Skip to content

Що таке стовпці та рядки?

4 de Липень de 2021

Електронні таблиці впорядковані в робочій книзі за робочими листами, і на кожному робочому аркуші ви знайдете набір комірок, де містяться дані. Клітинки електронної таблиці розташовані у вигляді сітки, що визначається стовпцями та рядками.

Яка різниця?

Стовпці проходять вертикально, вгору і вниз. Більшість програм електронних таблиць позначають заголовки стовпців буквами. Тоді рядки протилежні стовпцям і проходять горизонтально. Рядки пронумеровані, без букв. Один із простих способів запам’ятати різницю між стовпцями та рядками – це подумати про реальні сценарії. Колона на будівлі – це великий вертикальний стовп, тоді як ряди кукурудзяного поля – довгі проходи.

Як вони працюють разом

Стандартний спосіб говорити про будь-яку конкретну комірку на аркуші – це пояснити її стовпець і рядок, оскільки це єдиний спосіб організації комірок. Наприклад, для посилання на клітинку в стовпці G, яка знаходиться в рядку 15, ви повинні вказати G15. Стовпець завжди йде першим, а потім рядком, без пробілу. Ця конвенція щодо іменування відповідає дійсності не лише в усних перекладах, але й при формуванні формул у таблиці. Наприклад, використовуючи = сума (F1: F5) в Google Sheets пояснює програму електронних таблиць для обчислення суми від F1 до F5.

Обмеження для стовпців і рядків

Коли ви вперше відкриваєте програму електронних таблиць, ви зустрінете кількість рядків і стовпців за замовчуванням. Наприклад, Google Таблиці починаються з 26 стовпців та 1000 рядків. Оскільки в алфавіті лише 26 літер, програмам для роботи з електронними таблицями потрібен спосіб розміщення значення в стовпці за номером 26 (стовпець Z). Для цього назви стовпців зазвичай додаються знову на початку алфавіту. Наприклад, рядок 26 може читати AA, рядок 27 AB тощо. Однак більшість програм ставлять верхню межу кількості строк та стовпців, які за замовчуванням відображаються в будь-якій електронній таблиці. Наприклад, Google Таблиці не дозволяють створювати більше 18 278 стовпців, але немає обмежень на рядки. Робочі аркуші Excel можуть містити 16384 стовпці та 1048576 рядків. В Excel самий останній заголовок стовпця називається XFD для позначення стовпця 16384.

Використання стовпців та рядків

Щоб виділити цілий стовпець в Excel або Google Sheets, клацніть літери заголовка стовпця або скористайтесь Ctrl + пробіл комбінація клавіш. Вибір цілого рядка відбувається аналогічно: клацніть номер рядка або використовуйте Shift + пробіл. Для переміщення по робочому аркуші клацніть клітинки або використовуйте смуги прокрутки на екрані, але, маючи справу з великими аркушами, часто легше користуватися клавіатурою. Тримайте Ctrl клавішу, а потім натисніть клавішу направлення (наприклад, вниз, вгору, вправо або вліво), щоб швидко перемістити активну комірку в цьому напрямку. Наприклад, використовувати Ctrl + вниз негайно перейти до останнього видимого рядка в цьому стовпці або до наступної комірки в цьому стовпці, що містить дані.