Saltar al contenido

Що таке струменевий принтер?

26 de abril de 2021

Струменевий принтер – найпопулярніший вибір для домашнього друку. Ці принтери працюють, подаючи краплі чорнила на папір, на відміну від лазерних принтерів, які використовують тонер і призначені в основному для друку великих обсягів в офісних налаштуваннях. Якщо ви плануєте придбати струменевий принтер, подивіться, як ці принтери працюють та використовуються.

tankist276 / Getty Images
Струменеві принтери, як правило, недорогі, невеликі і друкують як високоякісні зображення, так і текстові документи.

Змістовий покажчик

Що таке струменевий принтер?

Струменевий принтер – це периферійний пристрій, який підключається до комп’ютера бездротовим або кабельним способом. Удома він отримує документи чи зображення з комп’ютера та друкує на паперовому папері або високоякісному фотопапері. У випадку з бездротовим принтером, кожен із домогосподарств може друкувати з бездротового пристрою на принтері, якщо обидва вони перебувають в одній домашній мережі. Струменеві принтери найкраще працюють на непористому папері, тому бажано злегка щільніший папір, який є типовим для офісів – 24 фунтів проти 20 фунтів. Папір, спеціально призначений для струменевих принтерів, має тверду поверхню, яка запобігає відтіканню кольорів. Цей тип паперу трохи дорожчий, ніж звичайний офісний копіювальний папір. Високоякісний фотопапір також виготовляється для струменевих принтерів, але він дорожчий, ніж папір для склеювання. Струменеві принтери, описані як універсальні принтери, на додаток до друку оснащені функціями сканування та копіювання. Ці два варіанти виконуються безпосередньо на принтері, так само, як і на копіювальній машині, як правило, розміщуючи документ лицьовою стороною вниз на скляній ділянці.

Характеристики струменевого принтера

Більшість домашніх струменевих принтерів недорогі, порівняно невеликі та легкі. Струменеві принтери комерційної якості є більшими, дорожчими та друкуються на широкому діапазоні матеріалів. Швидкість струменевого принтера зазвичай оцінюється в тому, скільки сторінок на хвилину він друкує лише чорними чорнилами та скільки сторінок на хвилину друкує кольоровим. Швидкість роботи різних принтерів різниться, але типовий рейтинг для багатьох моделей становить 10,5 сторінок на хвилину чорнилом, що чорниться, та п’ять сторінок на хвилину кольоровим чорнилом. Комерційні струменеві принтери швидші, ніж менші домашні аналоги, і дорожчі. Більшість домашніх струменевих принтерів обробляють папір стандартного формату та юридичного розміру. Підкатегорія струменевих принтерів – спеціальні фотопринтери – менша і призначена лише для фотографій, а не для документів. Вони доступні у форматі паперу розміром 4 на 6 дюймів, 5 на 7 дюймів та інших розмірах. Струйні чорнильні картриджі відносно дорогі. Незвично, що вартість витратних матеріалів перевищує вартість принтера протягом року, залежно від обсягу використання. Якщо ви купуєте новий струменевий принтер, перед покупкою оцініть вартість принтера на сторінці.

Як працює струменевий принтер

Струменевий принтер створює зображення, розпилюючи крихітні крапельки чорнила на папір. Друкуюча головка рухається вперед-назад, коли папір подається через набір роликів. Повне зображення побудовано з безлічі мізерних крапок, таких як пікселі на екрані телевізора або телефону. Якість зображення визначається кількістю точок на дюйм (DPI), яку принтер здатний створити. Більшість лазерних принтерів мають роздільну здатність 1200 dpi або 2400 dpi. Деякі принтери низького класу мають роздільну здатність 300 dpi або 600 dpi. Нижчий діапазон прийнятний для документів, які складаються переважно з тексту та повсякденної графіки. Однак для високоякісних фотографій бажані вищі роздільні здатності. Жовтий, пурпуровий (червоний), блакитний (синій) та чорний – це найчастіше використовувані кольори чорнила в струменевому принтері. Використовуючи їх разом, вони можуть відтворювати більшість кольорів. Кожен колір чорнила зазвичай міститься в окремому змінному картриджі, але деякі моделі поєднують чорнило в одному картриджі.

Заправка сторонніх картриджів для принтерів, струменевих.

Патрік Даксенбіхлер / Getty Images
Струменеві картриджі мають крихітні комп’ютерні мікросхеми, які контролюють рівень чорнила в картриджі. Коли чорнила вичерпується, вам буде запропоновано замінити картридж.

Струменеві технології

Більшість споживчих принтерів використовують метод термічного випадання за запитом (DOD) для дозування чорнил. У цьому процесі чорнило перекачується з картриджа у крихітну ємність, що сидить безпосередньо за соплом. У водоймі розташований невеликий електричний нагрівальний елемент. Коли проходить імпульс електричного струму, розчинник чорнила випаровується, викликаючи збільшення тиску, що витісняє краплю чорнила з сопла. Потім бульбашка пари конденсується, стискається і вбирає більше чорнила у резервуар. Великі комерційні принтери замість нагрівача використовують п’єзоелектричний матеріал. У цих пристроях п’єзоелектрична діафрагма, подібна до невеликого динаміка, сидить на задній частині чорнильної свердловини.

Насадка для п'єзо- та термоструйних сопел

Друкувальна головка містить сопло, резервуар та нагрівач або п’єзоелектрик. У багатьох споживчих принтерах друкуюча головка є частиною одноразового чорнильного картриджа, тобто його замінюють, коли потрібні нові чорнила. Дорогі принтери використовують фіксовану головку. Інші технології з’являються у великих комерційних струменевих принтерах, але не в домашніх. Вони часто використовують комбінацію ультразвукової вібрації та електричного заряду для просування та спрямування крапель чорнила безперервним розпиленням. Такі принтери працюють швидше і використовують більшу кількість різноманітних фарб та барвників, у тому числі на основі розчинників та ультрафіолетового затвердіння. Це дає більш міцні та водонепроникні відбитки, ніж це можна досягти за допомогою споживчих принтерів.

Інше використання для струменевого друку

Струменевий принтер – це недорогий принтер, який друкує фотографії та документи. Однак комерційний струменевий друк має широкий спектр використання. Застосовується для друку вивісок, білбордів, футболок та дат «найдосконаліших» на продуктах харчування. Лазерні принтери повинні відповідати вимогам робочого місця, тому вони швидші, а іноді і набагато швидші, ніж струменеві принтери.