Saltar al contenido

Що таке стиснення відео?

16 de julio de 2021

Відео займають багато місця. Нестиснуті 1080 HD відеозаписи займають близько 10,5 ГБ місця на хвилину відео, але можуть змінюватися залежно від частоти кадрів. Якщо ви використовуєте смартфон для зйомки свого відео, кадри 1080p зі стандартними 30 кадрами в секунду займають 130 МБ на хвилину кадру, тоді як відео 4K займає 375 МБ місця для кожної хвилини фільму. Оскільки відео займають стільки місця і оскільки пропускна здатність обмежена, стиснення відео використовується для зменшення розміру файлу. Стиснення передбачає упаковку інформації про файл у менший простір. Це працює за допомогою двох різних видів стиснення: з втратами та без втрат.

Змістовий покажчик

Формати стиснення втрат

Стиснення з втратою означає, що в стисненому файлі менше даних, ніж у вихідному файлі. Зображення та звуки, що повторюються у всьому відео, можуть бути видалені, щоб ефективно вирізати частини відео, які вважаються непотрібними. У деяких випадках це перекладається на файли низької якості, оскільки інформація втрачена, звідси і позначення «з втратою». Однак ви можете втратити відносно великий обсяг даних, перш ніж помітити різницю (подумайте про аудіофайли MP3, які використовують стиснення з втратами). Стиснення з втратою компенсує втрату якості, створюючи порівняно невеликі файли. Наприклад, DVD-диски стискаються з використанням формату MPEG-2, що може зробити файли в 15-30 разів меншими за оригінали, але глядачі все одно сприймають DVD-диски як якісні зображення. Більшість відеофайлів, завантажених в Інтернет, використовують стиснення з втратами, щоб розмір файлу був невеликим, забезпечуючи відносно якісний продукт. Якби відео залишалося на своєму (у деяких випадках) надзвичайно якісному розмірі файлу, не тільки потрібно було б вічно завантажувати вміст, але й користувачам з повільним з’єднанням з Інтернетом було б жахливо передати відео або завантажити його на комп’ютери. Хоча використання формату стиснення з втратами робить набагато менші файли, дані втрачаються і не можуть бути відновлені.

Формати стиснення без втрат

Стиснення без втрат – це саме те, що звучить: оригінальна та стисла версії майже однакові. Жодне з даних не втрачається в процесі стиснення. Формати стиснення без втрат у багатьох випадках не настільки корисні, як стиснення з втратами, оскільки файли в кінцевому підсумку мають такий самий розмір, як і до стиску. Використання стиснення відео без втрат може здатися безглуздим, враховуючи, що зменшення розміру файлу є основною метою стиснення. Однак, якщо розмір файлу не є проблемою, використання стиснення без втрат дає зображення ідеальної якості. Наприклад, відеоредактор, що передає файли з одного комп’ютера на інший за допомогою зовнішнього жорсткого диска, може вибрати стиснення без втрат для збереження якості під час роботи. У цьому випадку, оскільки на зовнішньому жорсткому диску достатньо вільного місця для зберігання величезного відеофайлу, це не проблема. Однак той, хто хоче завантажити двогодинне відео 4K на сайт для потокового відео, ймовірно, не буде використовувати стиснення без втрат. Файл буде настільки великим, що завантаження займе багато часу. До форматів стиснення без втрат належать, зокрема, Free Lossless Audio Codec (FLAC), Apple Lossless Audio Codec (ALAC) та Windows Media Audio Lossless (WMAL). Коли важлива якість, а не розмір, використовуйте формат стиснення без втрат, сумісний із запланованим використанням.