Saltar al contenido

Що таке пропускна здатність?

15 de abril de 2021

Термін пропускна здатність має ряд технічних значень, але з часу популяризації Інтернету він, як правило, відноситься до обсягу інформації за одиницю часу, яку може обробляти носій передачі (наприклад, підключення до Інтернету). Підключення до Інтернету з більшою пропускною здатністю може переміщувати заданий обсяг даних (скажімо, відеофайл) набагато швидше, ніж підключення до Інтернету з меншою пропускною здатністю. Пропускна здатність зазвичай виражається в біт в секунду, наприклад 60 Мбіт / с або 60 Мбіт / с, щоб пояснити швидкість передачі даних 60 мільйонів біт (мегабіт) щосекунди.

Змістовий покажчик

Чому пропускну здатність важливо розуміти

tebapit / Нуша Ашджаї
Легко відхилити пропускну здатність як технічний термін, який насправді не стосується вас, якщо ви не хочете пограти з технічними продуктами або налаштувати Інтернет-обладнання. Насправді, дізнавшись, що означає пропускна здатність та як вона застосовується до вашої власної мережі, може допомогти вам налаштувати налаштування, щоб отримати швидше підключення до Інтернету, коли вам це потрібно. Вам може бути цікаво про пропускну здатність, якщо з’єднання з Інтернетом раптом повільніше, ніж у більшість днів. Можливо, ви підозрюєте, що вам слід придбати більше пропускної здатності або що ви не отримуєте того, за що платите. Або, можливо, ви збираєтеся придбати ігрову консоль або послугу потокового відео, і вам потрібно чітко розуміти, чи можете ви це робити, не впливаючи це негативно на решту вашої мережі. Для більшості людей ці два види діяльності є безумовно найбільшими пропускними здатностями.

Скільки пропускної здатності у вас? (& Скільки тобі потрібно?)

Знімок екрану перевірки пропускної здатності від WOW!  Тест швидкості

ОЦЕ ТАК! Тест швидкості.

Докладніше про те, як точно визначити, скільки пропускної здатності у вас для вас, див. У розділі Як перевірити швидкість Інтернету. Сайти для перевірки швидкості Інтернету часто, але не завжди, є найкращим способом зробити це. Скільки у вас пропускної здатності потрібно залежить від того, що ви плануєте робити з підключенням до Інтернету. Здебільшого більше – це краще, обмежене, звичайно, вашим бюджетом. Загалом, якщо ви не плануєте займатися нічим, крім Facebook та випадковим переглядом відео, низькошвидкісний високошвидкісний план, мабуть, цілком чудовий. Залежно від того, для чого ви використовуєте Інтернет, ви можете отримати офіційну рекомендацію щодо пропускної здатності, щоб точно знати, що вам потрібно для оптимального використання цієї послуги. Наприклад, якщо ваш Інтернет працює безперебійно зараз, але ви плануєте додати до суміші послугу потокового перегляду фільмів, проведіть на їх веб-сайті дослідження щодо мінімальної пропускної здатності, яку вони рекомендують для безперервної трансляції. Якщо у вас є кілька телевізорів, які транслюватимуть Netflix, і більше кількох комп’ютерів, планшетів та інших пристроїв, які можуть робити хто-що-що, я хотів би взяти стільки, скільки ви можете собі дозволити. Вам не буде шкода.

Пропускна спроможність – це багато, як сантехніка

Сантехніка є чудовою аналогією пропускної здатності … серйозно!

Дані є доступною пропускною здатністю, оскільки вода відповідає розміру труби.

Іншими словами, із збільшенням пропускної здатності збільшується кількість даних, які можуть протікати через певний проміжок часу, подібно до того, як збільшується діаметр труби, збільшується і кількість води, яка може протікати протягом певного періоду часу . Скажімо, ви транслюєте фільм, хтось грає в багатокористувацьку онлайн-гру, а ще кілька людей у ​​вашій мережі завантажують файли або використовують свої телефони для перегляду відео в Інтернеті. Цілком ймовірно, що кожен відчує, що справа трохи млява, якщо не постійно запускати і зупинятись. Це пов’язано з пропускною здатністю. Щоб повернутися до сантехнічної аналогії, якщо припустити, що водопровід до будинку (пропускна здатність) залишається незмінним, оскільки змішувачі та душові кабіни будинку ввімкнені (завантаження даних на пристрої), тиск води в кожній точці (сприймається » швидкість «на кожному пристрої) зменшиться – знову ж таки, тому що вдома (ваша мережа) доступна лише така кількість води (пропускна здатність). Іншими словами: пропускна здатність – це фіксована сума, залежно від того, за що ви платите. Хоча одна людина може змогти транслювати відео високої роздільної здатності без будь-яких затримок, як тільки ви почнете додавати інші запити на завантаження в мережу, кожна з них отримає лише свою частину повної потужності.

Ілюстрація пропускної здатності, розділеної між трьома пристроями

Наприклад, якщо тест швидкості визначає мою швидкість завантаження як 7,85 Мбіт / с, це означає, що, не маючи перерв або інших програм, що стримують пропускну здатність, я можу завантажити файл 7,85 мегабіт (або 0,98 мегабайт) за одну секунду. Трохи математики підкаже вам, що при цій дозволеній пропускній здатності я міг завантажити близько 60 МБ інформації за одну хвилину або 3528 МБ за годину, що еквівалентно 3,5-ГБ-файлу … досить близько до повнометражного, Фільм DVD-якості. Отже, хоча я теоретично міг завантажити відеофайл розміром 3,5 ГБ за годину, якщо хтось інший у моїй мережі спробує завантажити подібний файл одночасно, зараз це займе два годин, щоб завершити завантаження, оскільки знову ж таки, мережа дозволяє лише х обсяг даних, який потрібно завантажити в будь-який момент, тому тепер він повинен дозволити іншому завантаженню також використовувати частину цієї смуги пропускання. Технічно мережа тепер бачитиме 3,5 ГБ + 3,5 ГБ для 7 ГБ загальної кількості даних, які потрібно завантажити. Потужність пропускної здатності не змінюється, оскільки це рівень, за який ви платите провайдеру, тому застосовується та сама концепція: мережа 7,85 Мбіт / с зараз займе дві години, щоб завантажити файл розміром 7 Гб, як завантаження займе лише годину половина цієї суми.

Різниця в Мбіт / с і Мбіт / с

Важливо розуміти, що пропускна здатність може бути виражена в будь-яких одиницях (байтах, кілобайтах, мегабайтах, гігабітах тощо). Ваш провайдер може використовувати один термін, послугу тестування – інший, а послугу потокового відео – інший. Вам потрібно буде зрозуміти, як всі ці терміни пов’язані та як конвертувати між ними, якщо ви хочете не платити за занадто велику кількість Інтернет-послуг або, що може бути гірше, замовляючи занадто мало для того, що ви хочете з цим зробити. Наприклад, 15 Мб – це не те саме, що 15 Мб (зверніть увагу на нижнійсправа б). Перший читається як 15 мегабайтів, а другий – 15 мегаБІТІВ. Ці два значення відрізняються в 8 разів, оскільки в байті є 8 бітів. Якби ці два показники пропускної здатності були записані в мегабайтах (МБ), вони становили б 15 МБ та 1,875 МБ (оскільки 15/8 – це 1,875). Однак, якщо писати в мегабітах (Мб), перший складав би 120 Мб (15×8 – 120), а другий – 15 Мбіт / с. Ця сама концепція застосовується до будь-якої одиниці даних, з якою ви можете зіткнутися. Ви можете скористатись онлайн-калькулятором перетворення, наприклад But Calculatort, якщо не хочете робити математику вручну. Див. Терабайти, Гігабайти та Петабайти: Наскільки вони великі? для отримання додаткової інформації.

Контроль пропускної здатності

Деяке програмне забезпечення дозволяє обмежити пропускну здатність, яку може використовувати програма, що дуже корисно, якщо ви все ще хочете, щоб програма функціонувала, але це не обов’язково повинна працювати на повній швидкості. Це навмисне обмеження пропускної здатності часто називають управлінням пропускною здатністю. Деякі менеджери завантажень, наприклад, наприклад, Безкоштовний менеджер завантажень, підтримують контроль пропускної здатності, а також численні онлайнові служби резервного копіювання, хмарні сховища, торрент-програми та маршрутизатори. Це всі служби та програми, які мають справу з величезною пропускною здатністю, тому має сенс мати варіанти, які обмежують їхній доступ.

Знімок екрана опції пріоритету завантаження програми Free Download Manager

Наприклад, скажімо, що ви хочете завантажити справді великий файл розміром 10 ГБ. Замість того, щоб завантажувати його годинами, висмоктуючи всю доступну пропускну здатність, ви можете скористатися менеджером завантажень та доручити програмі обмежити завантаження лише 10 відсотками доступної пропускної здатності. Це, звичайно, різко додало б часу до загального часу завантаження, але це також звільнило б набагато більше пропускної здатності для інших важливих для часу видів діяльності, таких як прямі відеопотоки. Щось схоже на управління пропускною здатністю – це регулювання пропускної здатності. Це також навмисний контроль пропускної здатності, який іноді встановлюється провайдерами послуг Інтернету або обмежувати певні типи трафіку (наприклад, потокове передавання Netflix або спільний доступ до файлів), або обмежувати весь трафік протягом певних періодів часу протягом дня, щоб зменшити затори. Ефективність мережі визначається не лише величиною пропускної здатності. Існують також такі фактори, як затримка, тремтіння та втрата пакетів, які можуть сприяти менш бажаній продуктивності в будь-якій мережі. Деякі інші елементи, які можуть спричинити млявий Інтернет, включають старе обладнання, віруси, доповнення до браузера та слабке з’єднання Wi-Fi.