяє зберегти свій маршрутизатор Wi-Fi, коли ви змінюєте постачальника послуг Інтернету.

FAQ

 • Що таке мережевий маршрутизатор Wi-Fi?

  Сітчаста мережа Wi-Fi використовує кілька маршрутизаторів для більш рівномірного розподілу бездротової мережі в більшому діапазоні. Вони допомагають усунути мертві точки Wi-Fi у великих будівлях.

 • Що таке розумний маршрутизатор Wi-Fi?

  Розумні маршрутизатори автоматично відстежують ваше з’єднання Wi-Fi, щоб забезпечити найсильніший сигнал. Вони також допомагають визначити та усунути загрози безпеці вашої мережі.

 • Як змінити пароль Wi-Fi для мого бездротового маршрутизатора?

  Щоб змінити ключ Wi-Fi, увійдіть до маршрутизатора як адміністратор і знайдіть налаштування пароля Wi-Fi. Ваш пароль Wi-Fi – це не те саме, що пароль маршрутизатора.

 • Як скинути налаштування маршрутизатора Wi-Fi?

  Щоб скинути маршрутизатор і відновити налаштування за замовчуванням, знайдіть кнопку скидання на задній або нижній частині пристрою. Щоб натиснути кнопку протягом 30 секунд, вам може знадобитися випрямлена скріпка. Після скидання налаштувань маршрутизатора слід перезапустити маршрутизатор і модем.