Saltar al contenido

Що таке файл APK?

6 de mayo de 2021

Змістовий покажчик

Що знати

  • Файл APK – це файл пакету Android.
  • Відкрийте його на своєму комп’ютері за допомогою BlueStacks.

У цій статті описано, що таке файл .apk, як його відкрити або встановити (саме в залежності від вашої операційної системи) та чому перетворення файлу може бути не дуже корисним.

Що таке файл APK?

Файл із розширенням файлу APK – це файл пакету Android, який використовується для розповсюдження програм в операційній системі Android від Google. Файли .apk зберігаються у форматі ZIP і зазвичай завантажуються безпосередньо на пристрої Android, як правило, через магазин Google Play, але їх також можна знайти на інших веб-сайтах. Частина вмісту, знайденого у типовому файлі .apk, включає файл AndroidManifest.xml, classes.dex, і файл resources.arsc; а також a МЕТА-ІНФ і відм папку.

tebapit

Як відкрити файл .apk

Файли .apk можна відкривати в ряді операційних систем, але вони використовуються переважно на пристроях Android.

Відкрийте файл APK на Android

Щоб відкрити файл APK на своєму пристрої Android, потрібно лише завантажити його, як будь-який файл, а потім відкрити на запит. Однак файли APK, встановлені за межами магазину Google Play, можуть не встановитись одразу через встановлений блок безпеки. Щоб обійти це обмеження на завантаження та встановити файли APK із невідомих джерел, перейдіть до одного з цих меню, залежно від вашої версії Android:

  • Налаштування > Програми та сповіщення > Розширений > Спеціальний доступ до програми > Встановіть невідомі програми
  • Налаштування > Програми та сповіщення
  • Налаштування > Безпека

Залежно від вашого пристрою, вам може знадобитися надати певній програмі, наприклад, Chrome, дозвіл на встановлення неофіційних файлів .apk. Або, якщо ви бачите, увімкніть Встановіть Невідомі програми або Невідомі джерела. Якщо файл APK не відкривається, спробуйте переглянути його за допомогою файлового менеджера, такого як Astro File Manager або ES File Explorer File Manager.

Відкрийте файл APK у Windows

Ви можете відкрити файл APK на ПК за допомогою емулятора Android, такого як BlueStacks. У цій програмі перейдіть до Мої програми , а потім виберіть Встановити apk з кута вікна.

Відкрийте файл APK на Mac

ARC Welder – розширення Google Chrome, призначене для тестування програм Android для ОС Chrome, але воно працює на будь-якій ОС. Це означає, що ви можете відкрити файл .apk на комп’ютері Mac або Windows, якщо у вас встановлено цей додаток у браузері Chrome.

Відкрийте файл APK на iOS

Ви не можете відкрити або встановити файли APK на iPhone або iPad, оскільки файл створений зовсім іншим чином, ніж програми, що використовуються на цих пристроях, і дві платформи не сумісні одна з одною.

Витяг файлів .apk

Ви також можете відкрити файл APK у Windows, macOS або будь-якій іншій операційній системі настільного комп’ютера за допомогою інструмента вилучення файлів. Оскільки файли APK – це просто архіви декількох папок і файлів, ви можете розпакувати їх за допомогою такої програми, як 7-Zip або PeaZip, щоб побачити різні компоненти, що входять до програми. Однак це не дозволяє вам насправді використання файл APK на комп’ютері. Для цього потрібен емулятор Android (наприклад, BlueStacks), який, по суті, запускає ОС Android на комп’ютері.

Як перетворити файл .apk

Хоча програма або служба для перетворення файлів зазвичай необхідна для перетворення одного типу файлу в інший, вони не надто корисні при роботі з файлами APK. Це тому, що файл APK – це програма, яка створена для роботи лише на певних пристроях, на відміну від інших типів файлів, таких як MP4 або PDF, які працюють на різних платформах. Натомість, якщо ви хочете конвертувати файл APK у ZIP, скористайтеся інструкціями, описаними вище. Або відкрийте файл APK в інструменті вилучення файлів, а потім перепакуйте його у ZIP, або просто перейменуйте файл .APK у .ZIP. Перейменовуючи такий файл, ви не конвертуєте файл. Це працює лише у випадку з файлами APK, оскільки формат файлу вже використовує ZIP, але він просто додає інше розширення файлу (.APK) до кінця. Як ви читали вище, ви не можете перетворити файл APK у IPA для використання на iOS, а також перетворити APK у EXE для використання програми Android у Windows. Однак ви зазвичай можете знайти альтернативу iOS, яка працює замість програми Android, яку ви хочете встановити на свій iPhone або iPad. Більшість розробників мають однакові програми, доступні на обох платформах (як APK для Android, так і IPA для iOS). Замість конвертера APK у EXE, просто встановіть відкривач для APK для Windows зверху, а потім використовуйте його, щоб відкрити програму Android на вашому комп’ютері; для цього не потрібно існувати у форматі файлу EXE. Ви можете конвертувати файл APK у BAR для використання з пристроєм BlackBerry, просто завантаживши файл APK у онлайн-конвертер файлів .apk Good e-Reader у конвертер BAR. Дочекайтеся завершення перетворення, а потім завантажте файл BAR назад на свій комп’ютер.