Saltar al contenido

Що таке файл AVIF?

26 de julio de 2021

Файл AVIF – це файл зображень AV1, який можна відкрити за допомогою Chrome або nomacs. Щоб конвертувати один у PNG, JPG або SVG, ми рекомендуємо Convertio.

Змістовий покажчик

Що таке файл AVIF?

Файл AVIF – це зображення у форматі файлу AV1 Image. Подібно до JPEG, він використовує стиснення, намагаючись зберегти якість при меншому розмірі файлу. На відміну від Файли JPEG, AVIF мають більший коефіцієнт якості та стиснення, тому вони можуть бути значно меншими без однакової втрати якості. Формат розроблений Альянсом за відкриті медіа, асоціацією, що управляється такими компаніями, як Amazon, Netflix, Google та Mozilla. Файли стискаються за допомогою алгоритмів AV1 (AOMedia Video 1) та зберігаються у форматі контейнера HEIF. Технологія стиснення AV1, яку використовує цей формат зображення, не має роялті. Отже, плата за ліцензування дорівнює нулю, а це означає, що стиснення та декодування файлів може здійснюватися без сплати роялті.

AVIF проти JPEG

NetBlix TechBlog
Найбільш очевидною перевагою AVIF перед іншими форматами, такими як JPEG, є менший розмір файлу. Зменшений розмір означає меншу пропускну здатність, що, в свою чергу, означає менший обсяг використання та зберігання даних. Веб-сторінка, яка замінила всі їхні JPEG на AVIF, могла бачити вдвічі менше споживання даних, зайнятого зображеннями. Глибина кольору – ще один спосіб, яким AVIF перевершує JPEG. Останній обмежений 8-бітною глибиною кольору, тоді як AVIF підтримує HDR. Це означає більш насичені кольори та більше деталей. Netflix має кілька хороших візуальних прикладів порівняння однакових зображень при стисненні у форматі JPEG або AVIF. Інші порівняння форматів WebP та PNG також варто перевірити.

Як відкрити файл AVIF

Браузер Chrome – це найпростіший спосіб для перегляду файлів AVIF, оскільки не потрібні додаткові компоненти або додаткові завантаження. Тільки переконайтеся, що ваша версія Chrome повністю оновлена, оскільки версії до v85 її не підтримують. Якщо ви бажаєте скористатися Firefox, введіть близько: config в адресному рядку, а потім знайдіть і перейдіть до правда image.avif.enabled прапор. Ви можете перевірити, чи працює це, відвідавши цю тестову сторінку AVIF. Інший варіант – безкоштовний переглядач зображень Nomacs. Це програма для завантаження, яка працює на Windows і Linux.

Як перетворити файл AVIF

Convertio – це найпростіший спосіб конвертувати файл AVIF. Це робиться повністю в Інтернеті, тому вам не потрібно завантажувати конвертер, і підтримується кілька вихідних форматів, включаючи PNG, JPG, SVG та GIF.

Все ще не можете його відкрити?

Деякі файли мають однакові символи у своїх розширеннях файлів, що робить дуже легким переплутати один з одним, навіть якщо формати взагалі не пов’язані. Коли це трапиться, ви можете отримати повідомлення про помилку, що програма не підтримує ваш файл. Якщо це відбувається, є велика ймовірність, що у вас насправді немає файлу AVIF. Наприклад, AVI – це відеоформат, який поділяє перші три літери розширення файлу. Але відео та зображення не завжди відкриваються за допомогою однієї програми. Те саме стосується інших подібних на вигляд, таких як AIFF та AVL.