Saltar al contenido

Що таке планшет?

19 de abril de 2021

Планшети можна вважати маленькими портативними комп’ютерами. Вони менше, ніж ноутбук, але більше, ніж смартфон. Планшети беруть функції обох пристроїв, щоб утворити своєрідний гібридний пристрій, десь між телефоном і комп’ютером, але вони не обов’язково функціонують так само, як і ті, і інші.

Змістовий покажчик

Як працюють таблетки?

два планшети, що відтворюють музику

Хайді Сандстрем / Unsplash
Планшети працюють майже так само, як працює більшість електроніки, особливо комп’ютери та смартфони. Вони мають екран, живляться від акумуляторної батареї, часто мають вбудовану камеру та можуть зберігати всі види файлів. Основна відмінність планшета та інших пристроїв полягає в тому, що вони не містять тих самих апаратних компонентів, що повноцінний настільний комп’ютер чи ноутбук. Також зазвичай вбудована спеціальна мобільна операційна система, яка забезпечує меню, вікна та інші налаштування, призначені спеціально для мобільного використання на великому екрані. Оскільки планшети створені для мобільності, а весь екран чутливий до дотику, не обов’язково використовувати клавіатуру та мишу з ними. Натомість ви взаємодієте з усім на екрані за допомогою пальця або стилуса. Однак клавіатуру та мишу зазвичай можна підключити до планшета бездротовим способом. Подібно до комп’ютера, де мишкою переміщується для навігації курсором на екрані, ви можете за допомогою пальця або стилуса взаємодіяти з екранними вікнами, щоб грати в ігри, відкривати програми, малювати тощо. Те саме стосується і клавіатура; коли настав час щось ввести, на екрані з’являється клавіатура, де ви можете торкнутися необхідних клавіш. Планшети заряджаються за допомогою кабелю, який часто ідентичний зарядному пристрою для стільникового телефону, наприклад, кабелю USB-C, Micro-USB або Lightning. Залежно від пристрою, акумулятор може бути знімним та змінним, але це все рідше та рідше.

Навіщо використовувати планшет?

Таблетки можна використовувати для розваги або для роботи. Оскільки вони настільки портативні, але запозичують деякі функції у ноутбука, вони можуть стати гарним вибором серед повноцінних ноутбуків як за вартістю, так і за характеристиками. Більшість планшетів можуть підключатись до Інтернету через Wi-Fi або стільникову мережу, щоб ви могли переглядати Інтернет, телефонувати, завантажувати програми, транслювати відео тощо. Часто можна вважати планшет справді великим смартфоном. Удома планшет також корисний для відтворення відео на телевізорі, наприклад, якщо у вас є Apple TV або ви використовуєте Google Chromecast із HDTV. Популярні планшети дають вам доступ до величезного магазину мобільних додатків, які ви можете завантажити безпосередньо на планшет, що дозволяє вам робити все, починаючи перевіряти електронну пошту та стежити за погодою, грати в ігри, вчитися, навігуватися за допомогою GPS, читати електронні книги, створювати презентації та документи. Більшість планшетів також оснащені можливостями Bluetooth, завдяки чому ви можете підключати динаміки та навушники для бездротового відтворення під час прослуховування музики або перегляду фільмів.

Обмеження для планшетів

Хоча планшет може ідеально підходити для одних, інші можуть виявити його менш корисним, враховуючи те, що планшет не є повноцінним комп’ютером, як ви думаєте про нього. Планшет не включає такі речі, як оптичний дисковод, дискета, порти USB, порти Ethernet та інші компоненти, які зазвичай можна побачити на ноутбуці чи настільному комп’ютері. Тому планшети не є гарною покупкою, якщо ви очікуєте підключити флеш-накопичувачі або зовнішні жорсткі диски, а також не є ідеальними для підключення до дротового принтера або іншого периферійного пристрою. Крім того, оскільки екран планшета не такий великий, як монітор робочого столу чи ноутбука, може знадобитися деяке налаштування на таке для написання електронних листів, перегляду веб-сторінок тощо. Ще щось, що слід пам’ятати про планшети, це те, що не всі вони створені для використовувати стільникову мережу для Інтернету; деякі можуть використовувати лише Wi-Fi. Іншими словами, такі типи планшетів можуть користуватися Інтернетом лише там, де доступний Wi-Fi, наприклад, вдома, на роботі чи в кав’ярні чи ресторані. Це означає, що планшет може здійснювати лише телефонні дзвінки в Інтернеті, завантажувати програми, перевіряти погоду, транслювати онлайн-відео тощо, коли він під’єднаний до Wi-Fi. Навіть у режимі офлайн планшет все одно може функціонувати різними способами, наприклад, створювати електронні листи, переглядати відео, завантажені за умови покриття Wi-Fi, грати у відеоігри тощо. Деякі планшети, однак, можна придбати з певним апаратним забезпеченням, що дозволяє йому користуватися Інтернетом із оператором стільникового телефону, таким як Verizon, AT&T тощо. У цих випадках планшет ще більше схожий на смартфон, і, можливо, він буде вважається фаблетом.

Що таке фаблет?

Фаблет – це ще одне слово, яке ви можете побачити в телефонах та планшетах. Слово фаблет – це поєднання телефону та планшета, що означає телефон, який настільки великий, що нагадує планшет. Отже, Phablets насправді не є планшетами в традиційному розумінні, а більше цікавою назвою для великих смартфонів.