Saltar al contenido

Що таке файл CPGZ?

10 de marzo de 2023

Файл із розширенням файлу CPGZ є стиснутим архівним файлом UNIX CPIO. Це результат стисненого за допомогою GZIP файлу CPIO (Copy In, Copy Out). Архів CPIO не стискається, тому до файлу застосовано GZIP, щоб його можна було стиснути, щоб заощадити місце на диску. У цих архівах можуть бути програми, документи, фільми та інші типи файлів. TGZ — це подібний формат, який стискає файл TAR (який також є контейнером нестисненого файлу) за допомогою стиснення GZIP.

Змістовий покажчик

Як відкрити файл CPGZ

Файли CPGZ зазвичай можна побачити в операційних системах macOS і Linux. Інструмент командного рядка ditto є одним із способів відкрити його в цих системах. Однак, якщо ви використовуєте Windows, радимо спробувати PeaZip, 7-Zip або будь-яку іншу програму для стиснення/декомпресії файлів, яка підтримує стиснення GZ.

Як відкрити файл .ZIP.CPGZ

Один дивний сценарій, коли ви можете несподівано знайти файл CPGZ, це коли ви намагаєтесь відкрити ZIP-файл у macOS. ОС може створити новий файл із розширенням .ZIP.CPGZ замість фактичного надання вам вмісту ZIP-архіву. Відкривши його, ви знову знайдете ZIP-файл. Його розпаковування повертає файл із розширенням .ZIP.CPGZ… і цей цикл продовжується, однак багато разів ви намагаєтеся відкрити його. Однією з причин цього може статися те, що macOS не розуміє, який тип стиснення ZIP використовується для файлу, тому вважає, що ви хочете компрес файл замість декомпресувати це. Оскільки CPGZ є стандартним форматом для стиснення, файл просто стискається та розпаковується знову і знову. Одна річ, яка може виправити це, це просто завантажити файл ZIP ще раз. Можливо, він не відкривається належним чином, якщо завантаження було пошкоджено. Радимо вдруге спробувати інший браузер, наприклад Firefox, Chrome, Opera або Safari. Деяким людям вдалося відкрити ZIP-файл за допомогою Unarchiver. Інший варіант – запустити це розпакувати команда в терміналі: unzip location/of/zipfile.zip

Якщо ви підете цим шляхом, обов’язково змініть текст «location/of/zipfile.zip» на шлях до вашого ZIP-файлу. Натомість ви можете ввести «розпакувати» без шляху, а потім перетягнути файл у вікно терміналу, щоб автоматично записати його розташування.

Як конвертувати файл CPGZ

Найкращий спосіб конвертувати файли у файлі CPGZ — це спочатку витягнути їх із нього за допомогою одного з програм декомпресії файлів, наведених вище. Після виділення вмісту ви можете скористатися безкоштовним конвертером файлів, щоб конвертувати його в інший формат. Ми говоримо це тому, що CPGZ — це просто контейнерний формат, тобто це означає містить інші файли у ньому — він не призначений для безпосереднього перетворення у такий формат, як XLS, PPT, MP3 тощо. Наприклад, якщо ви намагаєтеся «конвертувати» CPGZ у PDF, вам потрібно натомість скористатися інструментом для розпакування файлів, таким як той, який ми вже згадувалося. Це дозволить вам отримати PDF-файл, який потім можна використовувати як будь-який інший і конвертувати за допомогою конвертера документів. Те ж саме вірно, якщо ви хочете конвертувати файли CPGZ у SRT, IMG (образ диска Macintosh), IPSW або будь-який інший тип файлу. Замість того, що вам дійсно потрібно зробити конвертація архів CPGZ для цих форматів декомпресувати архів, щоб ви могли нормально відкривати ці файли. Ті самі утиліти декомпресії файлів, про які ми вже згадували, також можна використовувати для відкриття цих файлів CPGZ. Немає необхідності конвертувати один формат архіву в інший, як-от ZIP, 7Z або RAR, оскільки всі вони використовуються практично з тією самою метою: для зберігання файлів. Однак, якщо ви хочете, ви можете зробити це вручну, просто витягнувши файли з архіву, а потім стиснувши їх у ZIP (або інший формат архіву) за допомогою програми, як-от 7-Zip.