Saltar al contenido

Що таке обчислення краю і чому це важливо?

5 de mayo de 2021

Тільки коли ви подумали, що розумієте хмару, обчислювальний світ знову просунувся, принісши нам краю. Крайові обчислення відрізняється від хмарних обчислень тим, що вони менш централізовані та наближають обчислювальні ресурси до місця, де вони потрібні.

Змістовий покажчик

Коротка історія обчислювальної техніки

Щоб зрозуміти цю концепцію, може допомогти згадати, як обчислювальна техніка еволюціонувала з часом. З першими персональними комп’ютерами обробка відбувалася в машині, яка сиділа за вашим столом, і ви використовували монітор та клавіатуру для введення даних та отримання даних із цього обробного центру. Далі з’явилися мережеві обчислення, які надали обчислювальну потужність серверу, до якого підключені супутникові станції, що складаються з монітора та клавіатури. Коли ви користувались однією з цих станцій, ви все ще працювали з обладнанням за своїм робочим столом, але фактичні обчислення відбувалися на сервері, який, як правило, знаходився в одній будівлі. Хмарні обчислення перемістили місце обробки з будівлі на ферми серверів, які можуть бути де завгодно на планеті. Використовуючи хмарні додатки, ви все ще працюєте з місцевим обладнанням, таким як ноутбук, планшет або смартфон, але фактична обробка відбувається далеко (у «хмарах»). Наступна еволюція, крайові обчислення, еволюціонував, оскільки обробка даних у хмарі відбувається дуже швидко, але недостатньо швидко для деяких додатків, через час, необхідний для передачі даних туди-сюди між локальними пристроями та хмарними серверами. Крайові обчислення складаються з блоків обробки, розташованих ближче до цих пристроїв (на «краю» джерел даних) для швидшої обробки інформації. Все ще плутаєтесь? Читайте далі.

Визначення Edge Computing

Крайові обчислення – це обробка даних, яка відбувається близько до джерел даних.

Застосування крайових обчислень

Лише в одному з багатьох своїх потенційних застосувань крайові обчислення працюють у поєднанні з Інтернетом речей (IoT), який складається з підключених до Інтернету або «розумних» пристроїв (все, від вашої машини до вашого холодильника). Це дозволяє цим пристроям надсилати дані (наприклад, скільки молока у вас залишилося) до фізично близького центру обробки, а не до більш віддаленого хмарного розташування. Цей метод зменшує обсяг даних і відстань, яку він повинен пройти, дозволяючи обробці відбуватися швидше, що призводить до більш ефективної роботи пристрою.

Чоловік і хлопчик знаходяться на кухні, використовуючи портативний пристрій для управління освітленням.

Westend61 / Getty Images
Крайові обчислення будуть підтримувати IoT в міру розвитку технологій. Візьмемо приклад із самокерованих автомобілів, які в наступні роки стануть все більш поширеними. Щоб нормально працювати за допомогою хмарних обчислень, автомобіль повинен надсилати дані про поточні умови на сервер, який може знаходитися в іншому штаті або навіть в іншій країні, і чекати відповіді про те, як діяти далі. Цей процес займає лише секунди, але у випадках, коли потрібна швидша реакція, наприклад, якщо пішохід в’їжджає на автомобіль, кілька секунд можуть бути занадто довгими. Місцевий центр обробки даних може обробляти дані та надсилати відповідь набагато швидше, дозволяючи автомобілю вчасно загальмувати, щоб уникнути пішохода.

Крайові обчислення та розумні домашні пристрої

Все частіші пристрої, такі як розумні термостати та розумні динаміки, використовують технологію крайових обчислень, щоб швидко реагувати на зміни умов і команд. Розумні міста та будинки, обмін повідомленнями, безпілотники та доповнена реальність також можуть отримати вигоду від швидшої локалізованої обробки даних. Той самий принцип працює для будь-якого ввімкненого пристрою, з процесорним центром або безпосередньо на пристрої, або поблизу. Потенційно, пристрій може використовувати як хмару для менш чутливої ​​до часу обробки, так і край для більш нагальних вимог. Або, як у прикладі з камерою безпеки нижче, він може використовувати край для збору даних, щоб пізніше відправити їх у хмару, коли вимоги до обробки зменшуються.

Крайові обчислення в бізнесі

A бізнес прикладом є роздрібний магазин з колекцією ввімкнених камер охорони. За допомогою хмарного методу камери надсилають дані на сервер, знову ж потенційно віддалений на тисячі миль, який визначає рух і зберігає ці кліпи на рахунку магазину. Використовуючи обчислення краю, блок обробки може бути частиною самої камери, сортуючи, які кліпи потрібно зберігати, а які ні, і надсилаючи на сервер лише відповідні дані. Цей процес зменшує навантаження на обчислювальні потужності магазину, забезпечуючи більш ефективну роботу та захищаючи інші дані компанії від потенційних порушень. Крайові обчислення можуть бути використані в різних галузей Окрім роздрібної торгівлі, включаючи виробництво, енергетику, комунальні послуги, транспорт, оборону, охорону здоров’я та засоби масової інформації, можна назвати лише декілька. Уявіть собі перевагу розумних датчиків, прикріплених до комунального обладнання, що використовують швидку обробку країв, щоб відразу після згубної шторму надіслати попередження бригадам з обслуговування.

Чоловік керує портативним обчислювальним пристроєм перед димовими трубами.

TimeStopper / Getty Images

Крайові обчислення та технології 5G

Ця нова технологія також повинна зіграти свою роль у нових бездротових мережах 5G, який зможе вмістити у багато разів більше підключених пристроїв, що використовують їх у будь-який момент часу. Мережі 5G зможуть передавати дані в сотні разів швидше, ніж 4G, включатимуть в кілька разів кількість стільникових станцій та значно зменшуватимуть затримку (кількість часу, необхідного для переміщення даних). Телекомунікаційні провайдери, що використовують 5G, будуть використовувати локальні центри обробки даних на вишках 5G або поблизу, що додасть мережі додаткового пожвавлення.

Переваги та недоліки Edge Computing

Крайові обчислення мають багато переваг, деякі з яких ми вже описали: швидша та ефективніша обробка даних; безпека; зменшення витрати існуючих мереж. Іншим є те, що крайові обчислення зменшують потенційні проблеми, пов’язані з перервами в хмарному сервісі. Але крайові обчислення також мають деякі недоліки. Мабуть, найголовнішим є те, що збільшення кількості місць обробки даних також збільшує потенціал для кібератак. Незважаючи на деякі випадки, коли крайові обчислення можуть захищати інші потоки даних, автономне обладнання для обробки даних або пристрої, які самі виконують функції обробки, можуть альтернативно стати шлюзом для таких атак. Іншим недоліком є ​​те, що пристрої, що включають функції обробки, дорожчі за попередні версії, і для їх роботи може знадобитися додаткове обладнання. Крім того, можливо, буде завалено крайові обчислювальні мережі, якщо не буде досягнуто правильного балансу між тим, які функції слід виконувати локально та в хмарі.

Що далі для Edge Computing

Експерти розглядають обчислювальні технології як наступну велику річ у обчислювальних технологіях, яка займе багато років, щоб повністю розкрити свій потенціал, та таку, яка змінить спосіб нашого життя у масштабі, порівнянному з обсягом самого Інтернету. Цілий ряд обладнання потрапляє під парасольку обчислювальної техніки, включаючи стільникові станції 5G, інфраструктуру ЦОД та програми для більш швидкого аналізу даних.

Міські будівлі є частиною взаємопов’язаної мережі бездротових з’єднань.

Фото «Празіт» / Getty Images
За прогнозами, кількість датчиків, пов’язаних із розумними містами, будинками та транспортними засобами, у найближчі роки буде зростати в геометричній прогресії. Бездротові мережі 5G, що підтримуються крайовими обчисленнями, зможуть управляти даними, що виробляються цими пристроями, так, як 4G не може. В останні роки виробників пристроїв IoT звинувачували в тому, що вони залишали випадкові питання безпеки. Ця проблема стане більш важливою, оскільки ці пристрої надалі інтегруються у загальний обчислювальний ландшафт. З точки зору споживача, більшість змін відбуватимуться за кадром. Наприклад, ви можете знати, що ви можете користуватися розумними пристроями, що технологія розумного міста робить ваше повсякденне життя простішим або безпечнішим, або ж ваш мобільний оператор пропонує 5G; але ви ніколи не побачите обладнання, яке робить ці послуги можливими. З іншого боку, компанії можуть бути більш обізнаними, коли вирішують загальні проблеми або шукають шляхи, щоб перемогти свою конкуренцію, і знаходять відповіді за допомогою спеціальних обчислювальних рішень. Такі компанії, як Amazon, Google, Microsoft, Dell, IBM та Hewlett Packard Enterprise, вже розробили новітні обчислювальні продукти. Тим часом хмара нікуди не дівається. Це все ще буде частиною великого ландшафту обробки. Але тепер він поділить частину навантаження даних з краєм.