Skip to content

Що таке номер версії та чому він використовується?

8 de Липень de 2021

Номер версії – це унікальний номер або набір номерів, присвоєних певному випуску програмного забезпечення, файлу, мікропрограми, драйвера пристрою чи навіть обладнання. Як правило, із випуском оновлень та цілком нових видань програми чи драйвера номер версії збільшується. Порівняйте номер версії програмного забезпечення, встановленого на вашому комп’ютері, із номером версії, що випускається, щоб побачити, чи вже встановлена ​​остання версія.

Структура номерів версій

Номери версій зазвичай діляться на набори чисел, розділені десятковими крапками. Зазвичай зміна крайнього лівого числа вказує на значну зміну програмного забезпечення чи драйвера. Зміни в крайньому правому числі зазвичай вказують на незначні зміни. Зміни в інших числах представляють різну ступінь змін.

Номер версії Google Chrome.

Наприклад, у вас може бути встановлена ​​програма, яка повідомляє про себе як версія 3.2.34. Наступним випуском програми може бути версія 3.2.87, що передбачає, що кілька ітерацій були протестовані внутрішньо, і тепер доступна трохи вдосконалена версія програми. У майбутньому випуску 3.4.2 буде запропоновано включити більш суттєві оновлення. Версія 4.0.2 може бути головним новим випуском. Офіційного способу не існує версій програмне забезпечення, але більшість розробників дотримуються цих загальних правил.

Номери версій проти імен версій

Іноді слово версія зазвичай використовується для посилання на будь-яку версію ім’я або версію номер, залежно від контексту. Деякі приклади назв версій включають “7”, як у Windows 7 та “10” як у Windows 10. Номер версії початкового випуску Windows 7 був 6.1 і для Windows 10 це було 6.4. У списку номерів версій Windows є більше реальних номерів версій, що стоять за випусками Microsoft Windows.

Важливість номерів версій

Номери версій містять вказівки, на якому рівні знаходиться конкретна “річ” – найчастіше програмне забезпечення та інші важливі сфери операційної системи. Номери версій допомагають запобігти плутанині щодо оновлення програмного забезпечення чи ні, що є дуже цінною річчю у світі безперервних загроз безпеці, за якими швидко виправляються виправлення цих уразливостей.

Як отримати найновіші версії програмного забезпечення

Типовим способом оновлення програмного забезпечення до останньої версії є відвідування веб-сайту розробника та завантаження нової копії для встановлення над наявною. Деякі програми забезпечують функцію оновлення у своєму програмному забезпеченні, завдяки чому оновлення доставляються вам автоматично. Ще один спосіб переконатись, що стороннє програмне забезпечення оновлене, – це засіб оновлення програмного забезпечення. Це також простий метод перевірки номера поточної версії встановлених програм. Існують також інші утиліти оновлення, такі як оновлення драйверів для оновлення драйверів пристроїв та Windows Update, щоб підтримувати Windows актуальною. FAQ

  • Що таке DRN на FAFSA?

    DRN – це номер випуску даних. Цей чотиризначний номер присвоюється Бланку заявки на отримання федеральної допомоги студентам (FAFSA) Міністерством освіти США. Ви можете скористатися ним, щоб зв’язатися з Федеральним інформаційним центром допомоги студентам для внесення виправлень або передати вашу інформацію FAFSA школам.

  • Що таке мій код DRN?

    Ви можете знайти свій верхній правий кут DRN у паперовому звіті про допомогу студентам (SAR), правий верхній кут електронного SAR та сторінку підтвердження.