Saltar al contenido

Що таке уніфіковані комунікації?

17 de julio de 2021

Голос – це лише одна частина загадки про спілкування. Можливо, ви щойно уклали угоду з партнером або клієнтом, але вам все одно потрібно отримати або надіслати пропозицію на електронну пошту або факс; або якщо голосове спілкування є занадто дорогим, ви можете вирішити запустити більш тривалий діалог у чаті; або все ж може знадобитися обговорити прототип продукту на відеоконференціях з кількома діловими партнерами. З іншого боку, ви не використовуєте засоби спілкування лише в офісі чи вдома – ви робите це, перебуваючи в машині, в парку, обідаючи в ресторані і навіть у ліжку. Крім того, існує той факт, що бізнес стає все більш і більш «віртуальним», що означає, що бізнес або його працівники не обов’язково обмежуються одним фізичним офісом або адресою; бізнес може працювати з багатьма децентралізованими елементами, більшість з яких існують лише в Інтернеті. Через недостатню інтеграцію всіх цих служб використання цих різних технологій не оптимізовано. Як результат, хоча спілкування може бути ефективним, воно далеко не ефективне як у технічному, так і в економічному плані. Порівняйте, наприклад, наявність окремих служб та обладнання для телефону, відеоконференцій, обміну миттєвими повідомленнями, факсів тощо, а також те, що всі вони інтегровані в одну і ту ж службу та мінімальне обладнання. Введіть уніфіковані комунікації.

Змістовий покажчик

Що таке уніфіковані комунікації?

Уніфіковані комунікації (UC) – це нова технологічна архітектура, за допомогою якої засоби комунікації інтегровані таким чином, що як компанії, так і приватні особи можуть управляти всіма своїми комунікаціями в одному об’єкті, а не окремо. Коротше кажучи, уніфікований зв’язок усуває розрив між VoIP та іншими комп’ютерними технологіями зв’язку. Уніфікований зв’язок також забезпечує кращий контроль над такими важливими функціями, як присутність та охоплення одного номера, як ми бачимо нижче.

Концепція присутності

Присутність відображає доступність та готовність людини до спілкування. Простий приклад – це список друзів у вашому чаті. Коли вони перебувають в Інтернеті (тобто вони доступні та бажають спілкуватися), програма обміну миттєвими повідомленнями вказує на це. Присутність також можна посилити, щоб показати, де ви знаходитесь і як (оскільки ми говоримо про інтеграцію багатьох засобів комунікації) з вами можна зв’язатися. Наприклад, якщо приятель не знаходиться в її офісі або перед комп’ютером, ваш месенджер не може змусити вас зв’язатися з нею, якщо не інтегровані інші комунікаційні технології, такі як дзвінки з ПК на телефон. Завдяки уніфікованим комунікаціям ви можете знати, де ваш приятель і як ви можете зв’язатися з нею … але, звичайно, якщо вона хоче поділитися цією інформацією.

Охоплення одного числа

Навіть якщо вашу присутність можна відстежувати та передавати за допомогою уніфікованих комунікацій, зв’язатися з вами все одно може бути неможливо, якщо ваша точка доступу (адреса, номер тощо) недоступна або відома. Тепер скажіть, що у вас є п’ять способів зв’язатися (телефон, електронна пошта, підкачка … ви називаєте це), чи хотіли б люди зберегти або знати п’ять різних відомостей, щоб мати можливість зв’язатися з вами в будь-який час? Завдяки уніфікованим комунікаціям у вас (як і зараз, в ідеалі) буде одна точка доступу (один номер), за допомогою якої люди можуть зв’язатися з вами, незалежно від того, чи використовують вони миттєвий месенджер комп’ютера, свій м’який телефон, свій IP-телефон, електронну пошту тощо. такою послугою на базі софтфона є VoxOx, яка спрямована на об’єднання всіх ваших потреб у спілкуванні. Найкращий приклад послуги доступу до одного номера – Google Voice.

Що охоплює уніфікований зв’язок

Оскільки ми говоримо про інтеграцію, можна інтегрувати лише все, що на службі у спілкуванні. Ось список найпоширеніших речей:

 • Уніфіковані повідомлення та мультимедійні послуги
  Це включає голосовий зв’язок у всіх його формах, голосову пошту, електронну пошту, факс та інші типи мультимедійних елементів, таких як картинки, анімація, відео тощо.
 • Зв’язок у режимі реального часу
  Системи реального часу передбачають отримання негайної обробки та реагування після введення. Прикладами є конференц-зв’язок, перевірка дзвінків, обмін миттєвими повідомленнями, підкачка тощо.
 • Послуги передачі даних
  Це включає доставку інформації, як-от веб-дані, онлайн-послуги тощо.
 • Операції
  Це охоплює транзакції, здійснені в Інтернеті, через Інтернет або іншим способом, такі як електронна комерція, корпоративні програми, Інтернет-банкінг тощо

Як уніфіковані комунікації можуть бути корисними?

Ось кілька прикладів того, як уніфіковані комунікації можуть бути корисними:

 • Люди, які покладаються на мобільність у зв’язку, можуть залишатися на зв’язку зі своїми мобільними телефонами або бездротовими IP-телефонами, навіть коли вони перебувають поза офісом або вдома.
 • Підприємства можуть значно зменшити витрати на розміщення робітників, маючи всі наслідки, дозволяючи їм працювати вдома. Більше того, іноземний людський ресурс може бути використаний без збільшення витрат та без звичайних затримок через географічну відстань.
 • Дзвінки за допомогою веб-конференцій та відеоконференцій дозволять покращити інтерактивність і згодом підвищити продуктивність, тим самим знизивши вартість поїздок та телекомунікацій.
 • Ви як фізична особа або компанія матимете реєстрації та менше рахунків, про які можна турбуватися, оскільки ви можете отримувати всі свої послуги від одного постачальника та отримувати доступ через один єдиний номер.

Чи готові уніфіковані комунікації?

Уніфіковані комунікації вже прийшли і, як червона доріжка, розгортаються поступово. Це лише питання часу, коли все, про що ми писали вище, стане загальновживаним. Хорошим прикладом гігантського кроку до уніфікованих комунікацій є Microsoft Office Communications Suite. Отже, уніфікований зв’язок справді готовий, але ще не повністю завантажений. Наступним вашим запитанням має бути: «Я готовий?»