Saltar al contenido

Що таке пошукова система?

28 de abril de 2021

Пошукова машина – це інструмент, який використовується для пошуку даних на основі певного вводу. Веб-пошукові системи – це один із прикладів, коли ви можете ввести слово або фразу, щоб знайти веб-сторінки, які відповідають цим термінам. Не кожна веб-пошукова машина працює однаково, але більшість із них працюють на сканерах, тобто вони активно шукають в Інтернеті сторінки, які можна додати до свого індексу. Пошукова система – це те, що ви використовуєте для швидкого пошуку інформації з індексу та відображення результатів на сторінці. Пошукові системи є основним методом перегляду веб-сторінок, і існує безліч різних видів, які створені для пошуку конкретної інформації. У кожній пошуковій системі часто є розширені параметри пошуку, які використовуються для кращого зосередження пошуку та допомагають знайти те, що шукаєте. Хоча вони часто використовуються як взаємозамінні, веб-пошукова система відрізняється від веб-каталогу та веб-браузера.

Змістовий покажчик

Як працює пошукова система

Пошукові системи автоматично створюють списки веб-сайтів за допомогою програмного забезпечення, яке часто називають павуки або боти-павуки, які «сканують» веб-сторінки. Вони переходять за посиланнями на інші сторінки та індексують інформацію в процесі. Боти-сканери, що стоять за пошуковою системою, переглядають Інтернет не тільки переходячи з одного посилання на наступне, але й перевіряючи кожен сайт на наявність robots.txt файл. Цей файл містить перелік сторінок веб-сайту, яким має сканувати пошукова система. Це один із способів, яким власники веб-сайтів можуть заблокувати пошукову систему від індексації певної сторінки. Павуки програмного забезпечення повертаються на сторінки, які вже досить регулярно проскановано, щоб перевірити наявність оновлень та змін, і все, що вони знаходять, повертається до бази даних пошукової системи.

Використання пошукової системи

Кожна пошукова машина відрізняється, але загальна ідея всіх них – набрати щось у вікно пошуку та чекати результатів. Деякі пошукові системи також мають опцію зворотного пошуку, яка дозволяє переглядати веб-сторінки за допомогою чогось іншого, крім тексту, наприклад звукового кліпу чи файлу зображення. Багато пошукових систем містять додаткові функції, крім простого вікна пошуку. Вони дозволяють взаємодіяти з індексом за допомогою спеціальних текстових команд або кнопок, які можуть фільтрувати результати та видаляти елементи, які не мають відношення до того, що ви шукаєте. Наприклад, існує безліч розширених команд пошуку Google, які можна використовувати для отримання кращих результатів пошуку від Google.

Приклади пошукових систем

Yahoo Результати пошуку гір

Існує багато пошукових систем, але той, який ви вирішите використовувати, повинен залежати від того, що ви хочете з ним робити.

  • Механізм пошуку веб-сторінок: Часто багатофункціональний, вони знаходять всілякі дані, починаючи із загальних веб-сторінок та новин, щоб допомогти документам, онлайн-іграм та, як правило, більше як зображення, відео та файли.
  • Пошукові системи зображень: пошук фотографій, малюнків, картинки, шпалер тощо.
  • Пошукові системи для відео: знаходьте музичні відео, новини, прямі трансляції тощо.
  • Пошукові системи людей: знаходьте людей в Інтернеті, використовуючи їх ім’я, адресу, номер телефону, електронну адресу тощо.
  • Мобільні пошукові системи: звичайна пошукова система, оптимізована для пошуку та відображення результатів на меншому екрані.
  • Пошукові системи роботи: Знайдіть оголошення про роботу.
  • Невидимі веб-пошукові системи: Інструменти, які переглядають невидиму мережу.

Інші факти про пошукові системи

Не потрібно вручну оновлювати пошукову систему, щоб ви отримували найсвіжіші результати у своїх пошукових запитах. Якщо ви бачите справді старі результати, які, на вашу думку, слід оновити, можливо, вам просто потрібно очистити кеш-пам’ять браузера. Пошукові системи не здійснюють пошук по всій мережі. Є масивні частини Інтернету, які не можна сканувати пошуковою системою, і вони спільно відомі як невидима / глибока мережа. Пошукова машина самостійно знаходить веб-сторінки, тому вам не обов’язково потрібно вказувати їй індексувати ваш веб-сайт або додавати певну сторінку до своєї бази даних. Однак із різних причин пошукова машина, можливо, не просканувала певну веб-сторінку. Деякі пошукові системи містять інструмент, який дозволяє вам явно вимагати перевірити сторінку та додати її до індексу, щоб інші люди могли її знайти. Інструмент перевірки URL-адрес Google – один із прикладів. Оптимізація пошукової системи (SEO) – це те, що практикується розробниками веб-вмісту, намагаючись конкурувати з подібним вмістом, знайденим у пошукових системах. Пошукові машини використовують певні алгоритми для ранжирування веб-сторінок, тому одна з цілей розробника онлайн-вмісту – забезпечити, щоб сторінка точно відображала тему. Це часто робиться за допомогою спеціально розроблених ключових слів та фраз. Через те, що пошукові системи сканують Інтернет для пошуку даних, власники веб-сайтів часто прагнуть до більш вхідних посилань, щоб сканери швидше знаходили сторінки та частіше стежили за ними. Технічно пошукова машина – це інструмент, який шукає щось інше. З цим визначенням, багато-багато веб-сайтів включають пошукові системи у вигляді простого рядка пошуку, куди ви вводите слово чи два, щоб знайти відповідний вміст на цьому конкретному сайті. Будь-хто може додати параметр пошуку на власний сайт, але це не те саме, що і веб пошукова система, як описано на цій сторінці.