Saltar al contenido

Що таке точка доступу Wi-Fi?

18 de julio de 2021

Бездротові точки доступу – це бездротові точки доступу, як правило, в громадських місцях, які забезпечують доступ до Інтернету на мобільних пристроях, таких як ваш ноутбук або смартфон, коли ви знаходитесь поза офісом або вдома. Типові місця доступу до Wi-Fi включають кафе, бібліотеки, аеропорти та готелі. Гарячі точки дозволяють вам виходити в Інтернет, куди б ви не пішли, але вони мають деякі проблеми безпеки.

Змістовий покажчик

Як знайти точку доступу

Ваш бездротовий ноутбук та інші пристрої, такі як планшети та смартфони, можуть сповістити вас, коли ви перебуваєте в зоні бездротових мереж. Якщо ви не отримаєте сповіщення про наявність у цій зоні бездротових мереж, перейдіть до налаштувань мережі, щоб знайти гарячі точки зони.

Точки доступу ви знайдете в багатьох місцях. Наприклад:

 • Коли ви заходите в Starbucks або в одну з багатьох інших кав’ярень, ваш смартфон повідомляє вас про наявність точки доступу Wi-Fi. Кожен магазин має домашній екран для своєї точки доступу. Після того, як ви приймаєте умови угоди про гарячу точку, ви підключаєтесь.
 • Ресторани, що пропонують гарячу точку, розміщують інформацію на наметовій картці намету або біля входу. Можливо, вам доведеться попросити пароль для входу в службу.
 • Коли ви зупиняєтеся в готелі, попросіть працівника реєстрації пароля Wi-Fi або процедури входу. Послуга може бути безкоштовною, або з вас можуть стягувати щоденну плату за користування нею.
 • Більшість аеропортів пропонують безкоштовні точки доступу і відображають процедуру входу в систему через термінали. Торгові центри також пропонують точки доступу і можуть розміщувати інформацію про вхід навколо торгового центру.
 • У багатьох книгарнях є гарячі точки для своїх клієнтів.
 • Бібліотеки та інші громадські будівлі часто мають точки доступу Wi-Fi.

Швидкий пошук в Інтернеті гарячі точки в [your city] (або в місті, яке ви збираєтесь відвідати), з’явиться список місць, де ви можете отримати доступ до Інтернету. Хоча багато з них безкоштовні, деякі гарячі точки вимагають плати або передплати.

Підключіться до точки доступу

Коли ви підключаєтесь до точки доступу для використання Інтернету, ваш веб-браузер відображає веб-сторінку, яка ідентифікує точку доступу та перелічує умови використання. Якщо мережа точок доступу Wi-Fi зашифрована або прихована, отримайте ключ безпеки та інформацію про ім’я мережі (SSID) у постачальника послуг точки доступу, щоб знайти та правильно встановити мережеве з’єднання. Коли потрібен пароль, введіть його та погодьтеся з умовами використання, які, як правило, вимагають, щоб ви були порядним, законослухняним громадянином Інтернету. Потім прийміть або ініціюйте підключення до бездротової мережі точки доступу, яка вказана в назві мережі.

Вживайте заходів безпеки під час використання точки доступу

Проблема використання загальнодоступних точок полягає в тому, що вони відкриті для громадськості. Ви можете будь-коли поділитися зв’язком із будь-ким. Точка доступу не є вашим домашнім або офісним захищеним паролем маршрутизатором Wi-Fi. Хакери можуть зламати громадську точку доступу простіше, ніж приватну точку доступу. Ось декілька запобіжних заходів, які ви можете вжити, перш ніж увійти до точки доступу:

 • Зрозумійте, як ваш ноутбук або мобільний пристрій обмінюється файлами, і посиліть привілеї. Наприклад, ноутбуки Mac використовують AirDrop. Залежно від ваших налаштувань, хакер може надіслати файл на ваш Mac через AirDrop без вашого відома.
 • Вимкніть спільний доступ до файлів для папок із загальним доступом на ноутбуці та інших пристроях.
 • Встановіть антивірусний захист для свого телефону Android, iPad або будь-якого іншого пристрою, яким ви користуєтесь із загальнодоступною точкою доступу. Також активуйте брандмауер на своєму пристрої, щоб запобігти передачі шкідливого програмного забезпечення із зараженого пристрою, який також підключений до точки доступу.
 • Встановіть VPN на свій пристрій. Віртуальна приватна мережа шифрує весь ваш веб-трафік, тому навіть якщо вас зламають, ваші дані неможливо прочитати.
 • Вимкніть автоматичне підключення до мереж поблизу.

Вимкніть автоматичне підключення до мережі

Деякі ноутбуки та мобільні пристрої автоматично підключаються до точки доступу, коли вона знаходиться в зоні дії, але це погана ідея з міркувань безпеки, особливо коли точка доступу не захищена паролем. У більшості випадків для запобігання цьому можна використовувати налаштування меню. Місцезнаходження залежить від пристрою. На iPhone натисніть Налаштування > Wi-Fi і увімкніть Попросіть приєднатися до мереж тумблер.

Знімок екрана, що відображає інтерфейс Wi-Fi та запит на приєднання до мереж в iOS

Багато пристроїв Android мають налаштування мережевого сповіщення в розділі Налаштування > Зв’язки > Wi-Fi > Розширений які можна відключити.

Знімок екрана, що відображає екрани розширених та мережевих повідомлень

На комп’ютерах Macintosh перейдіть до Системні налаштування > Мережа і виберіть Попросіть приєднатися до нових мереж прапорець.

Знімок екрана системних налаштувань macOS із зосередженням на прапорці Запитувати приєднання до нових мереж

Про мобільні точки доступу

Коли ви знаходитесь у місці, де немає точки доступу, і вам потрібно бути в мережі, ваш смартфон може виступати в ролі мобільної точки доступу Wi-Fi. Якщо ваш смартфон має таку можливість, підключіться до Інтернету за допомогою стільникового сигналу на телефоні, а потім поділіться цим з’єднанням із ноутбуком. Більшість операторів стільникового зв’язку вимагають, щоб можливість мобільної точки доступу була налаштована заздалегідь, і щомісяця стягує плату за послугу. Використання мобільної точки доступу розряджає акумулятор телефону набагато швидше, ніж зазвичай, і точка доступу може використовувати значну частину вашого обмеження даних. Залежно від стільникової мережі – 3G, 4G або LTE – швидкість з’єднання може бути не такою швидкою, як ваше домашнє (з будь-яким, крім LTE), але коли це єдине доступне підключення до Інтернету, це може того варте. Якщо ви не хочете розряджати акумулятор смартфона, придбайте автономний пристрій, який забезпечує мобільні точки доступу. Ці пристрої вимагають стільникового зв’язку та контрактів. Крім того, пристрій повинен мати доступ до стільникового сигналу. Якщо клітинок немає, шукайте точку доступу в кав’ярні чи торговому центрі.